Czy pendrive może się przegrzać? | Formatowanie pendrive

(angry) #1

Podłączony do dekodera, który nagrywa na nim TV przez czas ok. 3 godzin.

Czy może się uszkodzić?

(scripter1) #2

Dobry pen nie powinien a tani szajs to może ci odmówić posłuszeństwa ot tak sobie w każdej chwili niezależnie od warunków w jakich pracuje, tak czy inaczej ja bym się tym nie przejmował.

(neXt___) #3

Może się przegrzać. Miałem sztuki, które po kilkunastu minutach nagrzewały się do tego stopnia, że nie dało się ich trzymać w dłoniach. Zwykle już się nie uruchamiały. Jeśli nie jesteś pewny producenta pendrive’a, najlepiej co jakiś czas podejść i go zmacać. Lub zapuścić mu jakiś stresstest na 10 minut i sprawdzić czy temperatura wzrośnie zauważalnie.

(angry) #4

Pendrive na którego chcę nagrywać to hama 16 GB, mam go od około 3 lat.

(neXt___) #5

Musisz sam sprawdzić, czy będzie się nagrzewać. Tak będzie najszybciej i najpewniej.

(angry) #6

Ok, to spróbuję coś nagrać przez 15 minut

(Cedar) #7

Może wyjaśnisz co to znaczy? Nie ma w informatyce takiej czynności.

Takie jakie podali w instrukcji obsługi dekodera.

(angry) #8

Ok formatowanie. Przez pośpiech i to że inni tak piszą, też tak napisałem.

W dekoderze wykrywa FAT32 i NTFS, ale plik będzie duży więc nie wiem, który lepszy i jaki rozmiar klastra lepszy.

(Atronics) #9

NTFS 

(Cedar) #10

Klaster domyślny chyba, że instrukcja podaje inaczej, system plików - NTFS - nie będziesz zaskoczony gdyby rozmiar pliku przekroczył 4 GB.

(angry) #11

OK, to muszę sformatować do NTFS i rozmiar klastra wybiorę domyślny - 8000KB

czy nie szybciej by nagrywało przy większych klastrach?

(Cedar) #12

Jak sobie to wyobrażasz? Że film o długości  np. 1 godziny nagra w 30 minut? :wink:

Będzie nagrywało z taką szybkością z jaką prześle dane dekoder.

Sformatuj i przeprowadź test np. przez pół godziny, sprawdzisz czy wszystko jest OK.

(angry) #13

Nie, ale nie będzie tak fragmentowało pliku. (to zrozumiałem, z różnych tekstów, które przeczytałem o klastrach)

W instrukcji wyczytałem tylko tyle, że ma być FAT32 lub NTFS i ma mieć prędkość 9MB/s bo jak będzie mniej to źle nagra lub wcale

przechwytywanie.jpg

(Cedar) #14
  1. Fragmentowało będzie gdy na penie będą inne dane i materiał nagrywany będzie “upychany” między tymi danymi.

2. Fragmentacja nie ma znaczenia w przypadku pamięci półprzewodnikowych, bo do każdej komórki pamięci czas dostępu jest taki sam.

(angry) #15

Aha, no to biorę NTFS i domyśle klastry i robię szybkie formatowanie

(angry) #16

Wszystko zadziałało.

PS. tendencja do pisania format jest spowodowana zwykłym słowotwórstwem, taka tabela na szybko

co wykonać?      ** co robić?       co to jest?**

rzut                       rzucać          rzucanie       

format                 formatować   formatowanie