Czy płyta główna udźwignie ten ram

Witam mam płytę główną Asus M4A87TD EVO. Mam skromne 4gb ramu i działa bez zarzutu. Jednak jest to już standard a standardów nie lubię więc znalazłem sobie taki ram http://allegro.pl/corsair-ddr3-4x4096mb … 23354.html i pytanko czy płyta obsłuży tyle ramu? Z tego wyczytałem to powinno ruszyć ale wolę dopytać się ekspertów z forum :]. A i jeszcze, teraz standardowo w BIOS’ie mam ram na 1333 Mhz bez OC, czy jak tamten ram ma fabrycznie zrobiony OC to w BIOS’sie będzie od razu 1600 czy będzie trzeba kręcić? I jeszcze pytanko co do Windowsa, mam 7 Home Premium 64bit, coś mi się tam o uszy obiło, że czyta do 8Gb ramu, czy konieczne będzie zainwestowanie w nowego wina czy to mit? Czekam na szybką odpowiedź czy ten Ram polecacie i czy wszystko będzie ładnie chodzić.

Nie powinno być kłopotów: płyta obsłuży max 16GB RAM; zarówno moduły 1600MHz i 1333MHz obsługiwane są (wg producenta płyty) bez OC.

Co do Windows 7:

Pamiętaj (zgodnie z informacjami ASUSa), że niektóre modele procków AMD po ich podkręceniu nie obsłużą pamięci 1600MHz i szybszych.

Pamięć 4 x DIMM, Maks. 16 GB, DDR3 2000(O.C.)/1600/1333/1066 ECC,Non-ECC,niebuforowana - Takie pamięci obsługuje Twoja płyta.

DDR3 4x4096MB 1600MHz - Takie chcesz kupić.

Będzie działać z częstotliwością 1600 MHz, od tego jest SPD.

http://msdn.microsoft.com/en-us/library … _windows_7 - Limit dla Windows 7 HP x64 wynosi 16 GB

No to super, dzięki za potwierdzenie mojej niepewnej wiedzy ;] Na tym forum zawsze można liczyć na konkrety ;]. Do zamknięcia.

Dodane 14.08.2012 (Wt) 16:25

Odnawiam. Zamówiłem ram zamontowałem cacy ślicznie, windows widzi ramu ile powinno być. Od razu mówię, że nigdy nie bawiłem się w OC i jestem w tym dość zielony. Jak wchodzę w BIOS mam CPU oraz RAM na AUTO więc nie kręcone. Ram niby jest 1600 Mhz a pracuje na 1333 Mhz. Mogę zmienić tam na 1600 bez obaw czy trzeba będzie coś jeszcze z napięciem robić? Właściwie to skoro są 1600Mhz to dlaczego od razu nie pracują na takiej częstotliwości? Pozdrawiam i liczę na was ;]