Czy pamięć Corsair CMZ8GX3M2A1600C8 pasuje do płyty GA-MA770

(Evohd) #1

Witam,

z gory przepraszam za brak polskich znakow jednak nie mam ich na obecnym laptopie.

Sytuacja wyglada nastepujaco, zakupilem na allegro ramy CORSAIR VENGEANCE 8GB 2X4GB DDR3 1600MHz CL9 XMP (CMZ8GX3M2A1600 C9 ) 9-9-9-24 jednak ramy, ktore przyszly to wersja moim zdaniem troche slabsza bo CORSAIR 2 x 4 GB DDR3-1600 CMZ8GX3M2A1600 C8 ; 8-8-8-24.

Nie chce robic problemy sobie i sprzedajacemu moze to tylko nieumyslna pomylka, pomyslalem ze to nie wplynie znaczaco na osiagi komputera bo mimo wszystko roznice miedzy w/w ramami sa niewielkie.

Jednak problem jest taki ze ramy nie dzialaja, sprawdzalem rozne kombinacje przekladania ramow i niestety nie dzialaja ;( komputer strasznie piszczy po wsadzeniu ich w sloty.

Plyta glowna jaka uzywam to GA-MA770T-UD3P

sprzedawca zapewnil ze ramy beda dzialac jednak mowa byla o cl9. i teraz nie wiem co moge zrobic, slyszalem cos od znajomego zeby w biosie przestawic napiecia, ale nie znam sie na tym i chcialbym nic zepsuc. Ostatnia opcja jaka zostaje to odeslac je ... na co nie mam czasu. Pomocy :wink:

(Jaromir Zurawski) #2

Im mniejsze CL tym lepiej :slight_smile:

(Pablo_Wawa) #3

Przede wszystkim pamięci z CL8 są szybsze niż te z CL9, więc dostałeś generalnie produkt lepszy. Inna sprawa to fakt, że pamięci nie chcą ruszyć z Twoją płytą główną. Czy masz najnowszy BIOS, jeśli nie, to może jego wgranie pomoże?

http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-ma770t-ud3p_10/download/bios

Prościej będzie poprosić jakiegoś znajomego komputerowca, żeby ci ewentualnie pomógł (flash BIOSu i zmiana jego ustawień).

(Agatonster) #4

rutek89pl ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu. W celu dokonania korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

(Evohd) #5

bios mam oryginalny tzn. taki sam od nowosci (3lata).Dzieki za pomoc Pablo :wink:

edit: Co do uwagi admina na poczatku pierwszego postu napisalem, ze nie mam polskich znakow i w tym momencie nie moge nic z tym zrobic.

(rgabrysiak) #6

Wystarczy dodać polski układ klawiatury i po sprawie. Porada co prawda dotyczy Windowsa XP ale zasada działania jest taka sama w innych systemach z rodziny Windows:

polski-uklad-klawiatury-anglojezycznym-windows-t123848.html

(eddie71) #7

Napięcie 1,5v jest zgodne z Twoją z płytą główną.

Popraw tytuł np. "Czy pamięć Corsair CMZ8GX3M2A1600C8 pasuje do płyty GA-MA770T-UD3P"

Jaka jest pełna nazwa płyty.Nie podałeś rewizji np. rev. 1.1, rev. 1.3, rev. 1.4 lub rev. 3.1.

(Evohd) #8

Dzieki za info, ale moja wersja windowsa ma tylko jezyk angielski.

rev. 1.0

podaje informacje z plyty glownej na laminacie

(eddie71) #9

Według specyfikacji http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-ma770t-ud3p_10/specs/ płyta obsługuje:

4 złącza 1.5V DIMM obsługujące do 16 GB pamięci

DDR3 1666(OC)/1333/1066 MHz.

Czyli bez OC częstotliwość obniża się do 1333 MHz.

Na liście obsługiwanych pamięci http://download.gigabyte.eu/FileList/Memory/mb_memory_ga-ma770t-ud3p.pdf

nie ma kości powyżej 2 GB,ale możliwe iż ta lista nie jest aktualizowana.

(Evohd) #10

jesli sa 4 sloty i max ilosc jaka plyta jest w stanie odczytac to 16gb, to mysle z 2x4gb nie powinno byc problemu biorac pod uwage fakt, ze ta plyta nie jest jakas przestarzala.

sprobuje niedlugo zainstalowac najnowszy bios jak polecil jeden z forumowiczow , mam nadzieje ze pomoze.

(eddie71) #11

Najnowszy BIOS to "F12".

Link bezpośredni do pobrania (635 KB):

http://download.gigabyte.eu/FileList/Bios/mb_bios_ga-ma770t-ud3p_1.x_f12.exe

Stronę z dostępnymi Biosami podał wcześniej Pablo_Wawa.

Co ciekawe nie ma na liście F11.Może był felerny i go usunęli.

Czy próbowałeś uruchomić komputer z tylko jedną kością 4 GB?

(Evohd) #12

nowy bios zalatwil sprawe. problem rozwiazany

(Pablo_Wawa) #13

To się bardzo cieszę, że problem masz z głowy. :slight_smile:

Ja często aktualizuję BIOS na (cudzych) komputerach, jeśli jest jakaś sporo nowsza wersja, gdy jest jakiś problem z komputerem (jego dziwne zachowanie). Rozumiem, że dla osoby z małym doświadczeniem taka operacja nie jest zalecana, jeśli nie jest konieczna (bo to nie to samo co Windows Update).

(Evohd) #14

Zgadzam sie, aktualizacja bios to zmiana w calym systemie i czasami zle wykonana moze ladnie namieszac.

Tak na marginesie, moja karta graficzna gtx 275 od asusa mocno przegrzewa sie ostatnio (80-90 st. w stresie) i warczy jak traktor, wymiana pasty to wiadomo, ale co jeszcze moge zrobic by temperatura spadla?? co polecasz Pablo :?

(Pablo_Wawa) #15

Może postaraj się też, by temperatura wewnątrz obudowy była jak najniższa, poprzez wydajny zestaw wiatraków (z przodu i z tyłu) oraz odsunięcie obudowy od ściany/mebli.

(Jaromir Zurawski) #16
  1. Zdejmujesz chłodzenie.

2. Czyścisz je dokładnie z kurzu.

3. Zmywasz starą paste.

4. Nakładasz nową.

5. Zakładasz chłodzenie.