Czy opłaca się kupować corela?

Witam.

Mam takie pytanko: czy opłaca się kupować Corela 12 np. http://www.allegro.pl/item357038193_corel_draw_graphics_suite_12_nowy_mustek_fvat.html ??

czy jest on lepszy od darmowego GIMP? czy można uzyskać równie ciekawe efekty jak w PS?

Wypróbuj go i inne programy (po to robią wersje próbne). Polecam Real-DRAW Pro.

Lepszy czy nie lepszy - co to za różnica jeżeli np. i tak nie wykorzystasz jego możliwości itd.

Jeżeli w Gimpie wyraźnie ci brakuje jakiś funkcji, to może się opłaca kupić, ale na 99,9% i tak nie wykorzystasz nawet 1/10 funkcji Corela więc jeżeli nie jesteś profesjonalnym grafikiem, to będą to pieniądze wyrzucone w błoto.

Poza tym nie kupowałbym programu którego nie znam - lepiej przekonaj się na trialu czy ci w ogóle odpowiada. Wtedy sam najlepiej będziesz wiedział czy chcesz kupić.

Co do efektów - w programach typu Gimp, Photoshop, Corel największym ograniczeniem są umiejętności i wyobraźnia grafika, a nie możliwości programu.

Corel to program-kombajn. Tylko od Ciebie zależy, czy zechcesz go poznać do końca (bo to może potrwać). Posługuję się nim od niedawna i jestem pod wrażeniem jego możliwości. … i jeszcze jedno; grafika to tylko moje hobby.

ten corel nie ma wszystkich funkcji - miałem z nim problem żeby puścić druk separowany do pdfa

a za dwiescie parę złotych kupisz x3 (wersję edu)