Czy opłaca się kupić kabel HDMI?

Połączenie “po HDMI” to najlepszy sposób jeżeli urządzenia które chcesz podłączyć HDMI posiadają.

Tak naprawdę to zależy od tego jaki duży masz tv (na małym nie dostrzeżesz różnicy) od tego czy masz tv full hd czy hd ready, od jakości tego odtwarzacza oraz od jakości obrazu z jaką masz zapisane filmy na dvd.

Jak zmienisz kabel ze scart na hdmi to otrzymasz przynajmniej taką samą jakość a przy odpowiednich warunkach nawet lepszą.

Jak chcesz oglądać zwykłe płyty DVD-Video,to nie ma sensu kupować kabla HDMI

no chyba,że Twoje DVD obsługuje pliki MATROSKA…

-to cytat z opisu technicznego twojego odtwarzacza. Nie wiem więc nad czym tu się zastanawiać. Jak pisałem wcześniej, jeżeli sprzęt taką możliwość ma- zdecydowanie HDMI. Pozdrawiam.

To ja dam dla równowagi inny cytat ze specyfikacji tego dvd:

Czyli po pierwsze to nie odtworzysz na tym formatów wysokiej jakości takich jak MATROSKA i po drugie to dvd nie jest Full HD (w odróżnieniu od twojego TV) i nie uzyskasz na żadnym wyjściu obrazu HD (nawet po hdmi) - nie warto zmieniać na hdmi (chyba że dvd stoi daleko od tv i są straty na jakości przez użycie długiego kabla scart).

-Pozostaje wobec powyższego ten port HDMI wyciąć :frowning: . Producent dał go w urządzeniu nie konsultując się z kol. @scripter1 #-o . :wink: :stuck_out_tongue:

xyzzyx , to że w jakimś urządzeniu jest port hdmi wcale nie znaczy że że urządzenie w pełni je wykorzystuje.

W tym wypadku to dvd nie wykorzystuje go w pełni, inaczej napisali by w specyfikacji Full HD i zrobili by obslugę formatów które się stosuje do zapisu filmów w HD.

Poza tym druga część zacytowanej przeze mnie specyfikacji mówi sama za siebie, “podbicie obrazu wizyjnego do rozdzielczości 1080i / 720p” oznacza że urządzenie daje obraz w gorszej rozdzielczości a potem go rozciąga do tej rozdzielczości dając fałszywe wrażenie wysokiej rozdzielczości - różnica między obrazem z takiego urządzenia (jak się nie mylę to nazywa się to HD Ready) a urządzenia Full HD jest taka sama jak w aparatach cyfrowych z zoomem cyfrowym a tych z zoomem optycznym.

Zresztą umieszczanie w urządzeniach złączy umożliwiających (według specyfikacji złącza) przesyłanie obrazu w lepszej jakości niż jakość jaką to urządzenie daje (lub montowanie złączy umożliwiających szybsze przesyłanie danych niż może przesyłać samo urządzenie) to znany i powszechnie stosowany przez producentów zabieg marketingowy.

Interfejs HDMI można w pełni wykorzystać w odt, Blu-Ray,

natomiast w DVD przydaję się do skalowania obrazu na wyższe rozdzielczości

i nic poza tym… ale uważam iż kabelki hdmi są o wiele wygodniejsze i praktyczniejsze

w zastosowaniu od popularnych starych, grubych i sztywnych kabliszonów SCART…

Że kable hdmi są praktyczniejsze i bardziej uniwersalne niż pozostałe typy kabli (zarówno scart jak i inne) to się zgodzę.

Poza tym obecnie coraz częściej producenci rezygnują z montowania innych złączy i czasem hdmi okazuje się jedynym możliwym połączeniem (szkoda tylko że są one o wiele droższe).

Ale przy dvd to nie da taki kabel lepszej jakości niż scart a jedynie taką samą.

Za 25zł można znaleźć dobry przewód hdmi do dvd,

i uważam że będzie zdecydowanie lepszy niż scart za 10zł…

Producenci ze scart nie chętnie rezygnują, zdarza sie to

bardzo rzadko, natomiast często rezygnują z analogowych

złączy dźwięku 5.1 i uważam to za duży minus w markowych odt.DVD…