Czy otl potrafi wychwycić botneta w otl skoro to wirus IP?

Czy otl potrafi wychwycić botneta w logach skoro to wirus IP a nie pliku? i czy otl uwzględnia outlooka w skanie

Dodane 05.09.2012 (Śr) 19:07

jeszcze w to pytanie mozna wliczyc gmera bo zapomniałem

Co to jest wirus IP…?

no chodzi botnet/zombie…

Nawet botnet musi wrzucić/zmienić jakieś pliki. Wszak chodzi o wykorzystanie części mocy i wykonywanie różnych rozkazów przez twój komputer. Nie da się tego zrobić przez żadne zabawy samym IP.

Czyli jakby był botnet to spokojnie otl+gmer by go wykryły albo nawet jakis antywirus? :slight_smile:

Dodane 06.09.2012 (Cz) 16:10

PS Znaczy się czy expert sprawdzający logi z otla i gmera by wykrył botneta w logach, może tak się dokładniej wyrażę i czy w przypadku wykrycia da rady go usunąć?

Jak masz problem, to po prostu wstaw logi z OTL + GMER (jeżeli nie posiadasz systemu x64) i zobaczymy co da się zrobić.

Miałem logi sprawdzane i były czyste ale pytam czy otl i/lub gmer potrafią wychwycić botneta w logach skoro to wirus IP i Frankfurterium odpisał. Tylko nie wiem jak mam to rozumiec ze botnet musi wrzucic jakies pliki (i czy na pewno tak jest zawsze czy nie są jakieś cwańsze odmiany?) I pytam czy otl/gmer potrafią go wykryć to dlaczego mi nic nie wykryły a na stronie ipvoid jeden czy tam dwa skanery wykryły botneta. Fałszywy alarm z ich strony?