Czy płyta główna GIGABYTE GA-MA770-UD3 REV. 2.0 jest dobra?

Siema. Mam zamiar kupić płytę ASRock n68c UCC, ale znalazłem jeszcze jedną i może ta druga jest lepsza, czyli GIGABYTE GA-MA770-UD3 REV. 2.0.

Waszym zdaniem która lepsza ? Z góry dzięki za odpowiedzi.

Zależy do czego ma służyć ,na pewno jest rozsądniejszą propozycją niż ASRock n68c UCC.

Cechy Produktu

Złącze procesora Socket AM2+

Chipset AMD 770

Złącze karty graficznej PCI Express

Rodzaj pamięci DDR2

Częstotliwość magistrali pamięci 1200 MHz

Częstotliwość magistrali FSB 5200 MHz

Maksymalna wielkość pamięci 16 GB

Format ATX

Zintegrowany RAID Tak

Wtyczka zasilania 24 pin

Wymiary 305 x 210 mm

Liczba kanałów 6 x Serial ATA II, ATA/133

Dwukanałowa obsługa pamięci tak

Mostek południowy AMD SB700

Ilość gniazd pamięci 4

Obsługa Raid 0, 1, 0+1

Zintegrowana karta sieciowa Gigabit LAN Realtek 8111C

Zintegrowana karta dźwiękowa 7,1 High Definition Audio Realtek ALC888

Kontrolery USB 2,0, FireWire

Złącza PCI-E PCI-Express x16, 4 x PCI-Express x1

Porty zewnętrzne:

2x PS/2

1x COM

SPDIF out

Audio

1x RJ45

12x USB

FireWire

Ponadto posiada i obsluguje : DualBIOS -opatentowana, sprzętowa ochrona BIOSu , Easy Energy Saver - technologia oszczędzania energii , technologia Ultra Durable 3 zapewniająca niskie temperatury pracy , oraz wsparcie dla serii procesorów AMD Phenom / Athlon

Płyta ma służyć do gier. Nie będę raczej podkręcał procka, no chyba że w przyszłości. Chciałbym odblokować rdzeń na tej płycie.

Ja akurat miałem GIGABYTE GA-MA770-UD3 tylko, że rev 1 i muszę powiedzieć, że NIE POLECAM, płyta poszła w kosmos po podkręceniu procka i wszystkiego czego się da na tej płycie. Natomiast polecam asrocka, gdyż sam jadę na kupionej rok temu płycie ASRock AOD790GX/128M i tak samo podkręconej i chodzi jak talala. GIGABYTE GA-MA770-UD3 wytrzymał 6 miesięcy, a dlaczego gdyż panowie z GIGABYTE odwalili fuszere, gdyż pasywne chłodzenie na mostku północnym było walnięte tzn. odklejone i tak od nowości, cały radiator chodził.

Pewnie niektórzy będą sie ze mną kłócić, gdyż uważają gigabyte za lepszego producenta, jednak asrock poczynił duże postępy i dlatego ją POLECAM, po za tym GIGABYTE ta płyta jest ta sama od przynajmniej 2 lat tylko rewizje zmieniane.

Dodane 20.02.2011 (N) 20:44

Aha i jakbyś chciał odblokować rdzenie to bierz ASROCKA, chociaż wątpie czy ci się uda ale większe prawdopodobieństwo jest na ASRocku

bado twoja płyta jest nieco droższa, więc chyba ona odpada. Więc już sam nie wiem. Dużo osób odradza mi tego ASRocka n68c UCC, bo ma słabą sekcję zasilania (95W).

No zgadza się ale jeżeli nie będziesz podkręcał procka itp. to wystarczy.

A ponadto może poczekaj niech kto inny się jeszcze wypowie i zadecydujesz, ja ci chciałem uświadomić, że dla mnie Gigabyte się zepsuł, a po za tym do odblokowania rdzeni jest lepszy AsRock.

To jest typowa budżetówka. Została Ci polecona, bo z tego co pamiętam, miałeś bardzo ograniczony budżet.

Teraz mam trochę wyższy budżet, więc się zastanawiam która lepsza. Ta GIGABYTE jest droższa, więc może lepsza, ale nie wiem.

Czyli jaki budżet na płytę? Konkretnie z jakiegoś sklepu będziesz zmawiał (razem z resztą) czy podawać obojętnie z jakiego? Z tego co pamiętam, rozważałeś Athlona X3.

Ja będę pewnie kupować płytę w tym sklepie : http://www.jar-com.pl, tylko że na razie mają tam jakomś przebudowę i strona nie działa (no chyba że tylko mi nie działa). Max ile mogę dać na płytę, ale to max 200zł. O bardzo budżet się nie zwiększył, ale może się coś lepszego znajdzie. Na razie możesz podawać płyty z byle jakich sklepów, bo ja i tak będę u nich kupował na zamówienie. Tak jeżeli chodzi o procesor, to będę kupował Athlona x3.

Gdzie znalazłeś płytę z tematu w takiej cenie? Bo mi się wydaje, że ona kosztuje więcej.

Na Allegro, używaną : http://allegro.pl/gigabyte-ga-ma770-ud3-rev-2-0-i1467868992.html

Więc lepszej nowej nie znajdziesz w tej cenie.

Jakbyś się jednak decydował na DDR3:

MSI 770-C45

http://www.skapiec.pl/site/cat/13/comp/574664

Czyli najlepiej jakbym kupił już tego ASRocka ? (Nowego). W DDR3 raczej nie będę inwestował, bo bym musiał zmieniać kości.

W porównaniu do tego AsRocka, Gigabyte z aukcji jest bardziej kuszący.

No tak ale używany i słyszałem dużo złych opinii o nim, a Asrocka miałbym nowego, ale gorsza sekcja zasilania.

To ciekawe, bo w internecie ma raczej same pozytywne opinie.

Chyba, że chcesz dołożyć:

http://allegro.pl/asus-m4a77-amd-770-am … 46941.html

Już zamówiłem dzisiaj tego ASRocka, mam nadzieję że będzie stabilna.