Czy płyta obsłuży procesor?

(MrLukaszo) #1

Witajcie! Mam pytanie, czy płyta główna SUPERMICRO C2SBM-Q obsłuży procesor widniący na zdjęciu?

(Longhorn2009) #2

Xeon w cenie porównywalnej z ceną płyty z i3 2gen i 2GB RAM DDR3 http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7090800614 Chyba ktoś tu nieźle upadł na głowę.

(MrLukaszo) #3

Nie chodzi mi o cenę i opłacalność, pytam tylko, czy odpali.

(sensu) #4

Jak sam utworzysz sobie bios to tak, bo gotowców do tej płyty nie ma.

(MrLukaszo) #5

Jak myślisz, to ogłoszenie jest normalne i płyta lub procesor nie bedą uszkodzone? Buduję PC dla kolegi, i ten procesor też daje radę.

(Longhorn2009) #6

Oferta wygląda na rozsądnie wycenioną. Spójrz np. tutaj http://allegro.pl/ga-ph67a-d3-b3-socket-1155-i3-2100-4x3-1-ghz-i6987061443.html Płyta Gigabyte już z USB 3.0 i kontrolerem SATA III niemniej w blisko 3-krotnie wyższej cenie i bez pamięci RAM. Tutaj inna aukcja, podobna do pierwszej oferty ale cena wyższa http://allegro.pl/plyta-glowna-hp-elite-8200-i3-2120-2gb-ddr3-dp-i7056501581.html
Płyta HP z w/w aukcji czy ta Fujitsu to mobasy pochodzące z komputerów biurowych. Trudno ocenić ich przebieg, niemniej jeśli kondensatory będą w dobrym stanie można przyjąć że ma szanse pociągnąć jeszcze troche (kilka lat?). Te zestawy nie były podkręcane, a komputery często służyły w biurach przy niskim obciążeniu podzespołów, co ma swoje zalety.
Osobiście zaryzykowałbym, szczególnie że podzespoły wyglądają na przetestowane a sprzedawca udziela gwarancji rozruchowej.

(MrLukaszo) #7

A owy zestaw nada się go gier? Tych nowszych też, przynajmniej na niskiej grafice.

(MrLukaszo) #8

Oczywiście chodzi tylko o procesor i płyte, bo kolega ma 16 GB Ramu, i 1050 TI.

(Longhorn2009) #9

Jeśli budżet pozwala lepiej wziąć i5 2gen lub wyżej. i3 2gen wypada znacznie gorzej od nowego G4560, a ten proc to praktycznie minimum do nowych gier.

(MrLukaszo) #10

Ale chodziło mi o Fornite, i np. nowe patche w CS’ie.
A będzie możliwość podkręcenia tego procka o 300mHz minimum? Na tej płycie oczywiście.

(MrLukaszo) #11

Z tego co widzę to procesor daje radę w Crysis’ie 3.

(Longhorn2009) #12

Tego typu płyty nie umożliwiają OC.
Zgadza się, możesz przeglądnąć wyniki z gier które cie interesują. Niższe czy średnie ustawienia graficzne będą w zasięgu tego zestawu na pewno. W zasadzie trudno byłoby znaleźć gre, która nie zadziałałaby wcale lub była niegrywalna przy takiej specyfikacji sprzętu.

(MrLukaszo) #13

Nie znam się za bardzo na tym, ale czemu w programie MSI Afterburner na tym wideo są zakladki CPU od 1 do 4, przecież procesor ma 2 rdzenie.

(Longhorn2009) #14

2 fizyczne rdzenie, a 4 logiczne.

(MrLukaszo) #15

Ok, dzięki za wszelką pomoc.

(MrLukaszo) #16

A mam jeszcze pytanie, czy ta płyta Fujitsu D2990 obsłuży tą i3 bez problemu? I jeśli dodam 8 GB ramu oraz GTX to wszystkie gry bedą działać tak jak na YouTub’ie pokazano?

(Longhorn2009) #17

Tutaj szczegóły odnośnie tego modelu płyty ftp://ftp.ts.fujitsu.com/pub/mainboard-oem-sales/products/mainboards/eol/EoL_ClassicDesktop/Datasheets/D2xxx/DS_D2990-A1.pdf i3 z aukcji na pewno będzie działał. Płyta ma na start 2GB RAM, możesz dorzucić 8GB lub zamontować tylko swoje pamięci. Oficjalnie obsługuje RAM max 1333MHz.
Wydajność podobnych konfiguracji możesz sprawdzić na YT. Czasem filmiki tam zamieszczane to fake, ale większość odnosi się do autentycznych rezultatów.

(MrLukaszo) #18

Już sprawdzałem tą płytę, ale chodziło mi o to, czy np. tak jak z tym Crysisem 3, bym miał takie same parametry i tą płytę oprócz tej używanej na wideo, i czy w takiej konfiguracji uzyskam taką samą płynność jak na filmie?

(Longhorn2009) #19

Tak, można spodziewać się takiej samej a nawet większej wydajności bo gtx 1050 Ti jest zauważalnie szybsza od 750Ti jak na wideo.

(MrLukaszo) #20

A owa płyta z powodu, że jest przystosowana bardziej do biura, przez obciążenie grami może się szybko uszkodzić lub nawrt zepsuć?