Czy opłaca się SSD Kingston V300 do MSI CX640 - wątpliwości

(Matek) #1

Hej

Proszę o konkretne odpowiedzi i nie odsyłanie do artykułów.

Przymierzam się do zakupu dysku SSD do notebooka MSI CX640. Budżet ~300zł.

1. Czy każdy SSD wejdzie do każdego (powiedzmy z ostatnich 3 lat) notebooka?

2. Jak dużą odczuję różnicę?

3. Co stracę przy takiej przesiadce? (oprócz pieniędzy)

Mam na oku Kingstona V300 120GB, może jakiś właściciel mógłby coś o nim powiedzieć?

Czy współczesne SSD nadal lubią się sypać?

Obecny dysk (Hitachi HTS545050B9A300) planuję włożyć w obudowę USB3.0 i trzymać na nim media i ogólnie pliki statyczne. SSD ma służyć pod OSy, aplikacje i projekty (developerka).

1. Czy warto?

mat3q , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

(falcon89) #3

Ad 1. Czy dysk twardy jest w jakimś adapterze/sankach? Twój obecny dysk ma 9.5mm grubości a dyski przeważnie mają 7mm (Kingston również).

Ad 2. I to dożą, w szczególności prze starcie systemu, uruchamianiu programów (w szczególności tych z dużymi bibliotekami).

Ad 3. Oprócz pojemności dysku to nic (ale zrekompensujesz to sobie dyskiem na USB).

Ad 4. Ogólnie tak.

U mnie identyczny dysk wylądował w obudowie (tylko że na USB 2.0).

(pete1) #4

Kingstona nie polecam mam v200 i nie nadaje sie na system ma zacinki ze tak sie wyraze , obecnie uzywam go jako dysk przenosny , samsungi sa niezle

(falcon89) #5

A zapomniałem.

Kingston V300 nie jest taki zły (ale osobiście bym go nie wziął)

Zastanów się nad Plextorem M5S 128GB lub Crucialem M4 128GB.

(Matek) #6

Ad1. Ciężko mi powiedzieć bo jeszcze go nie rozbierałem, mam jeszcze 2 tygodnie gwarancji i międzyczasie planuję wysłać go do serwisu, dopiero potem się bawić. Nigdzie też w necie nie widzę filmów z bebechami. Znalazłem tylko coś takiego: link (po lewej na dole). Zdjęcie ma podpis "Po zdemontowaniu klapki można przystąpić do wymiany HDD " więc wygląda na to że się da.

Dziękuję za odpowiedzi, poprzeglądam jeszcze ofertę tych tańszych dysków. Nie ukrywam że te (niecałe) 8GB by się przydało przy takiej pojemności.

(falcon89) #7

Dysk jest w adapterze więc nie powinno być problemu z zamontowaniem ssd, zdjęcie

MSI zezwala na samodzielną wymianę dysku (jest do tego własnie oddzielna klapka) http://pclab.pl/art44788-6.html

Dodane 20.05.2013 (Pn) 22:15

Mi bardziej chodziło o wydajność i jakość dysku.

(MrBeckham666) #8

crucial albo ocz vertex 4 niestety cena równiez wyższa;]

(Matek) #9

Dzięki za tę fotę, nie widziałem jej dotychczas.

Tak, wiem, jednak więcej pojemności to dodatkowy argument.

OCZ to znacznie ponad to na co mogę sobie pozwolić, ale Plextora i Cruciala rozpatrzę.