Czy opłacalna jest rozbudowa tego komputera?

Witam,

Zastanawiam się czy opłacalna będzie rozbudowa takiego komputera:

-CPU: I5 750 (to by zostało)

-Grafika: GeForce GT 9800 1GB (nowa?)

-RAM: 3GB (dodanie 4-6GB)

-Zasilacz: Take Me Silent 450W (?)

 

Oponcjonalnie: mały dysk SSD na system

 

Chodzi mi o szacunkową cenę rozbudowy; komputer służył by do grania w nowsze gry (na rozdzielczości 1440x900- rozdzielczosc monitora), nie koniecznie na full detalach. Czy opłaca się go rozbudowywać i ile bym musiał zainwestować?

 

 

Do wymiany.

 

A co oczekujesz od zestawu i ile kasy chcesz w niego włożyć?

 

Jaki masz system?

 

Dołożenie pamięci do 4 GB, może 6? wymiana karty grafiki na mocniejszą?

Ja na Twoim miejscu sprzedałbym to, co masz i dostałbyś za to może z 250zł. Następnie za kwotę poniżej 2000zł zbudujesz sobie maszynę, na której spokojnie pograsz.

 

Jeśli jednak chciałbyś wymienić niektóre podzespoły, to musiałbyś wydać ok. 500-600zł na nową kartę, by zauważyć różnicę w porównaniu do obecnej. Następnie dodanie 4GB RAM to wydatek ok. 150zł. Przydałoby się wymienić zasilacz - ok. 150zł. Warto właśnie też dysk SSD kupić - ok. 250zł. Podlicz sobie i uzyskasz szacunkową kwotę modernizacji.

Dzięki za odpowiedzi. Myślałem, że trochę taniej wyjdzie mnie rozbudowa, ale jak widzę lepiej kupić nową maszynę.

 

Pozdrawiam.

Zawsze możesz zrezygnować z dysku SSD i wziąć tylko 2GB RAM. Poza tym możesz kupić części używane, więc wyjdzie Ci o połowę taniej. Czasami wystarczy poszukać trochę na allegro, bo ludzie sprzedają tam sprzęt w dobrym stanie i jeszcze na gwarancji.

Na pewno bym zmienił zasilacz  na mocniejszy(750W lub wyżej) i karte grafiki na którąś z serii Gforce GTX procek może zostać. Jeśli chodzi o ram to jeśli chcesz grać w miarę komfortowo w nowe tytuły myślę że 8 GB szybkiej pamięci to teraz minimum proponuje wymienić pamięć np. na 2 kości po 4GB tej samej częstotliwości by pracowały w trybie dual channel

 

Co to za bzdury? Po cholerę zasilacz 750W, jeśli starczy 450-500W? A jeśli chodzi o karty graficzne, to w tej półce cenowej większy wybór jest wśród kart AMD Radeon. I spokojnie starczy 4GB RAM.

Zasilacz pochodzi z serii Silent, a nie podstawowej, więc na razie wystarczy. 4GB pamięci wystarczy, trzeba sprzedać kość 1GB i dokupić 2GB, najlepiej taką samą. Kartę GTS450 kupisz za jakieś 150 zł :smiley:

 

Bzdety kolego piszesz - zasilacz kosz.

 

To ma być ulepszenie komputera, więc po co ten GeForce?