Czy parkowanie domen jest bezpłatne?

Tak jak w temacie. Jestem początkujący jeśli chodzi o sprawy związane z domenami. Wszystkie parkingi reklamują się jako bezpłatne, jednak nie rozumiem czy ta “bezpłatność” dotyczy tylko posiadania konta w takim serwisie, czy też nie będę ponosił żadnych opłat z tym związanych? Krótko mówiąc: czy muszę dalej płacić za odnowienie domeny?

Za odnowienie domeny - tak, w serwisie gdzie kupiłeś domenę.

 

Za przeparkowanie - nie.

 

EDIT:

 

OK, teraz załapałem o co chodzi :slight_smile:

 

Wszystko zależy od serwisu, jednak widziałem takie parkingi domen, gdzie konto było oczywiście bezpłatne, ale tam jakiś ułamek dochodów sobie pobierali (na czymś zarabiać trzeba). Chodzi Ci bowiem o ten typ, gdzie parkuje się nieużywaną domenę i wyświetlane są tam reklamy?

 

Wszystko zależy od serwisu i trzeba przeczytać regulamin porządnie - czasem serwis albo pobiera sobie trochę dochodów z reklam, albo czasem dowalą więcej reklam swoich niż “Twoich”, na których miałbyś zarabiać, albo właśnie jakieś tam pieniądze za przedłużenie wyświetlania etc :wink:

 

Za kompletne free to nie ma co liczyć, że ktoś będzie dawał pieniądze - nawet Google dawno się wycofał z czegoś takiego (AdSense dla domen jeśli dobrze pamiętam) :wink: Kiedyś ludzie szaleli na punkcie zarabiania poprzez klikanie wyświetlanych reklam w różnych programach partnerskich tego typu - dziś widzę na parkingach domen :wink:

 

Bardziej zainteresowałbym się wykupywaniem chwytliwych domen i ich późniejszą sprzedażą, ale i tu trzeba mieć wyczucie. Przy parkingu też trzeba mieć chwytliwą domenę - ktoś na nią musiałby wchodzić, a żeby na nią wejść, musiałby czegoś wartościowego szukać.

najtańsze domeny

 

Zanim zaparkujesz domenę to pomyśl czy nie bardziej opłaca ci się postawić pod nią jakąś prostą stronkę. Google niechętnie patrzy na zaparkowane domeny. Tu masz więcej info: http://adnews.pl/google-zaparkowane-domeny-to-spam/