Czy opłaca się kupić komp z 4 rdzeniowym prockiem?

otóż mam dylemat nat wyborem kompoutera zastanawiam sie nad dwoma różnią się one procesorami i kartą graficzną jeden ma procek 4 rdzeniowy i kartę radeon 8500gt 512mb a drugi dwu rdzeniowy 8500gt 256mb a różnic w cenie pomiędzy tymi kompami wynosi 500zł !!

Wpierw się nad tą kartą graficzną zastanó w kontekście tych porcesorów i pomyśl do czego będziesz komputera używał. Jak do gier to z taką grafiką i 10 rdzeni nie pomoże…

zestaw z biedronki? quad + 8500gt? :lol:

opłaca się jeśli komp jest sensownie złożony, bo te co Ty podałeś są bez sensu, co Ci z 4 rdzeni jak karta graficzna jest do niczego? :stuck_out_tongue_winking_eye:

raczej do gier ale także może jakieś rogramy graficzne i obróbka video

a czy uważecie że 2400 za tego kompa to wysoka cena 320GB dysk procek 4*3.0 karta taka jak wyżej wspomniałem czy warto czy może dać te 500zł mniej i mieć tego drugiego?

Za tę kase kolego to Ty możesz złożyć 100 razy lepszy komp, z GF 8800 GT na pokładzie jak nie lepiej ;] takich komputerów w ogóle sie nie kupuje, a przynajmniej nie powinno …

Po pierwsze nie “*”, bo tego się nie mnoży. Po drugie na pewno nie 3.0 GHz, bo taki procesor kosztuje ponad 3000zł, więc trochę więcej niż cały zestaw, o którym pisałeś.

Posłuchaj kolegów, którzy wypowiedzieli się przede mną, przeznacz jakąś kwotę na kompa i poskładaj go w jakimś sklepie :wink:

Kup coś takiego

Proca E2160 i lajtowe oc do 2.5Ghz i powinno ci starczyć

Płyte Foxa P35A lub MSI Neo2 FR

Ramy Kingstona/Goodrama 2x1Gb 667Mhz

Grafe 3850 Radka

Zasilacz Amacrox 400PNF / Modecom 400W

I dysk od Seagate/WD/Hitachi

czyli co powinienem zrobić aby za 2000 wybrać najlepszego kompa (jaki sklep) polecacie 4 rdzeniowy widziałem w media exsper czy warto tam kupować?

a swoja drogą “Jan Szatan” trochę chyba przesadziłeś bo sama karta którą podałeś to kosztuje ok 900

a swoja drogą “Jan Szatan” trochę chyba przesadziłeś bo sama karta którą podałeś to kosztuje ok 900zł a gdzie tu mowa o reszcie :-o e podzespołów:)

a co Ty sie tak uparłeś na te cztery rdzenie?? :mrgreen:

co z tego ze procek bedzie mial 4 rdzenie jak reszta bedzie chłamem w kompie.

powyżej w poście Błażej podał Ci dobrą konfiguracje. ewentualnie zmieniłbym ramy n 800MHz ;]

jak wcześniej napisałeś czy opłaca sie brać kompa za 2400zł to ja odp nie, i powiedziałem ze tą kase możesz spokojnie kupisz coś lepszego. Karta koszt ok 900 zł, 2400-900=1500. Jak za 1500 zł nie kupisz reszty części to musisz albo być przekoń, albo rzeczywiście uparłeś sie na te 4 rdzenie :x

no a tak po za tym

? :o widać ze reklama z jakiegos Realu albo Tesco…

Po pierwsze:

procek Quad 3.0GHz kosztuje tyle:

http://www.komputronik.pl/Procesory/Int … ,id,44281/

więc albo coś źle przeczytałeś, albo robią cię na szaro;

Po drugie:

cztero-rdzeniowego procka nie wykorzystasz w pełni w najbliższej przyszłości nawet z najlepszą grafą, ponieważ jest bardzo mało programów obsługujących 4-rdzenie (no chyba że robiąc kilka zadań w tym samym czasie).

W przyszłości jak najbardziej ale cena tego procka będzie o niebo niższa.

Jak chcesz dobry procek popatrz na te:

http://www.komputronik.pl/Procesory/Int … ,kat,4819/

Oczywiście Komputronik to tylko dla przykładu, są sklepy nieco tańsze.

ja proponuje zajsc do sklepu komputerowego i tam ci zloza kompa dostosowanego do twoich potrzeb i wymagan

jak nie wiesz ktory sklep wybrac to popytaj znajomych gdzie kupowali kompa i co dostali za cene ktora zaplacili za swojego kompa

to jest najlepsze wyjscie

poprostu bez wzgledu na cene nie kupuje sie komputerow w super marketach no chyba ze to super market tylko i wylacznie komputerowy