Czy pendrive może się przegrzać? | Formatowanie pendrive

Podłączony do dekodera, który nagrywa na nim TV przez czas ok. 3 godzin.

 

Czy może się uszkodzić?

Dobry pen nie powinien a tani szajs to może ci odmówić posłuszeństwa ot tak sobie w każdej chwili niezależnie od warunków w jakich pracuje, tak czy inaczej ja bym się tym nie przejmował.

Może się przegrzać. Miałem sztuki, które po kilkunastu minutach nagrzewały się do tego stopnia, że nie dało się ich trzymać w dłoniach. Zwykle już się nie uruchamiały. Jeśli nie jesteś pewny producenta pendrive’a, najlepiej co jakiś czas podejść i go zmacać. Lub zapuścić mu jakiś stresstest na 10 minut i sprawdzić czy temperatura wzrośnie zauważalnie.

Pendrive na którego chcę nagrywać to hama 16 GB, mam go od około 3 lat.

Musisz sam sprawdzić, czy będzie się nagrzewać. Tak będzie najszybciej i najpewniej.

Ok, to spróbuję coś nagrać przez 15 minut

Może wyjaśnisz co to znaczy? Nie ma w informatyce takiej czynności.

 

Takie jakie podali w instrukcji obsługi dekodera.

Ok formatowanie. Przez pośpiech i to że inni tak piszą, też tak napisałem.

W dekoderze wykrywa FAT32 i NTFS, ale plik będzie duży więc nie wiem, który lepszy i jaki rozmiar klastra lepszy.

NTFS 

Klaster domyślny chyba, że instrukcja podaje inaczej, system plików - NTFS - nie będziesz zaskoczony gdyby rozmiar pliku przekroczył 4 GB.

OK, to muszę sformatować do NTFS i rozmiar klastra wybiorę domyślny - 8000KB

czy nie szybciej by nagrywało przy większych klastrach?

Jak sobie to wyobrażasz? Że film o długości  np. 1 godziny nagra w 30 minut? :wink:

Będzie nagrywało z taką szybkością z jaką prześle dane dekoder.

Sformatuj i przeprowadź test np. przez pół godziny, sprawdzisz czy wszystko jest OK.

Nie, ale nie będzie tak fragmentowało pliku. (to zrozumiałem, z różnych tekstów, które przeczytałem o klastrach)

W instrukcji wyczytałem tylko tyle, że ma być FAT32 lub NTFS i ma mieć prędkość 9MB/s bo jak będzie mniej to źle nagra lub wcale

przechwytywanie.jpg

  1. Fragmentowało będzie gdy na penie będą inne dane i materiał nagrywany będzie “upychany” między tymi danymi.

  2. Fragmentacja nie ma znaczenia w przypadku pamięci półprzewodnikowych, bo do każdej komórki pamięci czas dostępu jest taki sam.

Aha, no to biorę NTFS i domyśle klastry i robię szybkie formatowanie

Wszystko zadziałało.

 

PS. tendencja do pisania format jest spowodowana zwykłym słowotwórstwem, taka tabela na szybko

co wykonać?      ** co robić?       co to jest?**

rzut                       rzucać          rzucanie       

format                 formatować   formatowanie