Czy pamięć RAM może mieć destrukcyjny wpływ na pracę dysku?

Witam !

Od listopada miałem problem z dyskiem, system się zawieszał na parę sekund i znowu działał, tak co parę minut. Przed świętami padł całkowicie (wcześniej kilka blue screenów), próbowałem format to przy instalacji wyskakuje blad 0x80070017 (coś z pamięcią). Podłączyłem nowy dysk, install win 7 i po paru dniach wyskoczył bład “System wykrył problem z dyskiem twardym” i opcje: wykonanie kopii plikow albo “przypomnij później”. Zrobiłem test memtestem86 i nie wykryło żadnych problemow z pamiecią (mam 2 kości ddr2 po 2gb i każdą sprawdzałem osobno), nie wiem jak mogę jeszcze sprawdzic te kości. Co mogę zrobić w tej sytuacji ? Całkowita wymiana dysku i pamieci ?

pozdrawiam

System oryginalny?

Mi to wygląda na problem z kontrolerem SATA na płycie.

Oryginalny, błąd dalej wyskakuje jak zmienie wejscia sata ale to już chyba wina uszkodzonego dysku ;f

ps. nie mów, że jeszcze płyte główna bede musial wymieniac ^^, kompa mam 3 lata, we wrzesniu poprzedniego roku stracilem gwarancje na wszystkie podzespoły i w między czasie padł mi zasilacz, dysk i cd-rom (przysłali mi z gwarancji inny, również zepsuty)- ave jp komputery, ave samsung.

ekoludek15 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Poza tym, na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swoje posty i poprawić co trzeba.

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika.

Ave komputery z supermarketów, ze śmiercionośnymi zasilaczami.

Wejście SATA nie ma znaczenia, kontroler jest jeden zazwyczaj.

Sprawdź ten dysk na innym komputerze, przetestuj programem HDTune chociażby.

Zapodaj zrzutu ekranu z testu tego dysku.podaj jaki masz sprzęt. Z programu HD Tune zakładka Health.

Pierwszy dysk to maxtor 500gb, siadł całkowicie, teraz mam seagate barracuda tez 500 i jeśli ma to jakieś znaczenie to geforce 9800gt, goodramy ddr2 2 kosci po 2gb i płyta gigabyte GA-G31M-ES2C

dyskk.png

bezpośredni link: http://imageshack.us/photo/my-images/339/dyskk.png/

Errorscan wszystko na zielono, żadnych błędów.

Chodzi mi głównie o to czy muszę wymienić kości ram bo słyszałem, że są skopane to źle zapisują dane na dysku niszcząc go czy tworząc te bad sektory, któych raczej się nie da naprawić. Jest jeszcze jakaś opcja na sprawdzenie tych kości ?

Przetestuj jeszcze pamięć RAM.Najlepiej jak przetestujesz każdą kość z osobna.

Tak jak pisałem w pierwszym poście, testowałem każdą z osobna memtestem86 i podobno obie sprawne ;/