Czy parkowanie domen jest bezpłatne?

(#r2d2#) #1

Tak jak w temacie. Jestem początkujący jeśli chodzi o sprawy związane z domenami. Wszystkie parkingi reklamują się jako bezpłatne, jednak nie rozumiem czy ta "bezpłatność" dotyczy tylko posiadania konta w takim serwisie, czy też nie będę ponosił żadnych opłat z tym związanych? Krótko mówiąc: czy muszę dalej płacić za odnowienie domeny?

(Jusko) #2

Za odnowienie domeny - tak, w serwisie gdzie kupiłeś domenę.

Za przeparkowanie - nie.

EDIT:

OK, teraz załapałem o co chodzi :slight_smile:

Wszystko zależy od serwisu, jednak widziałem takie parkingi domen, gdzie konto było oczywiście bezpłatne, ale tam jakiś ułamek dochodów sobie pobierali (na czymś zarabiać trzeba). Chodzi Ci bowiem o ten typ, gdzie parkuje się nieużywaną domenę i wyświetlane są tam reklamy?

Wszystko zależy od serwisu i trzeba przeczytać regulamin porządnie - czasem serwis albo pobiera sobie trochę dochodów z reklam, albo czasem dowalą więcej reklam swoich niż “Twoich”, na których miałbyś zarabiać, albo właśnie jakieś tam pieniądze za przedłużenie wyświetlania etc :wink:

Za kompletne free to nie ma co liczyć, że ktoś będzie dawał pieniądze - nawet Google dawno się wycofał z czegoś takiego (AdSense dla domen jeśli dobrze pamiętam) :wink: Kiedyś ludzie szaleli na punkcie zarabiania poprzez klikanie wyświetlanych reklam w różnych programach partnerskich tego typu - dziś widzę na parkingach domen :wink:

Bardziej zainteresowałbym się wykupywaniem chwytliwych domen i ich późniejszą sprzedażą, ale i tu trzeba mieć wyczucie. Przy parkingu też trzeba mieć chwytliwą domenę - ktoś na nią musiałby wchodzić, a żeby na nią wejść, musiałby czegoś wartościowego szukać.

(YoJoe) #3

najtańsze domeny

(M Kurek) #4

Zanim zaparkujesz domenę to pomyśl czy nie bardziej opłaca ci się postawić pod nią jakąś prostą stronkę. Google niechętnie patrzy na zaparkowane domeny. Tu masz więcej info: http://adnews.pl/google-zaparkowane-domeny-to-spam/