Czy padła bateria w laptopie?

Witam. Wczoraj wszystko było ok. Dzisiaj mama wyczerpała baterię w laptopie do 0 % i co dziwne nie było żadnych informacji że niski poziom baterii gdzie zawsze się pojawiały i obecnie nie ładuje się bateria po podłączeniu do sieci. Ciągle jest 0 % i czerwony X. Przy ponownym uruchamianiu laptopa przy ładowniu windowsa wyskakuje info że bateria słaba i czy uruchomić system czy wejść do biosu. Wyciągnięcie baterii z laptopa i wsadzenie nie pomaga. Dell Inspirion 3537.Trzeba kupić nową baterięczy coś się da naprawić ? Dodaje zdjecia z progrmau BatteryViewInfo orazBatterymon.

A jaki model laptopa? Często pomaga na taki ‘glitch’ update BIOSu laptopa. Bateria z tego co widzę i tak już miała mocno dosyć i trzymała około połowę oryginalnej pojemności?

Dell dell inspiron 3537. Tak już trzyma o połowe mniej czasu niż na początku. Czyli warto i tak kupić nową baterię ?
Jeżeli jest podłączony zasilacz do laptopa i laptop działa to znaczy że jego można wykluczyć ? To tylko problem z baterią ?

Ja bym zaczął od aktualizacji BIOSu.

Tylko że ja nigdy tego nie robiłem i nie wiem jak. I nie chcę zepsuć laptopa :joy::rofl:

Poradzisz sobie, żadne rocket-science.

Szczegóły:
https://www.dell.com/support/home/pl/pl/plbsd1/drivers/driversdetails?driverId=D90YD&osCode=WT64A&productCode=inspiron-15-3537

Nic nie zacząłem przy biosie robić jeszcze i teraz to całkiem coś padło bo jest podłączony do zasilacza a wyłączył się tak jak by twardy reset i teraz jak go włączam to chwilę załaduje się system tzn znaczek Dell i wyłącza się całkiem z zasilania i tak w kółko. Skoro podłączony do prądu to nawet bez dobrej baterii powinien działać?

W najlepszym przypadku uszkodzony zasilacz. W najgorszym płyta główna (sekcja zasilania). Standardowo jeszcze sprawdź, czy wtyczka dobrze siedzi w zasilaczu i spróbuj na innym gniazdku w ścianie :wink:

Zmiana gniazda nie pomaga. Chyba zostaje mi zawiezienie laptopa do informatyka do naprawy.

Ja bym zaczął od sprawdzenia zasilacza i tyle. Podejdź do punktu, gdzie sprzedają zasilacze do laptopów - podłącz swój laptop na miejscu i tyle. Może tylko zasilacz padł i nie może już dać odpowiedniego prądu - najpierw nie mógł ładować baterii, teraz już nie utrzymuje nawet samego laptopa. Oby to, bo jak sekcja zasilania to naprawa moze być bardzo kosztowna, a nawet nieopłacalna (nowa płyta główna).