Czy opłaca się podkręcać i rozbudowywać taki zestaw?

Witam,

Mam pytanie odnośnie opłacalności rozbudowy mojego komputera, parę lat temu złożyłem sobie coś takiego:

1x Socket LGA775

Procesor: Intel Pentium Dual Core E5200 /2.5GHz, 2MB, 800MHz, BOX/

Płyta główna: MSI P35 NEO2-FIR /intel P35/

Pamięć RAM: A-Data 4GB (2x2GB) PC800 CL4 Extreme Edition

Drugi dysk twardy: Samsung 320GB 7200rpm 16MB cache SATA-II

Karta graficzna: Gigabyte Radeon HD4850 Zalman 512MB DDR3 /256bit/ 2xDVI TV-out

Obudowa: Cooler Master Elite 330 (Black)

Zasilacz: Pentagram 430W Silent Force PSF-430-P12S

Pytanie, co się da z tym zrobić za w miarę rozsądne pieniądze? Czy da rade wpakować na ta płytę quada? Myślę też nad wymiana grafiki.

Szczerze mówiąc zależy mi na możliwości płynnego pogrania w takie tytułu jak Wiedźmin 2, czy wychodzące Diablo 3 :twisted:, bo pracuje już głownie na lapku a do stacjonarnego zasiadam pograć. Wiedźmina mój komp o dziwo pociągnął ale nie w takim stopniu płynności jakiego oczekuje. Jestem dość uczulony na braki w fps:P (a pamiętam jeszcze dobre lata q2 ctf i pikselozy, ale fun był nieziemski:)

pozdrawiam forumowiczów

y0shi

Ten procesor jest za słaby do bardziej wymagających gier.

A co do grafiki to zależy na jakich grasz rozdzielczościach.

To już sam odkryłem:P A sądząc po temacie posta chodzi mi o możliwość wymiany np. procka, tyle, że nie wiem czy się opłaca w to pakować:)

Dodane 28.09.2011 (Śr) 11:58

nikt nie poradzi;/ ?

da się włożyć Quada spokojnie, tylko czy się opłaca?

Q6600 uzywany -250-400 PLN

Q8400 - ok 600,00 PLN

Ja bym wsadził dobre chłodzenie procka i go podkręcił na ponad 3 GHz (w grach bardziej ma znaczenie taktowanie niż liczba rdzeni)

Wymień kartę jak chcesz już dać mu mocy w grach - np.330 zł GeForce GTS 450

na karte moge wydac do 450 zl, ps. czy ten zasilacz jest w miare dobry? no i czy dokladac np. 4 gb ramu bo nosze sie z zakupem win7 64 bit

Zasilacz powinien uciągnąć, ale jak chcesz zmienić to Twój wybór wydatek ok 200-300 PLN.

Ramu nie ma sensu dokładać, 4GB masz już w kompie i starczy, a DDR2 są drogie i nie opłaca się .

http://www.benchmark.pl/strefa/ranking-kart-graficznych

http://www.hitech.com.pl/vga-gigabyte-g … 69445.html co byś powiedział na tą kartę? mój zestaw ją udźwignie? Mówisz żeby kręcić proca, nie wiem czy sobie z tym poradzę… ostatni komputer który kręciłem to P200:) i udało sie na 266mhz:P

y0shi , Nie polecam zakupu tej grafiki do niezbyt mocnego dwurdzeniowca ponieważ wydajność mogła by być niższa niż oczekujesz (w dodatku to trochę słabsza wersja GTX 460 czyli SE).

Podkręć procesor/ kup Q6600 + Radeon HD6850 i powinno śmigać :smiley:

Dzięki za pomoc, dokupie jakieś chłodzenie typu baracuda do proca, spróbuje podkręcić… no i taki radek myślę, że cenowo w sam raz. Co do quada, to bardziej przyszłościowe rozwiązanie? czy lepiej krecic a potem kupic nowa płytę z prockiem, jak juz ten(czyli za rok, o zgrozo) będzie staruszkiem?

Dodane 28.09.2011 (Śr) 15:04

Aha i czym ten Veratex z linka od Ciebie, różni się od tego radka tylko np. Sapphire albo MSI ?