Czy ping 400ms do crysys 2 jest akceptowalny?/używanie botów

mam problem, szukałem informacji w internecie ile wynosi faktyczne opóznienie na przykąłd 400ms i o dziwo znalazłem w nadmiarze informacji rózne odpowiedzi. chodzi mi jaką jednostka jest ping i ile czasu to w sekundach. no i najwazniejsze czy owe 400ms to nie za duzo aby grać w cryssa 2? bo wydaje mi sie że to ja zwazam pierwszy wroga mam cięzki karabin już wycelowany, właczam pancerz i o dziwo większość pojedynków przegrywam. nie cieżko sie niezdenerwowac przy tym a w szególności jak zaskocze wroga a on i tak się wybroni. mam internet radiowy i rozumie ze to problem. zainstalowałem cfos speed zeby pomógł nieco w transmisji pakietów. no i na myśl sie pojawia pytanie czy nie mogli by zrobić tego tak zeby kazdy miał identyczny ping? to chyba możliwe zeby serwer wysyłał każdemu dane tak aby wszyscy mieli identyczne ustawienia? było by sprawiedliwie. zainstalowałem sobie bota zeby sie trochę odreagować czasem opóżnieniea ale i tak ci co maja mniejszy ping posiadają i tak przewagę bo bot daje tylko że energia sie nie marnuje nic wiecej. jeśli ma ktoś boty na nowe pukawki do bardziej skutecznego mordowania bo takie widziałem u jednego goscia to niech wstaiw linka jak moze. wy tez macie takie opóżnieneia? no i jeszcze czy mała ilość klatek ma cokolwiek współnego z pingiem i jego poóżnieniami? bede wdzieczny za odpowiedz. dodoam jeszcze ze 20% gra na botach wiec to plaga i konieczne jest wyrównanie szans w moim przypadku to właściwie tylko czesciowa poprawa

http://www.google.pl/search?num=100&hl=pl&q=400ms+w+s&oq=400ms+w+s

http://www.google.pl/search?num=100&hl=pl&q=ping&oq=ping

Tak trudno poszukać :?:

400ms to prawie pół sekundy, to o wiele za dużo (w miarę dobry ping jest do max 30ms).

Bez znaczenia, ping 400ms to o wiele za dużo na jakąkolwiek grę akcji, może poza grami MMO. Wszystkie inne strzelanki, samochodówki itd. gdzie wymagany jest refleks, wymagają niskiego pingu. Najprościej 100ms = 0.1, a więc 1000ms = 1s. Dla człowieka absolutnie niezauważalne, w grze robi bardzo dużą różnicę. A więc odpowiedź - 400ms to o wiele za dużo na C2 i na jakąkolwiek inną grę.

To zależy. Jak masz z 10-20fps, to może mieć to wpływ nawet nie tyle na sam ping, co płynność rozgrywki. A więc nie dość że lagi, to jeszcze klatkowanie samej gry. Sam ping raczej z tego powodu nie będzie skakał, ale sama gra będzie zmulać, co będzie miało ten sam skutek. W Twoim przypadku winowajcą jest internet radiowy - jest to najgorsze dziadostwo jeśli chodzi o gry sieciowe i powiem wprost - jeśli go nie zmienisz, to nie ma sensu nawet bawić się z próbami obniżania pingu.

No z tym 30ms to może przesada, ale 50-70ms jest do zniesienia. Oczywiście im mniej tym lepiej, ale na podanych wartościach też da się grać.

Jak jesteś dobry możesz ubić gościa nim ten ubije ciebie. Wszystko zależy od gry. Np w warrocku (za czasów świetności nim nie było tylu haxów), można było zabić gościa nim ten zabił ciebie. A przez opóźnienie padaliśmy obaj ;] Jednak co do crysisa się nie wypowiem. Ta gra nie jest na tyle (wg mnie), dobra by wydawać na nią pieniądze ;]

ech ciezkie zycie… :cry: żeby zmiejszyć ping musiałbym sie wyprowadzić z domu bo mieszkam na wsi a tu internet nie jest szybki:( do tego mało klatek w niektórych sytuacjiach to mam chyba 3 klatki na sekunde gdy robie kręciołki (obracam sie w kółko i szukam wroga obo siebie) musze z kilku klatek ustalić pozycjię wroga no i opóżnienia z pingiem. :frowning: a w praktyce jak to wygląda? jak razem sie widzimy (ja i wróg) to mi się wydaje że on jeszcze nie zaczoł szczelac gdy faktcznie to robi?

Tak, widzisz po prostu wszystko te 0,4s po wykonaniu przez kogoś danej czynności (oc pomijając ping przeciwnika). Dla niego ty np stoisz a ty zaczynasz biec by np zrobić unik. On dalej widzi, że stoisz a ty giniesz mimo, że nie masz nikogo w ekranie. W przeciwnym wypadku ty strzelasz do biegnącego a mimo to strzelasz za nim bo widzisz, że on biegnie kilka metrów za faktycznym stanem. Da się nauczyć gry z takim pingiem, można nawet z nim wymiatać. Jednak wymaga to określonej gry, totalnego wymiatacza z dobrym netem dasz rade pokonać tylko zachodząc go od tyłu etc. W normalnym starciu nie masz szans. Fakt faktem, możesz go ubić jednak to wymaga sporej wprawy i przewidywania większego niż to jest w wypadku tych z niskim pingiem. Bo on stanie w te 0,4s a ty będziesz strzelać przed niego etc.

Postaw sobie serwer jakiegoś fps, pograj z kumplem. Zobaczysz jak to wygląda po drugiej stronie.

to dlatego mam celnosć 20%! a mam 50 poziom w statystykach wypadam z graczami z 7 levelem pod wzgledem celnności. no trudno nic nie zrobie chodziasz az tak zle nie gram mimo że to moja pierwsza w zyciu gra multiplayer. teraz bez bota nawet nie uruchamiam crysisa. a co do samochodówek to przeciez nie ma zadnego znaczenia wysoki ping a ktos pisał że jest istotny dlaczego? 0,4 sekundy strace co najwyzej od startu do mety. jeszcze do crysisa to zdażaja sie takie mega lagi że wszyscy stoją w miejscu a ja biegam i zabijam. kto grał tem wie jak to wyglada, szczególnie po udezeniu orbitalnym. domyślam sie ze używajac internetu od operatorów sieci komorkowych (przez komórkę) będzie to samo albo gorzej.

Dokładnie tak.

no to mam kiepska sytacjię. na szczęsie uzywam bota aby zniwelowac przewage wroga:) mam nieskończonosć energi. trudno chodzasz nie czesto kupuje orginalne gry (brak funduszy) więc ubolewam szczególnie przy crysysie 2. z pokrewnego tematu to mogę podać jak ktoś by chiał co dają 3 poziomy kombinezonu bo odblokowałem prawie wszsytko

cheater.jpg

Takim ludziom jak ty My Gracze Mówimy STOP