Czy płyta Windows XP SP3 ma opcje naprawy "R"?

Witam!

doszły mnie słuchy że płyta z Windows XP Professional (z BOX) nie ma opcji naprawy systemu “R”, natomiast odrazu pojawia się lista partycji, i nie da się po prostu ani bawić konsolą odzyskiwania, ani też w drugim ekranie, wybrać system z listy systemów i kliknąć “R” Aby Windows się sam naprawił.

Czy to prawda że kupując w sklepie Windows XP (czy to home czy professional) nie ma w ogóle tego ekranu? Chodzi oczywiście o windows ze zintegrowanym service Packiem 3.

Kolega opowiadał iż nie ma czegoś takiego, (z tym że on ma z internetu, ale nie okrojoną wersje tylko taką normalną).

Pomyślałem że jak mam zakupionego Professional SP2 to bym sobie zintegrował też SP3, i nagrał na płytkę, było by szybciej podczas reinstalacji, ale, zastanawiam sie czy jest sens skoro ma nie być możliwości wciśnięcia “R”, (kto w temacie to wie o jaką naprawe systemu / odzyskiwanie) chodzi.

pozdrawiam i dzięki za ewentualne odpowiedzi.

Wersja home oraz professional ma tą opcję naprawy sam już nie raz ją stosowałem na obydwóch wersjach…

I wersja systemu BOX niczym się nie różni od systemu w wersji oem… poza pudełkiem i wsparciem technicznym

W takiej sytuacji, o ile rzeczywiście WinXP SP3 nie posiada konsoli odzyskiwania, zawsze możesz uruchomić konsolę ze starej płyty, bez zintegrowanego SP3.

ok super to jeżeli po integracji nie znika to “R” to znaczy że znajomy ma wadliwego pirata, a ja tym czasem sobie z mojej oryginalnej płytki zrobie z SP3 (zintegruje), dzięki wielkie za pomoc.

i licencją, BOX nie przypisuje się do komputera na stałe a OEM tak, pozatym niema wersji BOX XP z SP3, a w Polsce już nie kupisz i tak wersji BOX z SP2 jedynie z SP3 i tylko OEM. Opcja naprawy płyty jest, sam mam XP z SP2b z dodatkowo zintegrowanym SP3