Czy opłaca się przechodzić z Vista na 7

Witajcie :slight_smile:

Mam pewien problem. Od ponad roku używam laptopa z WIndows Vista ale teraz mam możliwość zdobyć Windowsa 7 z MSDNAA i zastanawiam się czy warto zmieniać system. Czy będzie wydajniejszy i czy nie będzie zamulać? Pytam tych, którzy mają podobny sprzęt i Siódemkę.

Mój laptop ma zintegrowaną grafikę, 4GB Ramu i procesor Pentium T4300 2.1GHz.

To jeszcze zdradź firmę i model tego laptopa!

Jak masz taką możliwość to zmieniaj na 64bit odrazu. Bo znajac producentów wcisneli beznadziejne 32bity Visty na sprzęt 64bitowy.

Jest wiele powodów dla których lepiej przejść na Windows 7 SP1 x64 np: nowe drivery są optymalizowane pod Windows 7, lepsza zgodność z oprogramowaniem i wiele innych…

Ja bym tam już na twoim miejscu poczekał na Ósemkę.

Ludzie korzystający z Windows 7 i tak będą w pewnym stopniu zmuszeni do migracji na Windows 8.

Hehe z tego co widze po opiniach co 2gi windows to badziew , więc przechodząc z visty na 8 omija Cie to co dobre :smiley:

Dzięki za porady. Chyba zdecyduję sie na tą 7 x64. Obecnie mam Vistę x86 HB. Laptop to Acer 5732Z.

A możecie mi powiedzieć, czy lepiej zrobić upgrade czy stawiać system od nowa?

Możesz rozwinąć myśl?

Spokojnie załatwiaj Windowsa 7, każdego. Spróbować możesz upgrade. Nic złego stać się nie może. Nie wyjdzie (odmówi Ci instalator), to instalacja “czysta”.

Jeśli masz za friko, to 7-demka, gdybyś miał kupować to byłoby nieopłacalne :wink:

Taka mała lektura: http://windows.microsoft.com/pl-PL/windows7/32-bit-and-64-bit-Windows-frequently-asked-questions - szczególnie pytanie: “Czy mogę uaktualnić 32-bitową wersję systemu Windows do 64-bitowej wersji systemu Windows 7 albo 64-bitową wersję systemu Windows 7 do 32-bitowej wersji systemu Windows?” i zawartą pod nim odpowiedź :wink:

No też jestem ciekaw dlaczego użytkownicy Windows 7 będą zmuszeni do migracji na Windows 8 :roll:

Czytajcie ze zrozumieniem bo przekręcacie moją wypowiedź “w pewnym stopniu zmuszeni” to nie to samo co “zmuszeni”

np:

Gracze na bank przejdą na Win 8, lepsze drivery, brak lagów oraz więcej fps. Już pre-beta W8 pokazuje że w niektórych grach np: CoD Black Ops jest ogromna poprawa w stosunku do Win 7. Inni przejdą na Win 8 bo lubią nowości a jeszcze inni pozostaną na Win 7. Już teraz jest podobnie do XP i Visty wychodzą mniej dopracowane drivery a do 7 trochę lepiej.

Witam

Radziłbym lepiej poczekać na Windows 8 będzie bardziej zoptymalizowany m.in jak wiadomo np. w Windows 8 do odpalenia aero jest mniejsze zapotrzebowanie itp. niż w Windows 7.I jak wiadomo Windows 8 będzie szybszy niż 7.

Dlatego naprawdę lepiej się jeszcze kilka miesięcy przemęczyć na Viście.

Pozdrawiam.

Ps.Nie mówcie,że Win8 będzie badziew jak można 8 odpalić na 128mb ram przy czym można odpalić aero+metro w Win7 też dało by się odpalić przy mniejszej ilości ram,ale o aero i innych wodotryskach można zapomnieć to tylko taki przykład,że Win8 będzie lepszy,ale jak wiadomo to nie którzy ludzie dalej powiedzą,że i 7 jest lipnym i wymagającym systemem i nadal najlepszym systemem będzie Xp.

Póki co ósemka bardzo mi się podoba (oprócz metra, ale to można wyłączyć :slight_smile: ). Jest szybciej się nie da ukryć, szybciej się włącza, szybciej pracuje i szybciej się wyłącza.

RMK_99 , Ameryki nie odkryłeś, przecież z każdą wersją tak jest. Chyba po to rozwija się produkt, żeby był szybszy, lepszy? Ogólnie trochę szkoda, że Windows jest kompatybilny wstecz a nie jak Mac OS X wprowadza coś nowego i ma to gdzieś czy to działa, czy to nie działa na starych wersjach :wink: Byleby kilka funkcji było możliwych, np. udostępnianie plików i kilka innych bajerów :wink:

Akurat Vista i 7 w dniu premiery jak i całkiem spory czas po premierze okazywały się wolniejsze od XP dopiero aktualizacje i nowe drivery spowodowały wyrównanie się wydajności do poziomu XP a tu także bywa różnie. No gratuluje korzystania z Win 8 Pre-beta odpal np: DiRT 2 lub DiRT 3 a zobaczysz a dokładnie nic nie zobaczysz bo masa oprogramowania nie działa pod testowym Win 8 pre-beta.

Wiem, że nie działa, dlatego mówię póki co, nie wiem jak to będzie dalej, przecież dlatego jest oznaczenie takie, a nie inne i ta wersja ma prawo być w stanie nieużywalności. Mówię o tym, co przez dwa dni można było zauważyć.

Na co dzień używam 7-demki. Ciekawe, to, co mówisz bo po premierze zainstalowałem na starym komputerze 7-demkę (świeżo jak się pojawiła do ściągnięcia jako wersja Enterprise) i chodziła fakt, ciutkę gorzej ale wielkiego skoku nie było.