Czy opłaca się kupić chiński power bank

Chciałbym wykorzystać mój stary telefon tj. Galaxy S2 do wycieczek rowerowych (nawigacja + Endomondo). Problem w tym, że przy takim użytkowaniu bateria starcza na ok. 3 godziny. Jak najmniejszym kosztem chcę wydłużyć czas działania powiedzmy do 8 godzin lub więcej. Wydanie kilkudziesięciu złotych na markowe urządzenie, z którego będę korzystał kilkanaście (może więcej) razy do roku według mnie jest nieopłacalne. Czy ktoś używa jakiegoś taniego power banku, który może polecić? Chciałbym się zamknąć w kwocie ok. 30 zł, oczywiście jeśli jest sens takiego rozwiązania.

 

Przypadkowa aukcja, przypadkowego sprzedającego:

http://allegro.pl/zewnetrzna-bateria-power-bank-5600mah-gratisy-24h-i5066806840.html

 

Czy takie coś może spełnić moje oczekiwania?

Posiadam taki wynalazek, tylko że w wersji “2600” (na jedno ogniwo). No cóż - działać działa. W większości tych powerbanków można bardzo łatwo wymienić ogniowo (wchodzi tam zwykłe ogniwo Li-Ion 18650, więc można na lepsze wymienić). Nie ma co od tego cudów oczekiwać. Tutaj masz wpis o brandowanym chińskim powerbanku. Jak chcesz kupić porządny, ale dalej dość tani powerbank, to możesz zastanowić się nad powerbankiem od Xiaomi.

Czy pojemność baterii (na oko) odpowiada tej deklarowanej? Ile razy jesteś w stanie naładować telefon (i jaki) raz, więcej czy np. tylko do 80%?

Na pewno te ogniwa są dość niskiej jakości (pewnie dużo zależy od tego jak się trafi :D). W każdym razie Neo V od 10% do 100% bez problemu udało mi się naładować. Później jeszcze jakieś 10-15% dawało się z niego wycisnąć (chociaż tutaj może to być zależne od “etapu” ładowania). Tylko, że nie korzystałem z telefonu - leżał nieużywany i się ładował. Przy jednoczesnym ładowaniu i korzystaniu z telefonu raczej do 100% by się nie naładowała. Jednak ten co Ty wysłałeś jest na dwa ogniwa, więc zakładając, że trafisz na dobry egzemplarz, to powinien sobie radzić lepiej niż ten na jedno ogniwo.

Ja polecam w poszukiwaniu powerbanku zajrzeć do któregoś Teletorium, zaopatrywani są w dość dobry sprzęt o przyzwoitej cenie, więc pewnie coś znajdziesz ciekawego.

Nawet chyba były w gazetce teletorium ostatnio… albo jakaś promocja na fb, w każdym razie można sprawdzić :slight_smile: