Czy płyta Foxconn p35 obsłuży dysk SSD?

Chodzę z zamiarem kupna dysku SSD do komputera w której jest płyta foxconn p35a-s.

Nie jestem pewny czy na ta płyta będzie współpracowała z takiego typu dyskiem.

Upatrzyłem sobie OCZeta - czytałem o nich i o ich potencjalnych problemach i już sam nie wiem, czy część problemów nie tworzą sami użytkownicy tych dysków.

http://allegro.pl/ssd-ocz-agility3-120g … 35418.html

Cena całkiem, całkiem… co myślicie o tym zestawieniu: płyta + SSD?

Ewentualnie inne propozycje w podobnej cenie…

Drugie pytanie do tej samej płyty. W tej chwili pracuje na niej Core 2 Duo. Czy jest sens wymieniać procesor na lepszy np. na Quada? Jaki ewentualnie pasowałby proc pod tą ten slot?

płyta obsłuży dysk ssd, to oczywiste

jednak należy się liczyć z ograniczeniem sata2 - nie ma szans na pełne wykorzystanie szybkości dysku ssd, ograniczy go transfer interfejsu sata2

czyli jak mi się wydaje nie przekroczy 250mb/s, a najpewniej zamknie się ok.200mb/s…przerabiałem to na dysku ssd corsair force120gt, o lepszych parametrach zapisu/odczytu i innym zapisie w komórkach pamięci, na lepszej płycie DFI BI LP P45 T2S Elite

trochę mało danych podajesz co do płyty…podaj model

z tym,że chipset p35 obsłuży quada

Płyta to P35-a

http://www.morele.net/plyta-glowna-foxc … as-147630/

SSD wykorzystałbym do gier dziecka STEAM i dla siebie obróbka LIGHTROOM 4 (obciąża system podczas obróbki i zapisów).

A co z procem?

SSD można jak najbardziej wpakować, dużo ludzi pakuje pod SATA2 i jest zadowolonych (sam planuję dołączyć do tego grona).

Co do płyty głównej - możesz zmienić procesor na C2Q - w zależności jaki chcesz. Q6600, Q9300. Z tego co widzę to niektórzy wykręcają na twojej płycie.

wracając do dysku : ssd i tak będzie szybszy niż hdd, co najmniej dwukrotnie.czas dostępu do danych jest nieporównywalnie szybszy, ale nie wynosi 0 jak się podaje w reklamach.niemniej jednak daje niesamowity komfort użytkowania kompa.poza tym system wstaje błyskawicznie.

po krótkim czasie używania ssd nie wrócisz do hdd…chyba,że bedziesz musiał…

co do quada…ja myślę,że warto.nie wiem co masz teraz, więc porównania nie mam, ale płyta daje możliwości kręcenia, więc różnica może być spora…

chociaż z tym kręceniem to trochę taka złuda jest

ale myślę,że warto zmienić na q…obróbka video wymaga mocy

i co cztery wątki to cztery a nie dwa,zawsze więcej aplikacji można odpalić

W tej chwili proc to E8200 2,66GHz.

A co do samego OCZeta?

Jakieś propozycje co do modelu i firmy?

Może takie coś http://www.ceneo.pl/12240808

Test http://www.chip.pl/testy/pamieci-masowe … sd2-128-gb

dakum67 , sugerujesz że OC to pic na wodę ;)? Testy mówią co innego.

igrek , ten co zaproponowałeś jest ok 65 zł droższy (z przesyłką) - myślisz, że wart jest swojej ceny, nie piszą o nim negatywnie jak o OCZetach…

Ogólnie sporo widziałem pozytywnych opinii o tym dysku, poczekał bym na opinie innych. Ale z tego co wiem to kontroler jest mniej kłopotliwy niż ten sand force.

Crucial robi porządne dyski. OCZ są znienawidzone za zła serię Vertex2, która padała jak muchy (do wydania firmware’u odpowiedniego, ale wiadomo - mało kto aktualizował i dalej się wszyscy pluli :wink: ). Nie wiem jak jest z trzecią serią, ale czwarta seria (Vertex4/Agility4) to porządne dyski na całkiem innym kontrolerze (i widać OCZ się nie boi, bo daje 5 lat gwarancji na te ostatnie).

sla17 mój sympatyczny antagonisto :smiley:

wszystko zależy od tego do czego się komputera używa…

dark pisał,że używa programu LIGHTROOM 4…więc e8200 (który to procesor zamierzam nabyć,ale to tak na marginesie) jest absolutnie wystarczającym do jego obsługi…czy zmiana taktowania tego procka z 2,66 na 4,0Hhz pozwoli wykorzystać Lightroom w 200%?..wydaje mi się,że nie

dalej …w przypadku e8200 który ma 6mb l2 sama zmiana na q9300 który również ma 6mb l2 nic nie zmieni, poza tym jest niżej taktowany…poprawi się jednak wielowątkowość, co przełoży się na wzrost wydajności w programach do obróbki grafiki i kompresji…

syntetyczne testy to co innego…po co takiemu zwyklakowi jak ja obliczanie liczby pi po przecinku?

troche to nie miejsce na taki dyskurs

ja polecam corsair force GT120…szybszy,w porównywalnej cenie, inny dostęp do komórek pamięci (kolejkowanie nand)…mam…zadowolony jestem bardzo…

poczytaj o pamięciach NAND

dakum67 ,

Można się z tego fragmentu domyśleć, że komputer również jest wykorzystywany do gier - a tutaj cztery rdzenie się już mogą przydać (chyba, ze jakieś super starocie są grane, ale na STEAMIE takich chyba za wiele nie ma).

Co z tego, że jest niżej taktowany, skoro ma cztery rdzenie, więc w aplikacjach wykorzystujących wiele wątków (a tych znowu nie ma wcale tak mało) lepiej się sprawdzi.

http://www.anandtech.com/bench/Product/58?vs=75

W syntetykach różnie wypada, ale nikt się nie podnieca raczej suchymi benchmarkami. W praktyce widać, że się sprawdza lepiej, wszystko idzie sprawniej i zdecydowanie szybciej.

przecież ci napisałem,że poprawi się wielowątkowość więc wydajność wzrosnie…ty czytasz co ja piszę czy nie?

fajna stronka…

Jeszcze wtrącę się z taką opcją…

W omawianym komputerze mam dwa dyski po 500GB każdy, potrzebuję kupić dodatkowy dysk ok. 500GB na backup (dysk pozostaje odłączony od komputera).

Kupując dodatkowy HDD talerzowy, mógłbym zrobić z tamtych 2 dysków RAID 0 przez co zwiększyłbym przepustowość danych. Dyski są co prawda rej samej pojemności ale troszkę inne modele, co ponoć nie wpływa mocno na wydajność).

Kupując SSD, wyjąłbym jeden 500GB i zrobił z niego backup, mając szybki dysk i backup.

Które rozwiązanie byłoby lepsze?

Czytam, co piszesz. Ale piszesz tak, że wychodzi, że skoro L2 to samo i zbliżone taktowanie to nic to nie zmieni (w zacytowanym fragmencie to jest). Chyba, że miałeś coś innego na myśli, tylko że nie udało Ci się tego przelać na forum.

to z ssd jak myślę

Również wydaje mi się, że opcja z SSD będzie szybsza. No i RAID0 to IMO więcej problemów niż pożytku.

OK. W takim razie SSD. Wiem, że każdy chwali dysk na którym pracuje, ale będę musiał coś wybrać.

CORSAIR i Crucial w podobnej cenie…

L2 to L2 i tyle…samo L2 w e8200 jest takie samo jak w q9300 i jest go tyle samo i już…

wydajność wzrośnie tylko pod kątem wielowątkowości,obróbki video i kompresji

co do gier to prawie nic przez sieć…wiem bo sprawdziłem…kupiłem nawet drugiego bigfoda K1

trochę sprzętu pozmieniałem i pobawiłem się porównywaniem…lapping i bsel moda też zrobiłem…kręciłem do ostatnich możliwości płyt i procesorów e2180,c2d e6300,q9450 i i7 2600…dwie tubki zalmana stg 2 poszły nie licząc gorzały bo coś pić musiałem…generalnie rozczarowałem się bardzo

athlonów nie robiłem…jakoś mi zaufanie do nich padło (ale mam jeszcze jednego w najstarszym komputerku,wiecie takie dziwactwo.został, bo miałem pomysł go oskalpować i utopić w oleju,ale chwilowo nie miałem akwarium i jak laptop padł, to na czas naprawy karty graf.poskręcałem go dla żony ze starych części i się ostał)

dopiero zmiana dysku na ssd dała kopa mojemu gratowi…te ssd to jest coś

a miałem hdd raptora 300GB 10000 rpm 16 mb…robił 120 mb/s z czasem dostępu 7 ms (normalny dysk ma coś ok.14 ms)

ten corsair force GT120 na gibabyte p67 robi 450/460 mb/s z deklarowanych 550 mb/s

na starej płycie DFI BI LP P45 T2S Elite robił 220mb/s czyli 2 razy więcej niż raptor…

to jest wzrost wydajności…a nie kręcenie procka

ten ocz jest wolniejszy : porównaj sobie http://www.chip.pl/testy/pamieci-masowe … ts%3Alist= i to sporo

myślę,że poszedłby więcej jak bym czysty windows postawił, ale tylko przeniosłem, więc fragmentacja z poprzedniego dysku systemu robi swoje.

te ssd mają jeszcze inną ciekawą właściwość : na testach hd tune szybkość dysku (przynajmniej mojego) z czasem nie spada a wzrasta i wachania są mniejsze, natomiast tradycyjnych hdd z upływem czasu w teście w hd tune spada