Czy opłaca się upgrade tego komputera?

(Sebix99) #1

Witam posiadam mobo gigabyte ga-m56s-s3 i tutaj moje pytanie. Czy opłaca się upgrade procesora na tą płytę czy zdecydowanie lepiej kupić coś nowego?

(CrisPL) #2

Coś nowego ta płyta pamięta czasy 2006 roku więc na dzisiejsze czasy to się ma nijak.

(Lewanxd) #3

Czemu nie? Phenom II X4 955 w 95W po upgradzie BIOSu ma jak narazie wystarczającą wydajność. Napisz może, jaki obecnie masz procek, jaką grafikę, zasilacz?

(system) #4

Zrób lifting możesz także wykonać overlock nie zaszkodzi zrobić upgrade memory chips moim zdaniem, to lepiej wykonać niż kupować nowy komputer.

PS.Drogi SeBIX99 nie rozumiem dlaczego do zdania w języku polskim wtrącasz słowo angielskie (upgrade) które ma swój odpowiednik w naszym języku.Dla ciebie forumowiczu piosenka z dedykacją:

Zespół Piersi

Piosenka - My już są Amerykany

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=pOmqJIWrqYE

PS2. Słowo Upgrade można przetłumaczyć jako zmodernizować, ulepszać, rozbudowywać.

(Sebix99) #5

Angielskiego słowa upgrade mi się łatwiej używa niż ulepszyć. Aktualnie mam athlon 64 x2 brisbane 5000+ myślałem też o oc do 3GHz dla niego. Grafika i zasilacz by doszedł razem z procesorem, ale nie wiem czy opłaca się pchać w ten komputer kasę. Mogę też rozwarzyć tania płyta pod celerona lub pentiuma co wydaje mi się że będzie miało podobną wydajność.

(Lewanxd) #6

Zasilacz i grafika może się przydać w przypadku wymiany płyty, procka i ramu

(Sebix99) #7

Te rzeczy mam, skupmy się na płycie głównej i procku. Było też wyżej pisane o “upgrade memory chips”. Wyjaśni mi ktoś o co chodzi?

(Lewanxd) #8

Ironicznie kolega miał na myśli wymianę/dokupienie pamięci RAM

(Sebix99) #9

To dobrze… ale to mam w planie. Teraz mam 3GB ale dokupie tak aby mieć 4 lub 6 jeśli phenom na tą płytę ma rzeczywiście sens. A co do liftingu to w kontekście OC chodzi o założenie chłodzenia na sekcję zasilania?