Czy opłaca się wymieniać procesor?

Siema wszystkim !

Posiadam teraz i3 540 pod podstawkę 1156, a dostałam propozycje kupienia i5 750 również pod tą podstawkę za 350 zł.

Więc kieruje następujące pytania :

1.Czy wymiana procesora jest opłacalna ?

2.Czy procesor pociągnie przy nowych grach typu GTA V i Battlefield 4 ?

Wygląda, że są porównywalne, a dlaczego NIE poczytasz o tym w necie?

http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i5-7 … ore-i3-540

http://www.forumpc.pl/topic/290587-wymi … na-i5-750/

i5 jest wydajniejszym procesorem, ma 4 fizyczne rdzenie (większa ilość rdzeni przydaje się w nowszych grach).

Ad 1. Tak jeśli potrzebujesz mocniejszego procesora.

Ad 2. W grach ważniejsza jest karta graficzna, ale dobry procesor też jest zalecany.

No tak 4 rdzenie dobra rzecz, tylko, czy warte 350 zł, może lepiej obecny podkręcić i lepsza karta grafiki.

Co z tego żę go podkręcę max do 3,4-3,6 Ghz bo więcej to na pewno nie wyciągnie jak potem dołożę kartę przekroju GTX 760 i może ją blokować.

Powiem tak za i5 pod podstawkę 1155 musiałbym dać ok 750 zł plus do tego płyta główna to koszt ok 500 zł . Więc wydaje mi się opłacalne kupienie tego procka ale nie wiem czy byłby to dobry wybór :>

Ze strony finansowej na pewno !

Dodane 31.08.2013 (So) 17:38

Czytałem wszelakie porównania na internecie !

Ale to jest fakt że procków jak i płyt głównych pod 1156 już nie robią , a na zakup i5 pod 1155 musiałbym dać ok 750 zł plus płyta główna ok. 500 zł. To niby kupując tą i5 sporo bym zaoszczędził , ale nie jestem pewien czy gra jest warta świeczki i tych 350 zł .

i3 540 podkręcisz więcej niż 3.8. jak kupisz chłodzenie do niego i masz dobra sztukę to można osiągnąć powyżej 4GHz.

Ale jeżeli masz możliwość tak tanio kupić tego i5-750 czemu nie na pewno opłaca się dokupisz jakieś chłodzenie i tez go podkręcisz. A jak koledzy pisali co 4 rdzenie to 4 rdzenie.

Tylko pytanie czy ci potrzeba aż 4 rdzeni czy nie. jak będziesz miał i5-750 to ograniczyć nie powinien GTX 760.

BF3 dość ciągnie procesor i BF4 tez go zapewne będzie ciągnął. Zresztą w rekomendowanych w BF3 piszą zalecany 4 rdzeniowy procesor.

No właśnie u mnie za i3 w bf3 było max 30 klatek, a gdy wsadziłem procesor do PC w ramach przetestowania to 35 klatek to jest minimum, a na pewno w BF4 I GTA V to i 3 będzie miała ciężko.

A co do podkręcania to nigdy tego nie robiłem i szczerze to troche się boję spróbować żeby procka nie uszkodzić :>

No ale dla porównania chyba lepiej i5 750 podkręcony do 3,8 Ghz niż i3 podkręcona do 3,8 <: