Czy opłaca się kupić chiński power bank

(Bobej) #1

Chciałbym wykorzystać mój stary telefon tj. Galaxy S2 do wycieczek rowerowych (nawigacja + Endomondo). Problem w tym, że przy takim użytkowaniu bateria starcza na ok. 3 godziny. Jak najmniejszym kosztem chcę wydłużyć czas działania powiedzmy do 8 godzin lub więcej. Wydanie kilkudziesięciu złotych na markowe urządzenie, z którego będę korzystał kilkanaście (może więcej) razy do roku według mnie jest nieopłacalne. Czy ktoś używa jakiegoś taniego power banku, który może polecić? Chciałbym się zamknąć w kwocie ok. 30 zł, oczywiście jeśli jest sens takiego rozwiązania.

Przypadkowa aukcja, przypadkowego sprzedającego:

http://allegro.pl/zewnetrzna-bateria-power-bank-5600mah-gratisy-24h-i5066806840.html

Czy takie coś może spełnić moje oczekiwania?

(michq) #2

Posiadam taki wynalazek, tylko że w wersji “2600” (na jedno ogniwo). No cóż - działać działa. W większości tych powerbanków można bardzo łatwo wymienić ogniowo (wchodzi tam zwykłe ogniwo Li-Ion 18650, więc można na lepsze wymienić). Nie ma co od tego cudów oczekiwać. Tutaj masz wpis o brandowanym chińskim powerbanku. Jak chcesz kupić porządny, ale dalej dość tani powerbank, to możesz zastanowić się nad powerbankiem od Xiaomi.

(Bobej) #3

Czy pojemność baterii (na oko) odpowiada tej deklarowanej? Ile razy jesteś w stanie naładować telefon (i jaki) raz, więcej czy np. tylko do 80%?

(michq) #4

Na pewno te ogniwa są dość niskiej jakości (pewnie dużo zależy od tego jak się trafi :D). W każdym razie Neo V od 10% do 100% bez problemu udało mi się naładować. Później jeszcze jakieś 10-15% dawało się z niego wycisnąć (chociaż tutaj może to być zależne od “etapu” ładowania). Tylko, że nie korzystałem z telefonu - leżał nieużywany i się ładował. Przy jednoczesnym ładowaniu i korzystaniu z telefonu raczej do 100% by się nie naładowała. Jednak ten co Ty wysłałeś jest na dwa ogniwa, więc zakładając, że trafisz na dobry egzemplarz, to powinien sobie radzić lepiej niż ten na jedno ogniwo.

(Michalkonopnik) #5

Ja polecam w poszukiwaniu powerbanku zajrzeć do któregoś Teletorium, zaopatrywani są w dość dobry sprzęt o przyzwoitej cenie, więc pewnie coś znajdziesz ciekawego.

(ZigiTop) #6

Nawet chyba były w gazetce teletorium ostatnio… albo jakaś promocja na fb, w każdym razie można sprawdzić :slight_smile: