Czy opłaca się przejść na AM3?

Chcę przejść na am3 i czy to będzie się opłacać?Proc wejdzie, ramy się kupi (narazie jakieś 2GB później się dołoży),jakaś płyta dobra do oc…i właśnie niewiem jakie pod am3 są do OC dobre?mam 500zł.

Masz 5 stów na mobo czy na mobo + ramy ?

Na ramy i płytke . Starą chce opylić ale jak dopiero kupie nową płyte i ramy

K9A2 Platinum wgraj nowy bios i kup jakiegoś Phenom II x3-x4

Bo na tej msi to z kręceniem to tak nie ma… bo ona ma zablokowany mnożnik NB nawet mam najnowszą wersje biosu (1v.9) a w wersji 1.7 jest zmiana nb ale dopiero wspieranie mojego proca jest w 1.9! Chcę kupić nową płyte, starą sprzedać i ramy stare też.

To jaki masz obecnie procesor bo w takim wypadku coś się nie zgadza. Sprawdź w CPU-Z

Athlon II x4 620

Moja płytka obsługuje go w wersji 1.v9

w wersji 1.7jest zmiana mnożnika NB

więc go nie ukręce powyżej 3.08Ghz w wersji 1.9 niema zmiany NB :cry:

Polska strona MSI, Globalna strona MSI - tu już pisze że obsługuje. Napisz do MSI (support) w tej sprawie może tylko ukryli tą opcję a jej nie wycieli.

Nie masz na pewno K9A2 Platinum v2? Dla pewności pytam.

nie, MAM napewno msi k9a2 platinum .Pisałem do msi ale powiedzieli że mam sobie sprawdzić kompatybilność z nowym biosem i prockiem (troche głupie bo w wersji 1.9 jest obsługiwany procek a w 1.7 nie :stuck_out_tongue: )

w wersji 1.7 jest zmiana NB , a w 1.9 już nie ,to tak samo jak w wersji 1.9 były tylko najnowsze phenomy a starych athlonów już nie wspierano(6000+, 5600+ itp am2)… Ojjj na MSI się zawiodłem…

więc dlatego chcę sprzedać mobo i kupić na am3

Tak na prawdę wymiana platformy czeka Cię wcześniej czy później, ale czy w tym momencie przeszkadza Ci tak strasznie niemożliwość podkręcenia procesora i 2GB RAM? Osobiście chyba bym jeszcze poczekał…

Gigabyte MA770T-UD3P + najtańsze GoodRamy 2GB DDRIII? Lekko ponad 400zł można mieć taki zestaw.