Czy opłaca się ulepszać ten komputer?

Witam. Mam zamiar wymienić pamięć w moim komputerze. Chciałbym wiedzieć czy taka zmiana jest w ogóle opłacalna.

Mój sprzęt:

:arrow: System: Windows XP Service Pack 2

:arrow: Płyta główna: SOLTEK - Socket 478 SL-85DR

:arrow: Procesor: Intel Celeron 2033 MHz

:arrow: Pamięć: 256 MB DDR :arrow: planowana zmiana na Goodram 1GB

:arrow: HDD: 80 GB

:arrow: Grafika: ATI Radeon 9600 Pro 128MB

:arrow: Dźwięk: Realtek AC97 Audio

Bardzo zależy mi na tej zmianie, bo teraz nie mogę pograć normalnie i bez zacinania w prawie żadną grę, a start systemu trwa jakieś 3 minuty (mimo iż na starcie uruchamia się tylko Gadu-gadu i avast! Antivirus).

Tak, opłaca się. Poczujesz dużą różnice, ale więcej niż 1GB już się nie opłaca.

na jakiś czas możesz wziąć te 1GB… :wink:

proponuje ci sprzedanie tego złomka[sorry ;)] zebrania kasy i zakupu nowego, lepsiejszego komputera… nawet za 1500-2000zł można b.dobrą maszynę złożyć :wink:

R@fik , ja na Twoim miejscu dokupiłbym 512MB RAM i wtedy miałbyś 768MB. Jest to bardziej opłacalne, ponieważ Twój komputer nie jest już najmłodszy, więc lepiej powoli zbierać na nową maszynę niż pakować się w to. Zresztą pamięci DDR są już przestarzałe i nie wykorzystasz ich już w nowym komputerze. Do tego są droższe od nowszych DDR2. Sam więc najpierw przemyśl tą rozbudowę, co się bardziej opłaci.

Ja sądze ,że najbardziej opłacanie będzie zrobić tak ja pisze ProAgent. Poza tym ja też mam calerona jednak i chyba za 2 lata już koniecznie bede musial go zmienić (bo poprostu bedzie zasłaby).

R@fik , sprawdź ile maksymalnie w czasie obciążenia pobiera Ci komp, ale jak na moje oko, dołożenie kości 256/512 by starczyło.