Czy opłaca się przechodzić z Vista na 7

(Mattyp24) #1

Witajcie :slight_smile:

Mam pewien problem. Od ponad roku używam laptopa z WIndows Vista ale teraz mam możliwość zdobyć Windowsa 7 z MSDNAA i zastanawiam się czy warto zmieniać system. Czy będzie wydajniejszy i czy nie będzie zamulać? Pytam tych, którzy mają podobny sprzęt i Siódemkę.

Mój laptop ma zintegrowaną grafikę, 4GB Ramu i procesor Pentium T4300 2.1GHz.

(system) #2

To jeszcze zdradź firmę i model tego laptopa!

(jas_fasola) #3

Jak masz taką możliwość to zmieniaj na 64bit odrazu. Bo znajac producentów wcisneli beznadziejne 32bity Visty na sprzęt 64bitowy.

(Rmk) #4

Jest wiele powodów dla których lepiej przejść na Windows 7 SP1 x64 np: nowe drivery są optymalizowane pod Windows 7, lepsza zgodność z oprogramowaniem i wiele innych...

(kamil_w) #5

Ja bym tam już na twoim miejscu poczekał na Ósemkę.

(Rmk) #6

Ludzie korzystający z Windows 7 i tak będą w pewnym stopniu zmuszeni do migracji na Windows 8.

(antiferno) #7

Hehe z tego co widze po opiniach co 2gi windows to badziew , więc przechodząc z visty na 8 omija Cie to co dobre :smiley:

(Mattyp24) #8

Dzięki za porady. Chyba zdecyduję sie na tą 7 x64. Obecnie mam Vistę x86 HB. Laptop to Acer 5732Z.

A możecie mi powiedzieć, czy lepiej zrobić upgrade czy stawiać system od nowa?

(kamil_w) #9

Możesz rozwinąć myśl?

(system) #10

Spokojnie załatwiaj Windowsa 7, każdego. Spróbować możesz upgrade. Nic złego stać się nie może. Nie wyjdzie (odmówi Ci instalator), to instalacja "czysta".

(sla17) #11

Jeśli masz za friko, to 7-demka, gdybyś miał kupować to byłoby nieopłacalne :wink:

(Kris-is) #12

Taka mała lektura: http://windows.microsoft.com/pl-PL/windows7/32-bit-and-64-bit-Windows-frequently-asked-questions - szczególnie pytanie: "Czy mogę uaktualnić 32-bitową wersję systemu Windows do 64-bitowej wersji systemu Windows 7 albo 64-bitową wersję systemu Windows 7 do 32-bitowej wersji systemu Windows?" i zawartą pod nim odpowiedź :wink:

No też jestem ciekaw dlaczego użytkownicy Windows 7 będą zmuszeni do migracji na Windows 8 :roll:

(Rmk) #13

Czytajcie ze zrozumieniem bo przekręcacie moją wypowiedź "w pewnym stopniu zmuszeni" to nie to samo co "zmuszeni"

np:

Gracze na bank przejdą na Win 8, lepsze drivery, brak lagów oraz więcej fps. Już pre-beta W8 pokazuje że w niektórych grach np: CoD Black Ops jest ogromna poprawa w stosunku do Win 7. Inni przejdą na Win 8 bo lubią nowości a jeszcze inni pozostaną na Win 7. Już teraz jest podobnie do XP i Visty wychodzą mniej dopracowane drivery a do 7 trochę lepiej.

(ziom888) #14

Witam

Radziłbym lepiej poczekać na Windows 8 będzie bardziej zoptymalizowany m.in jak wiadomo np. w Windows 8 do odpalenia aero jest mniejsze zapotrzebowanie itp. niż w Windows 7.I jak wiadomo Windows 8 będzie szybszy niż 7.

Dlatego naprawdę lepiej się jeszcze kilka miesięcy przemęczyć na Viście.

Pozdrawiam.

Ps.Nie mówcie,że Win8 będzie badziew jak można 8 odpalić na 128mb ram przy czym można odpalić aero+metro w Win7 też dało by się odpalić przy mniejszej ilości ram,ale o aero i innych wodotryskach można zapomnieć to tylko taki przykład,że Win8 będzie lepszy,ale jak wiadomo to nie którzy ludzie dalej powiedzą,że i 7 jest lipnym i wymagającym systemem i nadal najlepszym systemem będzie Xp.

(sla17) #15

Póki co ósemka bardzo mi się podoba (oprócz metra, ale to można wyłączyć :slight_smile: ). Jest szybciej się nie da ukryć, szybciej się włącza, szybciej pracuje i szybciej się wyłącza.

RMK_99 , Ameryki nie odkryłeś, przecież z każdą wersją tak jest. Chyba po to rozwija się produkt, żeby był szybszy, lepszy? Ogólnie trochę szkoda, że Windows jest kompatybilny wstecz a nie jak Mac OS X wprowadza coś nowego i ma to gdzieś czy to działa, czy to nie działa na starych wersjach :wink: Byleby kilka funkcji było możliwych, np. udostępnianie plików i kilka innych bajerów :wink:

(Rmk) #16

Akurat Vista i 7 w dniu premiery jak i całkiem spory czas po premierze okazywały się wolniejsze od XP dopiero aktualizacje i nowe drivery spowodowały wyrównanie się wydajności do poziomu XP a tu także bywa różnie. No gratuluje korzystania z Win 8 Pre-beta odpal np: DiRT 2 lub DiRT 3 a zobaczysz a dokładnie nic nie zobaczysz bo masa oprogramowania nie działa pod testowym Win 8 pre-beta.

(sla17) #17

Wiem, że nie działa, dlatego mówię póki co, nie wiem jak to będzie dalej, przecież dlatego jest oznaczenie takie, a nie inne i ta wersja ma prawo być w stanie nieużywalności. Mówię o tym, co przez dwa dni można było zauważyć.

Na co dzień używam 7-demki. Ciekawe, to, co mówisz bo po premierze zainstalowałem na starym komputerze 7-demkę (świeżo jak się pojawiła do ściągnięcia jako wersja Enterprise) i chodziła fakt, ciutkę gorzej ale wielkiego skoku nie było.