Czy opłaca się inwestować w monitor panoramiczny?

Jak w temacie. Przyszedł czas żeby oddać wysłużonego LG Flatrona (CRT). W najbliższych dniach planuję zakupić monitor LCD ze względu na obolałe oczy i bardzo małe biurko ;). W sklepie zachwalano pod niebiosa monitory panoramiczne. Budżet mam ograniczony i planuję kupić LCD 19" ASUS VW192S. Pytanie tylko czy monitory panoramiczne naprawdę są takie dobre? Podobno co obecnie bardzo popularne i wypierają powoli monitory 4:3.

kwestia gustu i tego do czego się używa komputera, jak głównie do gier to większość z nich robiona jest w formacie 4:3 a zatem na panoramie obraz będzie się rozjeżdżać :stuck_out_tongue:

podczas oglądania filmów na panoramie jest większa wygoda z racji rozdzielczości kodowania owych filmów.

zleży kto co lubi, mnie osobiście drażnią panoramki, ale jeśli jesteś fanem filmów to zdecydowanie polecam, ale dobry lcd sporo kosztuje, gluty za 1000 zl to ■■■■

Rozumiem że polecacie mi 4:3? Monitor służyłby zaróno do filmów jak i gier(ponoć jednak half-life 2 wyglada świetnie na panoramie :wink: ).

Ja osobiście wybrałbym 4/3, ale czasem też chcę obejrzeć dobry film i wolałbym mieć lcd 16/9 :slight_smile:

Chociaż powiem, że do pracy, net, programowanie to wole normalny 4/3

rzecz gustu, nic więcej, to jest moja mała subiektywna ocena…

Najlepiej przejdź się do kogoś kto ma zwykłego lcd i panoramke i pobaw sie i zobacz który ci bardziej odpowiada.

Ja ostatnio zmieniłem starego 17"CRT na 22" panoramę i wyboru nie żałuję. To czy 4:3 czy panorama kwestia gustu. Wystarczy sie przyzwyczaić. Ja nie lubię w górę za bardzo patrzeć. Bardziej naturalne jest rozglądanie się na boki. I jeśli chodzi o gry to jeśli tylko obsługują rozdzielczości panoramiczne to jest szersze pole widzenia. Chociaż jakbym miał brać panoramę 20" albo 4:3 19" to bym wziął 19" standardową bo myślę, że wide20" to za mało, lepsza 22".

Udało mi się załatwić po cenie hurtowej ASUSA VW193D :). Dzięki za wasze opinie ;).