Czy opłaca się modernizacja komputera pod gry?

Posiadam stary komputer (jeszcze z komunii) ,chciałbym się dowiedzieć czy w ogóle opłaca mi dokupić do niego jakieś części ,czy po prostu uzbierać na nowy .

 

Oto parametry mojego staruszka:

płyta głowna : ASROCKAM2NF6-VSTA

Tak między nami już się nie opłaca go rozbudowywać,słaby procesor,przy kupnie nowego musisz zmienić płytę główną i pewnie zasilacz,sensowna modernizacja to nowa karta graficzna,procesor Athlon X2,pamięci włożysz DDR2 i pewnie dojdzie do tego nowy zasilacz,więc sam zobacz,że to jest wymiana całości,do tej płyty musisz szukać jakegoś Athlona X2,karty graficznej i ramu mało,512 MB to dzisiaj ledwo jest sam system operacyjny

ile mniej więcej kosztowałby mnie nowy/używany komputer ?

1600-2000 PLN jeśli chcesz na tym pograć,bo wtedy na samą kartę grafiki muszisz przeznaczyć 400-500 PLN

Zobacz sobie ceny płyt głównych,procesorów,pamięci,kart graficznych i markowych zasilaczy.

Możesz złożyć zestaw na AMD,zobacz zestawienie PC w przedziale 1300,1600,2000 PLN

Do obecnego PC musiałbyś dokupić min 1 GB DDR2 i dopiero możesz myśleć o graniu w FIFĘ.

do fify wystarczy już zestaw za około 1300 http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_marzec_2014?page=0,4

jeśli twój stary dysk jest na złączu sata możesz go wykorzystać i zaoszczędzić 180zł , jeśli uważasz że twoja obudowa się nadaje to kolejne 130zł w kieszeni.To takie minimum moim zdaniem

pamiętaj aby nie kupować gotowych zestawów w marketach , aukcjach i jakiś małych sklepikach gdyż będą diametralnie się różnić jakością użytych podzespołów i gorszą wydajnością a za takie same pieniądze.

ostatnio miałem wymieniany zasilacz na nowy ,chętnie podałbym nazwę ,ale nwm gdzie się ona znajduję :confused:

na obudowie zasilacza powinna być naklejka z nazwą i wszystkimi parametrami

like energy silent 400 w ,tyle pisze ,jest to w miarę dobry zasilacz ?

Tani, niemarkowy, zapewne bez złącza zasilającego płytę 8pin czy PCI-E 6 pin.

więc do wymiany ?

Kup Cheftec,CollerMaster markowe P80+ - gwarantowana sprawność - nigdy nie będzie 400 Watowego zasilacza za 100 PLN lub mniej

jeszcze jedno pytanie -czy napęd jest ważny?

nie jeśli go w ogóle nie używasz :stuck_out_tongue:

a jeśli używam ?

Skoro używasz to chyba logiczne, że jest ważny.

chodzi mi o to ,czy muszę kupić nowy ,czy może zostać mój stary napęd

Zależy czy napęd jest na SATA czy ATA (ATA - połączenie szarą, szeroką taśmą, SATA - wąski przewód, to samo dotyczy dysku)

sata

witam, ja złożyłem komputer za 950zł(bez dysku i dvd) i jak narazie wszystko mi śmiga na wysokich-ultra ustawieniach jak jesteś zainteresowany to mogę podać specyfikację :wink:

domel12310 jeżeli napęd jest sprawny to możesz go bez przeszkód przełożyć do nowego komputera.