Czy opłaca się kupić kartę dzwiekowa

Witam

Zastanawiam się nad kupnem karty dźwiękowej do muzyki takiej do 100zł.

Mam pytanie czy poprawi to znacząco jakość odtwarzania muzyki bo słyszałem ze nowsze płyty główne maja lepsze układy dźwiękowe nie różniące się od średnich kart (takich właśnie do 100zł)

Moja plyta głowna : ASRock 4COREDUAL-SATA2

Głośniki Creative 5.1 INSPIRE T6060

Owszem, dobra karta poprawia jakość dźwięku.

W granicach 100zł można brać Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Audio, chociaż ja będąc na Twoim miejscu brałbym ASUS Xonar DX/XD lub nic.

Jeśli zależy Ci na jakości dźwięku (są osoby, dla których nie ma znaczenia, czy gra monofoniczne radio, czy wieża za 1 tys. zł), to zdecydowanie tak.

Zależy mi na jakości dźwięku.Nie chce mi się słuchać muzyki na kompie bo ma gorsza jakość niż przeciętna wieża.Tylko zastanawia mnie to czy to będzie spory skok jakościowy gdy kupie np:Creative SOUNDBLASTER AUDIGY SE OEM bo jeżeli nie widać różnicy to po co przepłacać

widać to raczej nie będzie dużej różnicy :wink: ale zapewniam że będzie słychać różnice w jakości dźwięku nawet przy tej karcie co podałeś dźwięk jest dużo lepszy niż na nawet najnowszych kartach zintegrowanych zwłaszcza na głośnikach 5.1, na 2.0-2.1 tak dużej różnicy nie ma ale na 5.1 tych co masz jest.

Dobra karta dźwiękowa niewiele da bez odpowiednio dobrych głośników do niej.

Będzie na pewno.

jak ja lubię jak ktoś poleca i się nie zna… przecierz Xtreme Audio nie ma procesora X-Fi ! lepsza jest SB Audigy :stuck_out_tongue: nawet w wikipedii to opisali:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Sound_Blaster_X-Fi

Z tym że do odtwarzania muzyki nie potrzeba efektów (emulowanych czy generowanych sprzętowo - nie ma znaczenia).

BMW23 ,

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu, oraz w kolejnych swoich postach. W celu edycji swojego posta proszę skorzystać z przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

jeżeli używasz zestawu głośnikowego 5.1 klasy komputerowej (Creative lub Logitech lub Genius hehe) to SB Audigy, jest absolutnie wystarczające, natomiast jeżeli posiadasz zestaw 5.1 z prawdziwego zdarzenia ( Denon lub Onkyo) to nie warto schodzić poniżej Asus Xonar DX, natomiast o zintegrowanej dźwiękówce radze zapomnieć i wyłączyć w biosie…

jeżeli ma się głośniki klasy Tannoya,czy Onkyo, to zapewniam Cie że trzeba być pół mózgiem żeby mieć coś takiego pod kompa

masz na myśli SB Audigy czy Xonara… ?

co prawda XonarDX nie jest jakimś wymyślnym HI-FI, no ale nie każdy potrzebuje studia nagraniowego na chacie…

mówie ogolnie o podłaczeniu takich głosników pod kompa, a co do dźwiękówki wiadomo nie od dziś że Asus przoduje w kartach masowo dostępnych

no myśle, że Asusowi do przodownictwa jeszcze sporo brakuje,

najtańszy eSBek kosztuje chyba 6dych, a do najtańszego Xonara trzeba sporo dołożyć…

natomiast jakościowo Xonar jest jednak lepszy…

nie mówie o stosunku jakość cena tylko jakość, a w tym przoduje

jarekm26 , Jeśli chcesz porównywać najtańszego xonara to może chociaż do x-fi (nie tych remarkowanych, tylko na układzie x-fi). :]

do X-Fi nie moge porównywać, bo nie exploatowałem tej karty u siebie…

A jak jest z grami przy Xonarze są problemy w nich typu zanikanie dźwięku ?? pytam bo na pclab czytałem o takich problemach.

z grami jest tak ze nawet po odinstalowaniu sterów od SBA, w ustawieniach samych gier zostaja śmieci po starej karcie, na początku z regóły pojawiają się kłopoty w przetwarzaniu dźwięku, ale jak się ukończy konkretną misje, i zacznie następną to wtedy kłopoty znikają tak jak by się gra zresetowała, tak to widze poniewarz niechciało mi się reinstalować gier, druga sprawa to to że na serwie są nowsze sterowniki, a ja jade na tych z płyty, no ale nie chce mi sie ich ściągać i reinstalować na nowo, może być różnie, w sumie jedyne co dociągłem to poprawkę dla gry Bioschock, poza tym wszystko chodzi normalnie, a nowe sterowniki doinstaluje innym razem…