Czy opłaca się zmienić procerosr na i7-3770K Czy lepiej I7-4770K

Witam, mam zamiar wymienić procesor ale nie wiem czy lepiej kupić i7-3770K bo mam płytę na socket 1155 dokładnie tą msi z77a-g41 czy lepiej wymienić płytę i chłodzenie procesora ale wtedy już dużo za to zapłacę na socket 1150 i kupić ten procesor I7-4770K albo i7-4790K . Co doradzacie ? Póki co nie wymieniam bo nie mam na tyle kasy tylko chce wiedzieć na przyszłość co lepiej zrobić czy sam procesor na 1155 czy już nową płytę na 1150 i nowy procesor i chłodzenie . Pozdrawiam :slight_smile:

Zawsze jest sens zmiany podstawki, szczególnie, że obie już są nie wspierane przez Intela, w sensie nie sa już produkowane procesory generacji trzeciej i czwartej. 

Można zastanowić się nad szóstą generacją, trochę z ceną pobawić się i przy okazji przejść na najnowszą platformę :wink:

Wolałbym pójść po najniższej linii oporu i wziąć 3770k i ewentualnie podkręcić go. Jeśli już kupować nowszą generację to lga 1151, ale to już większe koszta bo flagowe procki są drogie i dochodzi zakup ddr4.

Właśnie sie zastanawiam czy bardziej jest sens kupować 3770k czy może bardziej opłaca sie nową podstawkę lga 1150 bo przejście na 1151 to już wymiana prawie wszystkiego procek, chłodzenie , ramy, płyta

Jeśli używasz że te różnice wydajnościowe http://www.purepc.pl/procesory/test_procesora_core_i74790k_devils_canyon_szybki_jak_diabli?page=0,5 są warte zakupu nowej płyty i droższego też procka to możesz kupować haswella, ale wg mnie przesiadka z 3770k na haswella i7 nie jest opłacalna uwzględniając różnice wydajności w stosunku do kosztów. Z tego co piszesz obecnie masz jakieś słabsze CPU i planujesz zakup i7. Moim zdaniem jeśli potrzebujesz mocniejszego procka pod kątem np obróbki wideo czy animacji 3d okazjonalnie, to podtrzymuje zdanie na temat ivy i haswell, ale jeśli robisz wymagające projekty na co dzień i oczekujesz dużej różnicy wydajności to tylko skylake lub lga 2011 v3.

Obecnie mam I5 3550 a komputera używam w 80 % do gier

Jeśli do gier to lepiej zainwestuj w mocną grafikę. Odczujesz większą różnice w wydajności niż po zmianie na i7.