Czy opłaca się przesiadka z AMD na INTELA?

Mam takie pytanko. Zastanawiam się czy opłaca się mi przesiąść z mojego zestawu w opisie na Intela takiego:

Płytka: Gigabyte GA-Z170-HD3P DDR4 s.1151

Procek:Intel Core i5-6600K 3,5 GHz 6MB cache s. 1151 Box

RAM: HyperX 16GB DDR4-2133 Non-ECC CL14 Fury HX421C14FB/16

Dysk M2: Adata SSD Premier Pro SP900 128GB M.2 2280 SATA 6Gb/s (550/530MB/s) NGFF ASP900NS38-128GM-C

Reszta z zestawu w opisie. Czy to byłoby opłacalne?

 

zawsze będzie wydajniej, jak masz pieniądze to czemu nie

wypowie się ktoś jeszcze proszę

a do czego będziesz używał kompa

używam do  neta,gier i oglądania filmów w necie lub z dysku

Jak jesteś bogaty to możesz wymienić.

Ja sam niedawno  złożyłem sobie zestaw na ADM FX i póki co wszystko mi śmiga, nie widzę sensu wymiany.

Jak gry Ci się tną to dokup tylko lepszą grafikę.

zbyt bogaty to nie jestem chyba jak każdy przeciętny człowiek w naszym kraju :P. Myślałem za kupowaniu tego na raty a nie na raz także kasa nie jest tu raczej problemem tylko to czy się opłaca przechodzić np za dysku ssd na dysk m2 i z ddr3 na ddr4 itd

Modernizacja komputera opłaca się zazwyczaj jak coś nie działa na obecnym sprzęcie, na przykład nowe gry w które chcesz grać nie chodzą płynnie. Czy coś Tobie nie działa?

jak jesteś wymagającym graczem to będzie miało to sens,  jednoznacznej odpowiedzi na pytanie nie ma.

Daj spokój, wydaj sobie pieniądze na wakacje :smiley:

Wiadomo dysk M.2 jest wydajniejszy od SSD, ale nie wiem czy zauważysz to poza benchmarkami.

Jak Ci wolno to dokup sobie taki sam dysk SSD i połącz je w RAID 0.

 

M.2 to tylko rodzaj interfejsu. Widać, że siedzisz w temacie. 

 

Między FX 6300 a 6600K jest ogromna różnica wydajności. Przy przeglądaniu internetu nie zauważysz większej różnicy, ale w grach już tak. 

Podaj konkretny budżet na zestaw. To co sobie złożyłeś jest takie sobie, można lepiej. Na pewno dysku SSD SATA na przeciętnego Plextora pod M.2 zmieniać nie warto. 

Rodzaj interfejsu? Tak, ale M.2 ma przepustowość na płytach  głównych do 32Gb\s, a sata 6Gb\s, więc widać kto tu siedzi.

Wiadomo, że do tego trzeba SSD, który taką przepustowość wykorzysta, ale jednak w dużym skrócie myślowym M.2 jest szybsze od SATA…

Napisałeś:

Jeśli chciałeś przekazać coś innego, to było złożyć zdanie inaczej. 

Mój aktualny zestaw jest w opisie. W temacie są podzespoły,  które chce kupić.  Przy okazji czy ta konkretna płytka,  która podałem jest kompatybilna z tym dyskiem ADATA który jest też kilka postów powyżej?

Jeśli już myślisz o przesiadce na i5 6600K to kluczowym pytaniem jest czy będziesz podkręcał procesor? No i masz jakieś dodatkowe chłodzenie na procesor? Bo i5 6600K nie posiada nic w pudełku, zatem trzeba dokupić jeśli nie masz nic poza BOXem od AMD.

Mam chłodzenie do procka(nie boxowe). Możliwe, że będę podkrecal.  No a co z kompatybilnościa tej m2 z płytka?

jeśli mówisz o tym gigabyte z170. to posiada m.2

To pasowałoby, żebyś był tego pewien, bo jak nie podkręcisz to tylko zbędnie wydasz pieniądze na odblokowany procesor i droższą płytę.

 

Jakie masz to chłodzenie?

Wiem  ze posiada złącze m2 ale chodzi mi o to czy ta płytka współpracuje z tym konkretnym dyskiem m2. Chłodzenie mam dość pożądane  firmy z tego co pamiętam to aab. 

A dlaczego ma nie współpracować? Nie upieraj się tak na te M.2 i ten konkretny model dysku, bo to nie jest zbyt wydajny dysk.