Czy opłaca się kupno procka i7?

Witam!

Czy naprawdę warto kupić procek i7?Bo różnica między nim i Core2quad jest kolosalna (cena).

Za rok można bedzie kupić z ręką na sercu :wink: Teraz nie warto… 8)

striker994 , zależy do czego potrzebny Ci komputer, ile możesz nań wydać…

No to jest tak,ze do wszystkiego,ale z najwiekszym nastawieniem na gierki.No raczej te podstawowa wersje,bo na Extreme to nawet siana szkoda

Za rok, gdzie teraz. A do gier to koniecznie i7?

i7 przy obecnych cenach kompletnie się nie opłaca

quad’y tylko te nowe to do zaawansowanej grafiki 3d i obróbki filmów się przydadzą

duo najlepsze do gierek, więc jeżeli na nie najbardziej się teraz nastawiasz, to bierz właśnie porządne 2 rdzenie

Jak się sytuacja zmieni za rok, to zapytać wróżki trzeba. Na dzień dzisiejszy tak jak napisałem powyżej.

No ale quad’y przeciez bazuja na duo,ja sie nastawiam tez na przyszlosc,takze wiesz,mam Core2Duo 1.8 i narazie jest spoko,ale wez za rok albo poltora takie Duo 2.5 bedzie przezytkiem.

Myślę, że jeżeli ktoś nie jest overclockerem chcącym osiągać super wyniki w benchmarkach to kupno i7 jest nieopłacalne, no chyba, że ktoś dostaje darmowy sprzęt od firm w ramach promocji no to oczywiście brać :smiley:

striker994 , wątpie, do tego czasu cuda i stream będą na tyle rozwinięte ze nikt sobie wielordzeniowymi procesorami głowy zawracał nie będzie.

Mariosti* , a zobacz ile miejsca zajmuje procesor, a ile grafika? Zdziałać tu coś może tylko nVidia, bo AMD nie obetnie sobie zysków z procesorów, a Intel nie przerzuci się na karty. Tyle, czy mają aż taki potencjał, by zaproponować coś zupełnie innego.

plunio7 , Właśnie, amd nie chce tracić zysków z procesorów dlatego dla ogromnej większości komputerów biurowych pracują nad procesorem zintegrowanym z gpu, do grania i komputerów wysokiej wydajności rozmiar nie ma znaczenia, z resztą jakbyś sobie porównał ile zajmują core2quady o wydajności np radka 4850 to byś się zdziwił.

“No ale quad’y przeciez bazuja na duo,ja sie nastawiam tez na przyszlosc,takze wiesz,mam Core2Duo 1.8 i narazie jest spoko,ale wez za rok albo poltora takie Duo 2.5 bedzie przezytkiem.”

Czy będzie to zobaczymy, teraz widać, że w cenie dobrego duo (e8400/e8500) można mieć słabego quada (q6600), który praktycznie w każdej grze będzie słabszy od duo. Więc po co się pchać w coś co jest słabsze?

Magia cyferek i tak robi swoje :smiley:

Magia… powiedzą Ci że masz 4x2.6GHz i ze wymiatasz :stuck_out_tongue: A i tak 4 główki sie nie przydadza, przez najbliższe 2 lata… póki softweru nie przystosują. Wracając do i7 Core, to zalecałbym dopiero pod Windows 7, w dodatku jesli ktoś chciałby nie mieć kombajnu a megakombajn :wink: Pożyjemy zobaczymy, jestem przekonany, że Intel niedługo… :stuck_out_tongue: wypuści coś bardzo fajnego :wink:

striker994 ,

Proszę poprawić pisownię w tytule tematu i w opisie problemu. W celu edycji swojego posta proszę skorzystać z przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Ja tam bym powiedział że na Windows Seven to właśnie zwykły Core 2 Duo, ponieważ wymagania tego systemu są mniejsze niż visty.