Czy opłaca się kupić używany komputer do prac biurowych?

Witam mam do was pytanie czy opłaca się kupić używany komputer np. Dell taki (lub coś w tym stylu)http://allegro.pl/dell-optiplex-gx620-pentium-4-2-8ghz-512mb-40g-gw-i2488018690.html tylko i wyłącznie do prac typowo biurowych (czyli korzystania z internetu,oglądanie filmów,słuchanie muzyki) ?? Ma ktoś taki komputer lub miał ?? Czy na takim sprzęcie będzie można robić wszystko to co wymieniłem?? Posiadam w domu już jeden dość ogarnięty komputer oraz zamierzam do grania kupić Xboxa 360 ale potrzebny mi właśnie taki “biurowy komputer”.Proszę o odpowiedź i Pozdrawiam.

Zadziała tylko do prac biurowych.

Filmy HD nie, ale wszystko pozostałe tak.

Spokojnie wystarczy do Office’a + internet.

Ja miałem styczność z takim komputerem i zapomnij o jakimkolwiek rozsądnym korzystaniu z oprogramowania biurowego i internetu z 512 MB RAM’u na pokładzie. Będziesz musiał z miejsca dokupić 1GB RAM’u.

Załóżmy, że będziesz używał na tym komputerze Windowsa Xp. On potrzebuje do stabilnej i płynnej pracy zawsze wolnych minimum 250 MB RAM’u, więc zostaje Ci 250 MB na całą resztę. Otworzysz np. Firefoxa lub Chrome i wystarczy mieć otwartych kilka kart i już cała pamięć będzie zapchana i komputer będzie chodził jak żółw. Dodatkowo trzeba będzie znaleźć pamięć dla antywirusa i firewalla, być może w miedzy czasie chciałbyś pracować na jakimś programie biurowym jednocześnie słuchając muzyki. 512 MB RAM’u na to z pewnością Ci nie wystarczy.

Do 200 zł bez problemu kupisz komputer z 1GB oraz szybszym procesorem.

http://allegro.pl/hit-najtanszy-pc-p4-h … 67412.html

http://allegro.pl/hp-dc7600-p4-3-2ghz-1 … 81706.html