Czy płynnie będzie chodził Windows 7 x86 na Moim Komputerze?

(kamil8991) #1

Ram: 2GB

Karta Grafczina: ATI Readon X1600 Seriex 256 MB

Procek: AMD Athlon x64 2x Dual Core Processor 5000+ 2.60GHz

Pytanie czy będzie dość dobrze chodził Windows 7 32 Bitka ? :slight_smile:

Chciałbym żeby wypowiedziało się z 3/4 Osoby z jakimiś Argumentami :stuck_out_tongue:

Tak. Mi na c2d z opisu śmigał całkiem dobrze. Ty masz dość podobny sprzęt, więc powinien dobrze działać

(bart86) #3

Stara nie wspierana grafika przez nowsze Windows powyżej XP. Nie rzucał bym się na 7, prędzej na lekkiego Linuksa.

(siggma) #4

słyszałeś kiedyś o sterownikach?

(bart86) #5

A słyszałeś o ich braku na tak stare dawno nie wspierane układy.

Ten układ się skończył na XP.

(bobbi) #6

A ty zgadujesz czy ktoś Ci nagadał głupot ?

Sterowniki dla tej karty jak najbardziej są dostępne bezpośrednio na stronie AMD i to zarówno dla Win 7 32bit jak i 64 bit. (wersja Catalyst 10.2)

Sprzęt mimo, że nie jest demonem wydajności spokojnie poradzi sobie z 7-demką.

PS. Możesz dorzucić trochę ramu :slight_smile:

(bart86) #7

No właśnie catalyst 10 a obecnie najnowsze jest 13 czyli wsparcie jest off

Catalyst 10 nie były za udabe wiele osób wracało na 9.

Pod nowszy sprzęt są nowe systemy a na starszy starsze bo satry sprzęt a nowy system to chybryda, w której zawsze będzie coś nie tak.

(bobbi) #8

No… gratuluję logiki :slight_smile:

A… Windows XP to jest wspierany ?

PS. Sterowniki są “tworzone” do konkretnego sprzętu - w przedmiotowym przypadku mowa o tych do kary graficznej  i niezależnie od systemu wsparcie dla X1600 skończyło się na CCC 10.2 (zarówno dla XP jak i 7) więc nie widzę róźnicy.

PS.2. Przeczytaj swoje motto… zalecam chwilę refleksji.

(CrisPL) #9

Jak ja ruszyłem ten system w szkolnym:

Sempron 3000+ 1.8GHz (939)

1GB RAM DDR1

Zintegrowana Geforce 6100

To tu miałoby nie działać? Wszystkie sterowniki są :slight_smile:

(siggma) #10

bardzo bardzo dziwne, że układ skończył się na XP skoro sterowników nie brakuje… ale co ja tam wiem

(bart86) #11

Catalyst 10 są pod systemy vista itp ale sa niedopracowane i ich nie poprawiali tylko zrobili kolejną wersję.

(siggma) #12

niestabilne? obraz drga?

(krejzol123) #13

niestabilność w sterownikach może objawiać się różnymi zjawiskami np. spadki fps w grach , blue screeny lub coś typu “sterownik przestał działać”. Osobiście nie korzystałem z tej wersji więc głębiej się nie wypowiadam 

(Łukash) #14

Nie pchaj się w 7 z tą konfiguracją. Ewentualnie pobierz “wersję testową” i sprawdź co i jak działa.

(CrisPL) #15

Instaluj bez gadania, może zmień grafikę jedynie, a tak to sprzęt dobry. Jak kolega jedzie na Athlon 64 4400+ 2x.2.2Ghz, 2GB RAM, Geforce 210.