Czy opłaca się SSD Kingston V300 do MSI CX640 - wątpliwości

Hej

Proszę o konkretne odpowiedzi i nie odsyłanie do artykułów.

Przymierzam się do zakupu dysku SSD do notebooka MSI CX640. Budżet ~300zł.

  1. Czy każdy SSD wejdzie do każdego (powiedzmy z ostatnich 3 lat) notebooka?

  2. Jak dużą odczuję różnicę?

  3. Co stracę przy takiej przesiadce? (oprócz pieniędzy)

Mam na oku Kingstona V300 120GB, może jakiś właściciel mógłby coś o nim powiedzieć?

Czy współczesne SSD nadal lubią się sypać?

Obecny dysk (Hitachi HTS545050B9A300) planuję włożyć w obudowę USB3.0 i trzymać na nim media i ogólnie pliki statyczne. SSD ma służyć pod OSy, aplikacje i projekty (developerka).

  1. Czy warto?

mat3q , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Ad 1. Czy dysk twardy jest w jakimś adapterze/sankach? Twój obecny dysk ma 9.5mm grubości a dyski przeważnie mają 7mm (Kingston również).

Ad 2. I to dożą, w szczególności prze starcie systemu, uruchamianiu programów (w szczególności tych z dużymi bibliotekami).

Ad 3. Oprócz pojemności dysku to nic (ale zrekompensujesz to sobie dyskiem na USB).

Ad 4. Ogólnie tak.

U mnie identyczny dysk wylądował w obudowie (tylko że na USB 2.0).

Kingstona nie polecam mam v200 i nie nadaje sie na system ma zacinki ze tak sie wyraze , obecnie uzywam go jako dysk przenosny , samsungi sa niezle

A zapomniałem.

Kingston V300 nie jest taki zły (ale osobiście bym go nie wziął)

Zastanów się nad Plextorem M5S 128GB lub Crucialem M4 128GB.

Ad1. Ciężko mi powiedzieć bo jeszcze go nie rozbierałem, mam jeszcze 2 tygodnie gwarancji i międzyczasie planuję wysłać go do serwisu, dopiero potem się bawić. Nigdzie też w necie nie widzę filmów z bebechami. Znalazłem tylko coś takiego: link (po lewej na dole). Zdjęcie ma podpis "Po zdemontowaniu klapki można przystąpić do wymiany HDD " więc wygląda na to że się da.

Dziękuję za odpowiedzi, poprzeglądam jeszcze ofertę tych tańszych dysków. Nie ukrywam że te (niecałe) 8GB by się przydało przy takiej pojemności.

Dysk jest w adapterze więc nie powinno być problemu z zamontowaniem ssd, zdjęcie

MSI zezwala na samodzielną wymianę dysku (jest do tego własnie oddzielna klapka) http://pclab.pl/art44788-6.html

Dodane 20.05.2013 (Pn) 22:15

Mi bardziej chodziło o wydajność i jakość dysku.

crucial albo ocz vertex 4 niestety cena równiez wyższa;]

Dzięki za tę fotę, nie widziałem jej dotychczas.

Tak, wiem, jednak więcej pojemności to dodatkowy argument.

OCZ to znacznie ponad to na co mogę sobie pozwolić, ale Plextora i Cruciala rozpatrzę.