Czy opłaca się ulepszać ten komputer?

(R@fik) #1

Witam. Mam zamiar wymienić pamięć w moim komputerze. Chciałbym wiedzieć czy taka zmiana jest w ogóle opłacalna.

Mój sprzęt:

:arrow: System: Windows XP Service Pack 2

:arrow: Płyta główna: SOLTEK - Socket 478 SL-85DR

:arrow: Procesor: Intel Celeron 2033 MHz

:arrow: Pamięć: 256 MB DDR :arrow: planowana zmiana na Goodram 1GB

:arrow: HDD: 80 GB

:arrow: Grafika: ATI Radeon 9600 Pro 128MB

:arrow: Dźwięk: Realtek AC97 Audio

Bardzo zależy mi na tej zmianie, bo teraz nie mogę pograć normalnie i bez zacinania w prawie żadną grę, a start systemu trwa jakieś 3 minuty (mimo iż na starcie uruchamia się tylko Gadu-gadu i avast! Antivirus).

(Norbert Karwowski) #2

Tak, opłaca się. Poczujesz dużą różnice, ale więcej niż 1GB już się nie opłaca.

(Garfield) #3

na jakiś czas możesz wziąć te 1GB... :wink:

proponuje ci sprzedanie tego złomka[sorry :wink:] zebrania kasy i zakupu nowego, lepsiejszego komputera... nawet za 1500-2000zł można b.dobrą maszynę złożyć :wink:

(Longhorn2009) #4

R@fik , ja na Twoim miejscu dokupiłbym 512MB RAM i wtedy miałbyś 768MB. Jest to bardziej opłacalne, ponieważ Twój komputer nie jest już najmłodszy, więc lepiej powoli zbierać na nową maszynę niż pakować się w to. Zresztą pamięci DDR są już przestarzałe i nie wykorzystasz ich już w nowym komputerze. Do tego są droższe od nowszych DDR2. Sam więc najpierw przemyśl tą rozbudowę, co się bardziej opłaci.

(Koraz) #5

Ja sądze ,że najbardziej opłacanie będzie zrobić tak ja pisze ProAgent. Poza tym ja też mam calerona jednak i chyba za 2 lata już koniecznie bede musial go zmienić (bo poprostu bedzie zasłaby).

(Adalbert) #6

R@fik , sprawdź ile maksymalnie w czasie obciążenia pobiera Ci komp, ale jak na moje oko, dołożenie kości 256/512 by starczyło.