Czy płyta Windows XP SP3 ma opcje naprawy "R"?

(Alan Elektro) #1

Witam!

doszły mnie słuchy że płyta z Windows XP Professional (z BOX) nie ma opcji naprawy systemu "R", natomiast odrazu pojawia się lista partycji, i nie da się po prostu ani bawić konsolą odzyskiwania, ani też w drugim ekranie, wybrać system z listy systemów i kliknąć "R" Aby Windows się sam naprawił.

Czy to prawda że kupując w sklepie Windows XP (czy to home czy professional) nie ma w ogóle tego ekranu? Chodzi oczywiście o windows ze zintegrowanym service Packiem 3.

Kolega opowiadał iż nie ma czegoś takiego, (z tym że on ma z internetu, ale nie okrojoną wersje tylko taką normalną).

Pomyślałem że jak mam zakupionego Professional SP2 to bym sobie zintegrował też SP3, i nagrał na płytkę, było by szybciej podczas reinstalacji, ale, zastanawiam sie czy jest sens skoro ma nie być możliwości wciśnięcia "R", (kto w temacie to wie o jaką naprawe systemu / odzyskiwanie) chodzi.

pozdrawiam i dzięki za ewentualne odpowiedzi.

(Marcinb677) #2

Wersja home oraz professional ma tą opcję naprawy sam już nie raz ją stosowałem na obydwóch wersjach...

I wersja systemu BOX niczym się nie różni od systemu w wersji oem... poza pudełkiem i wsparciem technicznym

(Kpc21) #3

W takiej sytuacji, o ile rzeczywiście WinXP SP3 nie posiada konsoli odzyskiwania, zawsze możesz uruchomić konsolę ze starej płyty, bez zintegrowanego SP3.

(Alan Elektro) #4

ok super to jeżeli po integracji nie znika to "R" to znaczy że znajomy ma wadliwego pirata, a ja tym czasem sobie z mojej oryginalnej płytki zrobie z SP3 (zintegruje), dzięki wielkie za pomoc.

(Blady2012) #5

i licencją, BOX nie przypisuje się do komputera na stałe a OEM tak, pozatym niema wersji BOX XP z SP3, a w Polsce już nie kupisz i tak wersji BOX z SP2 jedynie z SP3 i tylko OEM. Opcja naprawy płyty jest, sam mam XP z SP2b z dodatkowo zintegrowanym SP3