Czy partycje Linuksa muszą znajdować się obok Windowsa?

Witam.

Piszę być może z banalnym pytaniem, ale jednak partycjonowanie to znowu nie taka błaha, a wręcz istotna sprawa.

Sytuacja mojego dysku przedstawia się tak:

mam partycję z Windows, zaraz obok niej jest partycja z moimi plikami (filmy, muzyka itp), i następnie sporo nieprzydzielonej przestrzeni dyskowej. Czy chcąc zainstalować jakiegoś Linuksa muszę jego partycje tworzyć zaraz obok partycji Windowsa :?: Sporo mam tych plików więc dla mnie najszybszym sposobem byłoby założenie nowych partycji zaraz po tej z multimediami. Ale czy tym sposobem nie namieszam za bardzo na dysku?

Nie będzie problemów z działaniem żadnego systemu jeśli na dysku będę miał partycje poukładane w następujący sposób: Windows, multimedia, Linux :?:

Możesz partycję utworzyć w dowolnym “miejscu” dysku. Przed, za, zamiast dowolnej innej partycji. Nie ważne też co na starych partycjach jest.

Dodając do wyczerpującej powyższej porady @Jan Szatan, dla Linuksa należy utworzyć oddzielną partycję,

ograniczoną w GB, jeśli zainstalujesz na “wolnej przestrzeni”, Linuks zajmie ją w całości, wtedy nie dorzucisz nic do multimediów z braku wolnego miejsca.Koniecznie ustal wielkość partycji.