Czy opłaca się wymieniać Galaxy S3 na iPhone 4?

Cześć,

chciałbym zapytać was czy opłaca mi się jeszcze wymieniać mojego Samsunga Galaxy S3 na iPhone 4 32Gb? Głównie telefonu używam do słuchania muzyki, przeglądania internetu, aplikacji tj. Instagram, Twitter itp. i grania w gry typu Cut the Rope. iPhone nie posiadałem nigdy, więc byłbym bardzo wdzięczny za jakieś odpowiedzi. W internecie nie znalazłem wielu porównań 4 z GS3.

Pozdrawiam

W tym przypadku byłaby to przesiadka na gorsze. Nie opłaca się.

Dzięki 4lpha. W takim razie chciałbym zapytać jaki polecacie telefon aby podzespołami był zbliżony do S3 a żeby był od niego mniejszy.

Nie znajdziesz prawdziwie mocnej konkurencji z mniejszym wyświetlaczem :confused:

Sprawdź Sony Xperia S, jeśli chcesz Androida. Jeśli już iPhone to 4S.

Też tak myślę, chyba że ktoś dopłaci CI za S3 to weź tą 4.

Zwykła 4 została wypuszczona na rynek w 2010 roku, aktualizacje pewnie będą “tylko” do końca linii iOS 7, który ma wyjść za jakiś czas. Z 4S będzie to lepiej wyglądało, pewnie do 2015 roku, może do końca kolejnego iOS.

@up

Właśnie do tego idealnego 4 32GB gość dorzuca 2 folie na ekran i dwie obudowy. Czy wg. Was są one równe dopłacie z Galaxy S3 który jest praktycznie nowy dodatkowo z gumową obudową na tył? Osobiście to trochę bardziej przekonuje mnie 4S, jednak pytając kilka osób którzy go mają, to nie chcą wymieniać się na GS3 albo wymieniają jednak bez pudełka, lub z simlockiem.

Nie, nie wymieniaj na 4. Będziesz sobie pluł potem w brodę.

Folli nigdy w życiu na iPhone.

Dwie obudowy?

32 GB jest porównywalny ceną do SGS III, patrząc na ceny rynkowe.

@up

Chodziło mi o te Bumpery, nie o taką obudowę :wink: Więc nie wiem za bardzo co robić. Jak myślicie, czy jeżeli będę chciał iPhone 4 sprzedać powiedzmy za rok to czy ta cena będzie zbliżona do tej za którą mógłbym sprzedać Galaxy S3 z rok?

kmazurek , iPhone 4 32GB ~ 1000zł

Samsung Galaxy S3 ~ 1450zł

Za rok iPhone 4 pewnie będzie wart coś koło 650zł, a SGS 900zł.

@up

Dzięki za odpowiedź. Jeżeli tak, to na razie pozostanę przy moim Galaxy S3.

Pozdrawiam

S3 opłaca się wymienić na 4S albo 5. 4 niestety już jest stara trochę. Wadą jedynie SGS jest to że szybko tracą na wartości o wiele szybciej niż iPhony który jednak dłużej “trzyma cenę”

Poczekaj do premiery następcy 5, i iOS 7.0 :wink: Pewnie ceny spadną o 1 próg w dół, może dostaniesz 4S 16GB bez simlock w zamian za niego.

Siema,

kilka godzin temu dostałem propozycję wymiany iPhone 4S 16GB, tylko, że jest on z Wielkiej Brytanii. I stąd moje pytanie. Czy w takim wypadku opłaca się wymieniać S3 na 4S? Chodzi mi o to czy pochodzenie iPhone ma jakiś wpływ na późniejszą sprzedaż.

Pozdrawiam

Nie, chyba, że ma simlocka. Wystarczy ci 16GB?

@up

Dzięki za odp. Myślę, że nikt nie wymieni się np. za 32GB iPhone 4S. Więc poszukuję tylko 16GB ale naprawdę w bardzo dobrym stanie :wink:

Powiem tak:

Najpierw kupiłem Iphonea 4S a obecnie mam SGS3. Moja żona ma I4 (bez S). Porównując te telefony wyciągam następujące wnioski. Galaxy S3 używam w domu do neta, zdjęć (moim zdaniem robi fenomenalne), grania, obsługi TV (kompatybilny z TV Samsunga) i Skype. Iphonea używam w samochodzie, ponieważ jest o wiele bardziej poręczniejszy, wygodniejszy, bardziej płynny w działaniu (szybkość i reakcja na dotyk) w trakcie jazdy. Wiem, że to grozi mandatem ale uwierzcie mi S3 to cegła i jego obsługa w trakcie jazdy czy w trakcie “ruchu” to dla mnie masakra, ale jeśli chodzi o używanie w domu to poezja (pomijając kiepską płynność menu). Mega plusy to: slot karty pamięci, odtwarzanie filmów divx, muzyki mp3 (bez konwersji)

Teraz o I4S:

Jeśli chodzi o wykonywanie połączeń, robienie zdjęć (takie sobie mimo tej samej liczby MPix co SGS3) i pisanie smsów to jest ok. Jeśli chodzi o resztę funkcjonalności to wielki MINUS. Np. robię zdjęcie i potem chcę je przesłać do żony przez bluetooth na I4 i… kiszka - nie da rady (to po co ten bluetooth tam jest?). Jeśli chodzi o trzymanie w ręku (tzw. poręczność), reakcję na dotyk i szybkość tej reakcji to muszę powiedzieć, że rewelacja. Co do I4 to działa zauważalnie wolniej w porównaniu do 4S (autopsja). Mam tu na myśli ładowanie stron, i płynność menu. Jednym słowem I4 działa tak wolno w porównaniu do I4S ja SGS3 do I4S. Mój werdykt:

  1. Iphone 4S

  2. SGS3

  3. Iphone 4

jeśli już archeolog się znalazł, to może warto zapytać, co się zmieniło przez prawie 1.5 miesiąca w tej sprawie?