Czy opłaca się kupno procka i7?

(system) #1

Witam!

Czy naprawdę warto kupić procek i7?Bo różnica między nim i Core2quad jest kolosalna (cena).

(Klinge) #2

Za rok można bedzie kupić z ręką na sercu :wink: Teraz nie warto.. 8)

(Blotny) #3

striker994 , zależy do czego potrzebny Ci komputer, ile możesz nań wydać...

(system) #4

No to jest tak,ze do wszystkiego,ale z najwiekszym nastawieniem na gierki.No raczej te podstawowa wersje,bo na Extreme to nawet siana szkoda

(Krzysztof C.) #5

Za rok, gdzie teraz. A do gier to koniecznie i7?

(Adalbert) #6

i7 przy obecnych cenach kompletnie się nie opłaca

quad'y tylko te nowe to do zaawansowanej grafiki 3d i obróbki filmów się przydadzą

duo najlepsze do gierek, więc jeżeli na nie najbardziej się teraz nastawiasz, to bierz właśnie porządne 2 rdzenie

Jak się sytuacja zmieni za rok, to zapytać wróżki trzeba. Na dzień dzisiejszy tak jak napisałem powyżej.

(system) #7

No ale quad'y przeciez bazuja na duo,ja sie nastawiam tez na przyszlosc,takze wiesz,mam Core2Duo 1.8 i narazie jest spoko,ale wez za rok albo poltora takie Duo 2.5 bedzie przezytkiem.

(Jonek29) #8

Myślę, że jeżeli ktoś nie jest overclockerem chcącym osiągać super wyniki w benchmarkach to kupno i7 jest nieopłacalne, no chyba, że ktoś dostaje darmowy sprzęt od firm w ramach promocji no to oczywiście brać :smiley:

(Mariosti*) #9

striker994 , wątpie, do tego czasu cuda i stream będą na tyle rozwinięte ze nikt sobie wielordzeniowymi procesorami głowy zawracał nie będzie.

(Blotny) #10

Mariosti* , a zobacz ile miejsca zajmuje procesor, a ile grafika? Zdziałać tu coś może tylko nVidia, bo AMD nie obetnie sobie zysków z procesorów, a Intel nie przerzuci się na karty. Tyle, czy mają aż taki potencjał, by zaproponować coś zupełnie innego.

(Mariosti*) #11

plunio7 , Właśnie, amd nie chce tracić zysków z procesorów dlatego dla ogromnej większości komputerów biurowych pracują nad procesorem zintegrowanym z gpu, do grania i komputerów wysokiej wydajności rozmiar nie ma znaczenia, z resztą jakbyś sobie porównał ile zajmują core2quady o wydajności np radka 4850 to byś się zdziwił.

(Adalbert) #12

"No ale quad'y przeciez bazuja na duo,ja sie nastawiam tez na przyszlosc,takze wiesz,mam Core2Duo 1.8 i narazie jest spoko,ale wez za rok albo poltora takie Duo 2.5 bedzie przezytkiem."

Czy będzie to zobaczymy, teraz widać, że w cenie dobrego duo (e8400/e8500) można mieć słabego quada (q6600), który praktycznie w każdej grze będzie słabszy od duo. Więc po co się pchać w coś co jest słabsze?

(system) #13

Magia cyferek i tak robi swoje :smiley:

(Klinge) #14

Magia... powiedzą Ci że masz 4x2.6GHz i ze wymiatasz :stuck_out_tongue: A i tak 4 główki sie nie przydadza, przez najbliższe 2 lata.... póki softweru nie przystosują. Wracając do i7 Core, to zalecałbym dopiero pod Windows 7, w dodatku jesli ktoś chciałby nie mieć kombajnu a megakombajn :wink: Pożyjemy zobaczymy, jestem przekonany, że Intel niedługo... :stuck_out_tongue: wypuści coś bardzo fajnego :wink:

(Agatonster) #15

striker994 ,

Proszę poprawić pisownię w tytule tematu i w opisie problemu. W celu edycji swojego posta proszę skorzystać z przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

(Jonek29) #16

Ja tam bym powiedział że na Windows Seven to właśnie zwykły Core 2 Duo, ponieważ wymagania tego systemu są mniejsze niż visty.