Czy opłaca się zmieniać system z win xp na win 7?

Czy opłaca się zmieniać system z win xp na win 7 jeżeli mam

Procesor: intel

 core 2 duo 6300

 Grafika: Nvidia

 Gt 520

 Ram: 3 GB

??

 

Nie opłaca się.

dlaczego to niby ?

Masz core 2 duo, oraz 3GB ram, więc bez problmu Windows 7 będzie Ci chodzić. Śmiało możesz zmieniać system. Kolega wyżej nie napisał, dlaczwego się nie opłaca zmieniać systemu, więc odpowiedź jego jest zbędna w tym momencie.

miałem małe wątpliwości, ale już wiem, że mogę dzięki :wink:

Mam komputer taki jak w pytaniu (z tą różnicą że 4GB RAM)  i z zadowoleniem używam Windows7 (64bit).  Jak ostatnio dokupiłem dysk SSD na system to nie prędko będę go zmieniał :slight_smile:

Opłaca się !

też bym chciał 64 bit ale przy 3 gb ram nie będzie zbyt płynnie więc chyba muszę się zdecydować na 32 bit

Windows 7 to jakieś 350zł przy tej cenie koszt ramu jakieś 50zł to niewielka inwestycja, a wykorzystasz oba rdzenie procesora

To że system będzie działać nie znaczy że jest to opłacalne. Koszt nowej licencji na system nie będzie wiele niższy od wartości całego komputera… Jeśli nawet system nie będzie droższy od komputera.

Wersja Box systemu nie jest przypisana do maszyny a ma wsparcie do 2020r więc można go odsprzedać lub wykorzystać kiedyś na nowym komputerze

Będzie płynnie. Wersja x64 wcale nie ma zauważalnie wyższego zapotrzebowania na pamięć RAM. Na 3 GB RAM można z powodzeniem jej używać.

Sam system nie, ale programy w x64 są trochę bardziej żarłoczne, więc dodatkowa kość RAM na pewno się przyda a po kieszeni mocno nie uderzy.

Nigdy tego nie zaobserwowałem, a miałem 7 x64 na maszynie z 2 GB RAM.