Czy pasta może sie zestarzeć? Wymiana pasty na E8400

Mam pastę Arctic Silver 5, kupiona rok temu, użyta 2 razy. Leżała przez rok w szufladzie.

Wg mnie nic nie powinno się jej stać, ale wole się upewnić. Na stronie AS nic nie piszą o “przydatności do spożycia”.

Chce ją zapodać pomiędzy E8400 i Ninje II, bo temperatury wysokie(osiąga ponad 70*C!) po OC na 3.6GHz. Ale jak w stresie macam rurki zaraz przy procku to ni jak nie wydaje mi sie że mogą mieć ok 70*C… Są dobrze ciepłe, ale nie parzą - można sobie palucha potrzymać. :smiley:

Teraz proc jest posmarowanym tym greasem od zestawu Ninji - w Esc.pl przy składaniu smarowali. Ale coś mi sie wydaje że to lekki szajsik jest i mam nadzieję że na AS5 temperatury spadną. Jak nie to bede miał podstawę do reklamowania proca.

PS. Czy na prawde tak trudno jest montować coolery na 775? Robiłem już z 2 komputerami w których wyciągałem cooler, a nawet procesor, ale to były Athlony na Socket A, a cooler montowałem na płycie leżącej na stole bo to takie małe bździny były. Ale ta Ninja jest spora i nie wiem czy sobie poradze z bezpiecznym zdjęciem i poprawnym założeniem(nie chce wyciągać płyty). Boję sie po prostu, żeby nie złamać/zniszczyć czegoś bo na tego pieca na prawde sie wykosztowałem…

Pasta fabryczna często nadaje się tylko do pobrudzenia palców :slight_smile: Myślę, że tej Twojej Arctic Silver 5 nic nie powinno być (przynajmniej będzie lepsza od tej co masz teraz), ale polecam zakup Zalman ZM-STG1. Pasta jest naprawdę świetna i bardzo wygodnie się nakłada (w środku jest pędzelek jak z lakieru do paznokci).

stasiek1240 , Zmień tytuł, by był związany z problemem, korzystając z przycisku EDYTUJ, inaczej temat zostanie przeniesiony :arrow: do śmietnika

Zapoznaj się TYMI informacjami.

@dzikimuflon

Dziękuje za odpowiedź.

@Golden Finger

Temat poprawiony.

To jak to w końcu jest z tym 775? Na prawde tak ciężko zdjąć i założyć cooler? Ma ktoś jakieś doświadczenia z tym?

Zależy jakie chłodzenie montujesz

Pare minut i gotowe

Reinstaluje tą moją Ninje.

A trzeba na coś szczególnie uważać, czy montować tak jak inne po prostu?

EDIT:

Po męczarniach z tymi cholernymi kołkami(co za kretyn to wymyślił!?) pasta nałożona i jak narazie sie wygrzewa.

Na starej w IDLE było 49*C(!), na tej jest 37-38*C! Mam nadzieję, że jeszcze spadnie o jeden, może dwa stopnie po wygrzaniu.

Już lepiej by było jakby Scythe nie dawało tego swojego "mazidła’. Bo na to wygląda, że to tylko wypełniacz był.

Już dawno powinienem wymienić paste, ale zawsze mi sie nie chciało. Ale warto było jednak sie zmobilizować. Atakujemy 4GHz, a przynajmniej 3.8GHz. :slight_smile: