Czy opłaca się inwestować w monitor panoramiczny?

(Virek1987) #1

Jak w temacie. Przyszedł czas żeby oddać wysłużonego LG Flatrona (CRT). W najbliższych dniach planuję zakupić monitor LCD ze względu na obolałe oczy i bardzo małe biurko :wink:. W sklepie zachwalano pod niebiosa monitory panoramiczne. Budżet mam ograniczony i planuję kupić LCD 19" ASUS VW192S. Pytanie tylko czy monitory panoramiczne naprawdę są takie dobre? Podobno co obecnie bardzo popularne i wypierają powoli monitory 4:3.

(Technik Elektro) #2

kwestia gustu i tego do czego się używa komputera, jak głównie do gier to większość z nich robiona jest w formacie 4:3 a zatem na panoramie obraz będzie się rozjeżdżać :stuck_out_tongue:

podczas oglądania filmów na panoramie jest większa wygoda z racji rozdzielczości kodowania owych filmów.

(Wygiety) #3

zleży kto co lubi, mnie osobiście drażnią panoramki, ale jeśli jesteś fanem filmów to zdecydowanie polecam, ale dobry lcd sporo kosztuje, gluty za 1000 zl to shit

(Virek1987) #4

Rozumiem że polecacie mi 4:3? Monitor służyłby zaróno do filmów jak i gier(ponoć jednak half-life 2 wyglada świetnie na panoramie :wink: ).

(Wygiety) #5

Ja osobiście wybrałbym 4/3, ale czasem też chcę obejrzeć dobry film i wolałbym mieć lcd 16/9 :slight_smile:

Chociaż powiem, że do pracy, net, programowanie to wole normalny 4/3

rzecz gustu, nic więcej, to jest moja mała subiektywna ocena...

Najlepiej przejdź się do kogoś kto ma zwykłego lcd i panoramke i pobaw sie i zobacz który ci bardziej odpowiada.

(Mnemonic007) #6

Ja ostatnio zmieniłem starego 17"CRT na 22" panoramę i wyboru nie żałuję. To czy 4:3 czy panorama kwestia gustu. Wystarczy sie przyzwyczaić. Ja nie lubię w górę za bardzo patrzeć. Bardziej naturalne jest rozglądanie się na boki. I jeśli chodzi o gry to jeśli tylko obsługują rozdzielczości panoramiczne to jest szersze pole widzenia. Chociaż jakbym miał brać panoramę 20" albo 4:3 19" to bym wziął 19" standardową bo myślę, że wide20" to za mało, lepsza 22".

(Virek1987) #7

Udało mi się załatwić po cenie hurtowej ASUSA VW193D :). Dzięki za wasze opinie :wink:.