Czy plazma nadaje się na monitor do gier?

Cześć :smiley:

Mam okazję nabyć używany telewizor Pioneera,  wykonany w technologii PDP 60-calowiec . Rocznik ok 2011 ale w ogóle nie powypalany ! Nigdy nie używałem tej technologii - więc nie mam pojęcia jak sprawdza się w przypadku używania jako monitor.

 Tutaj wspomnę, że nie odstrasza mnie wysoki pobór mocy ani temperatura generowana przez panel. I tak będzie stał blisko 3,5m od kanapy. 

Mam natomiast poważne wątpliwości dotyczące innych cech funkconalnych :

  1. złącza HDMI w standardzie 1.4 - czy nie ograniczą częstotliwości odświerzania do 30 fps ?

  2. czy da się wyłączyć tzw. polepszacze obrazu - czyli uzyskać odwzorowanie sygnału bez popsucia go przez elektronikę teleizora ?

  3. czy obraz nie zostanie zniekształcony, jak to stare HDMI lubiły robić ?

  4. lag … ponoć plazmy miały te same zalety co monitory CRT - jak to wygląda w praktyce ?

 

To tyle - piszcie, jeśli możecie coś doradzić.

Pozdro !!

ParvisL

  1. HDMI 1.4 Da radę do 4K 30hz więc z FULL HD nie będzie problemu

  2. Przydał by się dokładny model tego tv wtedy będzie można obadać czy jest obecny tryb gry/wyłączenia niepotrzebnych “bajerów” ale raczej będzie taka możliwość wkońcu telewizor z epoki gdzie PS3 i X360 na dobre się zadomowiły :slight_smile:

  3. przydało by się obadać jakieś recenzje tego tv.

  4. tak samo jak punkt 3.

Recenzje są pozytywne - jak na tv, zastosowania w multimediach - jak zwykle traktowane przez prof.s.jonalistów, po macoszemu. Chyba wezmę - cena to 2000 i jeszcze do negocjacji, a co tam  - monitor 1440p zG-Sync kosztował mnie prawie 2xtyle … najwyżej zostanie do filmów, pudła nie oglądam wcale, więc tuner się nie przyda :wink: