Czy płyta główna obsłuży procesor?

Witam

 

Posiadam płytę główną Matsonic MS9077C i mam pytanie czy ten procesor będzie działał na tej płycie głównej? Jak potrzebujecie więcej informacji na temat mojego sprzętu proszę napisać. Dodam, że mój aktualny procesor to Intel Celeron 2.4 Ghz Northwood 128 Socket 478 mPGA. 

Ta nazwa jakoś nie daje mi specjalnych informacji. Ściągnij program CPUZ i wrzuć zrzut ekranu z menu “motherboard”.

Z przyczyn nie wyjaśnionych nie mogę robić printscreene’ów. Wkleje dane z Everesta mam nadzieję, że będą przydatne:

 

Pole Wartość

Właściwości płyty głównej

ID płyty głównej 12/16/2002-845PE-W83627F-6A69VE1CC-00

Nazwa płyty głównej Matsonic MS9077C

 

Właściwości magistrali FSB

Typ magistrali Intel NetBurst

Szerokość magistrali 64-bitowy(a)

Rzeczywista częstotliwość taktowania 109 MHz (QDR)

Efektywna częstotliwość taktowania 436 MHz

Przepustowość 3488 MB/sek

 

Właściwości magistrali pamięci

Typ magistrali DDR SDRAM

Szerokość magistrali 64-bitowy(a)

Rzeczywista częstotliwość taktowania 145 MHz (DDR)

Efektywna częstotliwość taktowania 291 MHz

Przepustowość 2325 MB/sek

 

Właściwości magistrali mikroukładu płyty głównej

Typ magistrali Intel Hub Interface

Szerokość magistrali 8-bitowy(a)

Rzeczywista częstotliwość taktowania 73 MHz (QDR)

Efektywna częstotliwość taktowania 291 MHz

Przepustowość 291 MB/sek

 

Informacje fizyczne płyty głównej

Liczba gniazd procesora 1

Liczba gniazd rozszerzeń 5 PCI, 1 AGP, 1 CNR

Liczba gniazd pamięci 2 DIMM

Urządzenia zintegrowane z płytą główną Audio, LAN

Współczynnik postaci ATX

Rozmiar płyty głównej 190 mm x 300 mm

Mikroukład płyty głównej i845PE

Tak powinien pasować. Różnicy praktycznie nie będzie między tym Celeronem a P4. Szkoda nawet złotówki w tego trupa inwestować.

Przepiszę dane z cpu-z bo widzę, że są różne:

 

Motherboard

Manufacturer: MS9077C

Model: 845PE-W83627F

Chipset: Intel i845PE

Southbridge: Intel W83627HF

 

Bios

Brand: Phoenix Technologies LTD

Version: 6.00 PG

Date: 12/16/2002

 

 

Graphic Interface

Version: AGP version 2.0

Transfer Rate: 4x         max supported: 4x

Side Band: enabled

Obecnie sam flash potrzebuje przynajmniej 1GB ramu. Daj sobie spokój może jakaś marginalna będzie różnica wszystko zależy od tego ile masz tam pamięci. Poza tym DDR1 karta AGP no za 200zł można kupić dużo lepszego kompa poszukaj na tablica.pl

Mam 1gb ramu

radeon 9600 pro

 

przyznaję, że filmy na youtube klatkują ale jak już powiedziałem to jest komputer tylko do przeglądania maili i office’a nie oczekuję od niego więcej. Mam laptopa w naprawie nie chcę kupować kolejnego komputera tylko troszkę odświeżyć ten obecny. A procesor za 26 zł to nie jest jakiś straszny wydatek. Klka tygodni przewidzieli na naprawę laptopa więc te kilka tygodni chciałem jakoś w miarę normalnie funkcjonować na tym starym komputerze.

Gdzieś jakiś czas temu czytałem że te Celerony powstały z myślą o zastosowaniach biurowych, gdzie Pentium 4 miał być bardziej ogólny i do gier(!). Czy tak faktycznie było, nie wiem.

Sam zrobiłem mały experyment - wymieniłem w starociu XP z 512 GB RAM z 2004 roku Celerona 2,8 na Pentium 4 2,8 - różnica według opisów ze strony Intela polegała na wielkości L2 Cashe - Pentium ma bodajże 2 x tyle. Po wymianie podłączyłem się do internetu i nie zauważyłem w zasadzie różnicy, bo i pewnie jej nie ma przy ogólnym zastosowaniu dzisiaj, być może 10 lat temu by było ją widać bardziej. 

Ale jak masz pieniądze, warto popróbować, ten Pentium z opisu jest lepszy od mojego i wygląda na 2 wątkowy, więc może być lepiej. Tylko dla przypomnienia - one się lubią grzać, chociaż mój właściwie w dotyku ma radiator chłodny (tylko przy internecie i stronach typu DP).

Różnicę to teraz odczujesz jak zastosujesz dwa rdzenie CPU - a to co chcesz robić,to kosmetyka.

Ok dzięki za zainteresowanie tematem i dzięki za pomoc. Kupię i zobaczę czy będzie jakaś różnica.