Czy opłaca się jeszcze inwestować w AGP?

Opłaca się kupić kartę graficzną pod agp za około 3 miesiące, lepszą od R9550?

To chyba za trzy miesiące sie będziesz zastanawiać, a nie teraz :wink:

A tak poza tym pci express miało wyprzec z rynku i produkcji karty pod agp, ale się tak nie stało, więc widocznie się opłaca

Opłaca się kupić karte pod AGP różnica wydajność między AGP, a PCI-E jest niewielka. PCI-E został wprwadzony po to by karty graf. miały jeden typ złącza, ale pewnie za kilka wprowadzą jeszcze inny rodzaj złącza.

wiesz jak masz sprzęt jeszcze dobry to sie opłaca

W srednim segmencie kart graficznych przepustowosc jest taka sama. Jednak PCI-E x 16 i PCI-E x32 maja wieksza od AGP x8 i dla nowoczesnych kart lepsze jest PCI-E

Jeśli masz dobrą płyte z AGP to sie narazie nie opłaca się PCI-E, chyba że planujesz także wymienić płyte główną to wtedy brać już z PCI-E karty graficzne pod to złącze są troche wydajniejsze i troche tańsze. Np. X800GTO pod AGP jest 50-60zł droższa niż pod PCI-E.

IMO opłaca się. Najlepiej wybrać GeForce’a 6600GT.

Coś lepszego niż GF to już się nie opłaca brać :wink:

Lepiej dostukać do nowego sprzętu.

Czemu akurat 6600gt? To już o 50 zł droższego 6800 gs się nie opłaca kupować? Jeśli nie masz zamiar przesiadać sie na pci- express to wiadomo, że pozostaje zainwestować w karte pod agp.

A tak poza tym wydajność kart pod PCI EXPRESS i AGP jest bardzo podobna, chociaż nie powinno się ich razem porównywać bo to 2 rózne technologie.

No i co z tego? Może i przepustowośc kilka razy większa, ale wydajność prawie taka sama.

Czli że jak??Dajcie jasną odpowiedz bo tez mam dylemat AGP czi PCI-Ex

Jesli masz zamiar wymieniać “cały” komputer to na pewno pci, jeśli jednak masz port agp to wiadomo w co inwestować.

Mam sprzęt:

AMD Athlon64 3000+

AV8 3dr-eye

512 Kingston CL.2.5

His Escalibur Radeon 9550 128/128

Modecom 400w

Mam zamiar kupić tą kartę http://www.allegro.pl/item113058004_gef … llbox.html

Chce aby NFS:MW poszedł na max detalch, sądząc po tym screnie z Oblivion to z penością pójdzie :mrgreen:

kubagavron ty jakiś dziwny jesteś :x Za około 35 zl taniej możesz kupić tą karte, ale ty zdecydowałeś, że wolisz przepłacać. Twój wybór.

Chodziło mi o ten model i typ karty, kartę kupię za około póltora mieiąca, “trochę” stanieją.