Czy pamiętacie gumy turbo?

Zapewne z wielu was pamięta gumy turbo i obrazki (papierki, karteczki, “historyjki”), które były dołączane do gum. W zasadzie dla obrazków kupowało się to :slight_smile: Ostatnio na nowo zacząłem kolekcjonować to, fajna zabawa. Poszukuję osób chętnych do wymiany lub ewentualnie osoby, które chciałyby to odsprzedać.

No pewnie.To były czasy.Ten smak brzoskwiniowy:).Guma Turbo to prawdziwy hit.Ja rocznik 1981.

A ja '87. Ostatnio przypomniały mi się jeszcze soczki w woreczkach, ptysie, donaldy :slight_smile: Fajne to były czasy. Jadło się dużo E - XXX w tych produktach i wszyscy byli szczęśliwi. Swoją drogą to chodzą pogłoski, że w niektórych miejscach można znaleźć jeszcze turbo. pewnie będzie przeterminowane ale nigdy nie wydawało się lepsze - strasznie twarde i po kilku minutach prawie bez smaku. Ale żuło się to codziennie i tak.

Napoje w woreczka to był smak rzeczywiście.Przebijało się słomką.Taki zimny…hmmm

Kiedyś na jakimś straganie widziałem gumy Turbo :slight_smile: Kupiłem i przypomniały się stare czasy :slight_smile:

Tak samo jak bajki… Yattaman, Denver ostatni dinozaur, Kapitan Planeta, Gigi La Trottola, Capitan Hawk

Pamiętacie?:slight_smile:

Ja mam dopiero 13 lat a pamietam bo mój tatuś zbierał…

Mam bardzo dużo tych naklejek czy coś takiego (ale nie na sell)

Ja pamiętam gumy turbo i tak jak pisze onegumas kupowało się je dla obrazków, miałem ich trochę z samochodami, ja rocznik 90’ :slight_smile:

Niestety ja nie pamiętam, ale pamiętam muzykę z tamtych lat :stuck_out_tongue:

Loft - Mallorca, Haddaway - What is Love, Mr.President - Coco Jambo, Ace of Base - Beautiful Life, Whigfield - Saturday night, Dr Alban - Sing Hallelujah, La Bouche - Be My Lover te hiciory chyba każdy pamięta.

Pamiętam, pamiętam gumy turbo to było coś :D, później pokemono mania,

piłkarzo mania, a po piłkarzach to nie pamiętam :D, ale tonę tego było, AHA gumy Dragon balla :smiley: też były hitem :D, jak się kupiło 10 to się album dostawało xD hehehehe.

Zuło się zuło i powinienem mieć ze 100 takich obrazków w dobrym stanie może nawet , mogę odsprzedać :slight_smile:

A szukałeś na allegro? Znalazłem jedną aukcję.

http://www.allegro.pl/item945134845_gum … a_bcm.html

Dodane 12.03.2010 (Pt) 18:25

Dobre były też wafelki Kuku-Ruku :smiley:

Dodane 12.03.2010 (Pt) 18:27

pamiętam :smiley: rocznik 94 :stuck_out_tongue: miałem szafkę obklejoną tymi autami :smiley: amigę 600 też :stuck_out_tongue: co do muzyki… gigi deagostino, brooklyn bounce, darude, sash, dj shog, dużo więcej ale nie pamiętam :confused: ale muzyczkę z lotusa na amigę pamiętam :wink:

http://www.youtube.com/watch?v=OZpAoJZEBaw

ah, te czasy :smiley: lotus 3, track 3 :smiley:

albo przy fatality w mortal kombat 2 zmiana dyskietek co chwila żeby ujrzeć ten piękny widok :smiley:

stare czasy nie powrócą, szkoda :wink:

a gumy turbo są w niektórych sklepach nadal (sporo osób widziało, ja niestety nie :confused: )

Gumy Turbo hmmmmmmmmmm… i soczki w woreczkach… ehhh to były czasy. To se nie vrati… Rocznik '80 :wink:

Aaaaaa i dyskoteki szkolne - to było przeżycie :smiley:

proszę tutaj znajdziesz gumy Turbo http://www.allegro.pl/item949590767_gum … ml#gallery ale cena zabójcza ;p 4zł+koszt przesyłki…Ale wspomnienia…bezcenne :stuck_out_tongue:

Pamiętam czasy, naklejki za farbę na rowerze robiły.

Dzisiaj, to wszystko wydaje się to tymi “lepszymi czasami” :slight_smile: No, na allegro można znaleźć nawet całe opakowania gum turbo :slight_smile: Ale podobno nie da się tego żuć, bo są “sypkie”, tracą właściwości gum. Ich termin ważności to chyba początek 2009 :slight_smile: Jesz na własne ryzyko. Gdzieś czytałem że Ice tea o smaku brzoskwiniowym (nie pamietam od kogo, może Justrzynianka lub coś podobnego) smakuje jak guma turbo. Razu pewnego kupiłem coś takiego i faktycznie, jak pić gumę turbo w płynie :>

Nie widzieliście może w swoich miastach gdzieś tych gum? Może to bajka ale kilka razy czytałem że jeszcze w 2009 można było znaleźć te gumy. Może jest ktoś chętny na jakieś wymiany? :slight_smile:

Propo tego tematu kiedyś na jakimś kanale mówili o e-sklepie sprzedającym rzeczy z PRL-u

Łapcie za 2 zł można kupić ^^

http://www.spodlady.com/prod_197_Gumy_T … wania.html

Te naklejki na farbe na rowerze…

Miałem za to przerąbane od św ojca.

Pamiętam , pamiętam :smiley: (ponoć były rakotwórcze)

Kolekcjonowanie puszek, gra w kapsle, … och młodości :smiley:

O ile wtedy przy wgrywaniu gierki do Atari chodziło się na palcach w pokoju, to dziś oby tylko się nie zawiesiła gierka odpowiednie chłodzenie musi być, zdejmowanie obudowy w upalne dni …

Gracze nie mają lekko, ani wtedy ani dziś. :smiley:

Choć wtedy każda gierka była legalna, dopiero po 1994r. wprowadzili jakieś piractwo :frowning:

Pojęcie prawa autorskiego (a zatem i piractwo) istniało już wcześniej - była na to ustawa:

http://pl.wikisource.org/wiki/Prawo_aut … 1952_r.%29

Oczywiście o programach komputerowych mowy tam nie było. Ale był punkt:

Wtedy kiedy ta ustawa była uchwalana (1952 rok) program komputerowy spokojnie można było uznać za utwór naukowy (wtedy komputery były budowane na lampach i zajmowały całe piętra). Co prawda do 1994 roku zdążyło się to zmienić, ale ustawa ta nadal obowiązywała.

Legalna inaczej, choć wtedy ustawodawstwo polskie zezwalało na “legalne” piractwo, byle wytwórnia kaset (audio, z programami) była zarejestrowana i odprowadzała stosowne podatki.