Czy opłaca się zmienić vistę na 7?

Witam. Zastanawiam się czy dobrym by było , gdybym przeniósł się z visty na 7. Moi znajomi trochę źle oceniają vistę i radzą mi zmianę na 7. Jakie jest wasze zdanie?

Parametry komputera:

Procesor intel core 2 duo e7300

Karta graficzna nvidia geforce 9500 gt 512 mb

Karta dźwiekowa realtek alc622

Płyta główna gigabyte ga-g31m-s2l

Pamięć ram 2 gb ddr2 sdram (chyba 800 mhz)

Jeżeli opłaca się wymienić na 7 to podajcie co trzeba wymienić u mnie w komputerze .

Jeśli dobrze Ci się pracuje na Visćie to na cholerę zmieniać i płacić za licencje tylko dlatego, że znajomi źle oceniali ten system?

Nie warto, Twoi znajomi pewnie nawet Visty na oczy nie widzieli tylko powtarzają te bzdury wyczytane w internecie.

Jak nie masz na co, a musisz wydać kasę to zmieniaj. Trafniejszym w tym miejscu jest pytanie czy owa zmiana systemu jest Ci potrzebna i z jakiego powodu?? - Bo koledzy tak mówią. Czy to jest warte tych pieniędzy - moim zdaniem NIE. Mam styczność z oboma systemami i znaczących różnic - poza wizualnymi - w pracy nie dostrzegam (z założeniem, że system nie jest zaśmiecony).

Syn ma na laptopie vistę, zrobiliśmy upgrade do win 7 i syn zdecydowanie wrócił z powrotem do visty. Mówi, że lepiej pracuje mu się na viście, laptop szybko się uruchamia, zero problemów

Oczywiście że nie.

Może na początku, kiedy komputery miały po 512 MB Ramu i grafę z 64 MB na pokładzie, Vista się ociągała.

Ale teraz nie ma sensu zmieniać. Skoro vista dobrze działa to ją zostawić.

Ten Windows 7 to przereklamowany jest. Dedykowane aplikacje na w7 po odinstalowaniu miały nie zostawiać po sobie nic - plików czy wpisów w rejestrze. Ale to pic na wodę.

Z XP na Vista/7 jak najbardziej warto się przesiąść ,ale z Visty na 7 - nie warto. A znajomym powiedz że się nie znają :stuck_out_tongue:

a pod jakim względem vista jest lepsza niż 7 ? Chciałbym jakieś solidne argumenty żeby im to udowodnić :slight_smile:

sebo47 , Można zadać również odwrotne pytanie - Pod jakim względem 7 jest lepsza od Visty :stuck_out_tongue:

Systemy są bardzo podobne z tym że Vista jest w tym momencie bardziej dopracowana - SP2 ,praktycznie wszystkie bugi(nie dziury) są wyeliminowane ,w 7 błędów na dzień dzisiejszy jest sporo ,jest bardzo stabilna ,większa zgodność sprzętowa i programowa ,sporo programów nie chce działać na 7 - tak ogólnie napisałem ,ale pod tymi ogółami kryje się dużo rzeczy.

vista nie jest lepsza, tylko nieco inna, wcześniejsza ale to niemal klon win 7, więc jeśli dobrze i sprawnie działa, nie ma sensu zmianiać

Absolutnie pod żadnym! I zapewne nikt nie poda ani jednego sensownego argumentu :wink:

Sorry, ale większej bzdury to jeszcze nie słyszałem :x

Podaj może przykład programu, który działa pod Vistą, a nie działa pod 7 ?? Podaj może też jakiś przykład błędów w Windows 7, skoro jest ich sporo ??

O wyższości 7 nad Vistą nie chce mi się pisać, bo wszystko jest już napisane. Z mojego punktu widzenia 7 jest lepszym systemem, bo jest to system nowszy, a zarazem stworzony na niemal na tym samym jajcu, jednak bardziej dopracowanym. Posiada zoptymalizowane i poprawione mechanizmy i usługi (chociażby widoczne gołym okiem UAC).

Dużo więcej na ten temat pod tym linkiem 8)

No to usłyszałeś ,świat się nie kończy na CCleaner , .Pierwszy z brzegu problem sprzętowo/programowy

http://forums.techarena.in/hardware-per … 379880.htm

Też pierwszy z brzegu ,z tego forum

brak-konta-uprawnieniach-administratora-systemie-t424414.html

Mi nie chodzi o gloryfikację Visty jak to było w przypadku userów XP przy wejściu Visty na rynek.Ten system jest dopracowany .A moim zdaniem odpowiedź na pytanie “czy opłaca się zmienić vistę na 7 ?” brzmi - Nie warto.

Świetne przykłady - 1 na 100000 osób ma jakiś problem (nawet nie wiadomo czy nie sprzętowy) i od razu system jest be, zbugowany i niedopracowany.

Najlepiej zerknąć tu na forum do działu System operacyjny Windows 7 oraz System operacyjny Windows Vista i przekonać się na własne oczy z jakimi problemami borykają się userzy. Wnioski nasuną się same…

Chciałeś przykład - masz ,w czym problem ?

A czy ja gdzieś pisze że system jest be ?

Tak się składa ,że dosyć często udzielam się w tych działach i widzę z jakimi problemami borykają się użytkownicy…EOT

W tym problem, że wyciągnąłeś z kapelusza jakiś marginalny przykład pojedynczego usera i to wg. Ciebie ma być argument wyższości Visty nad 7 #-o

Ja za chwilę znajdę przykład użytkownika Mercedesa, któremu stuka coś w podwoziu przy wysokiej prędkości i udowodnię tym samym, że maluchy są lepsze, bo im nie stuka :smiley:

Miało być EOT ,ale nie mogę .

Ostatni post tego wątku ,drugi user ma ten sam problem…I nie angażuj mnie już proszę Cię do serwowania innych sytuacji.

Czemu ty nie potrafisz zrozumieć że ja nie wywyższam Visty ponad 7 .Napiszę to jeszcze raz wyraźnie moim zdaniem odpowiedź na pytanie “czy opłaca się zmienić vistę na 7 ?” brzmi - Nie warto.

Bo nie warto (jeśli trzeba dopłacać), ale to nie znaczy, że 7 nie jest lepszy :slight_smile:

Mi tam bardziej pasuje Vista - kwestia gustu :wink:

Może tamten post o który Ci chodzi ,faktycznie jest kiepsko przeze mnie napisany. Co do zgodności nie miałem na myśli że to wina systemu ,bo to nie wina systemu tylko producenta sprzętu/programu :wink: Taki np BitDefender Internet Security 2011 blokuje robienie systemowej kopii zapasowej na 7 ,problem z instalacją sterów do HTC NEXUS ONE .Bugi mniejsze większe :znany problem z wykrzaczeniem się gadgetów i okienka Funkcje systemu Windows. Wiadomo nie dotyczy to wszystkich ,ale często można to zobaczyć to tu to tam. Nie mam nic do Visty SP3, znaczy się do 7 ,to fajny system :wink:

No niestety, ale to jest bzdurą i to totalną. Od kiedy wydanie zbiorczych łat świadczy o dopracowaniu systemu i jego wyższości nad nowszym produktem ??

To co wymagało dopracowania w Viście, praktycznie od początku jest w 7.

Ten news też o czymś świadczy:

http://www.centrumxp.pl/Aktualnosci/541 … C4%99.aspx

Chyba tak poważna instytucja nie zrobiła takiego kroku dla picu, albo własnego “widzimisie” .

Do autora:

W Twoim przypadku przesiadka nieopłacalna.

Od kiedy te łaty wpływaja na poprawe funkcjonowania systemu. Myślałem że wiesz co to Service Pack ,z czego się składa w kupie ,oraz w jakich okolicznościach powstaje…

Raczej teoretycznie ,w praktyce może być inaczej = usb , hibernacja

Muszę zmienić zdanie w takim bądź razie , sebo47 jak przypadkiem pracujesz dla Air Force i masz problem z używanym w bazie firmowym oprogramowaniem - to przesiadaj się natychmiast na 7…

Niech będzie ,udowodniliście mi że się mylę i piszę bzdury :wink: Poddaję się.