Czy po aktualicazji softa simlock powraca?

HEJ

Oddałem telefon do serwisu, aby ściągnęli mi simlocka ( SE k810i), chciałbym wgrać sobie nowego softa, ale zapomniałem się spytać serwisanta czy po aktualizacji softa, simlocka powraca.

Może znacie jakoś sposób np. programem czy wgrania softa sim locka wraca??

Facet mówił że ściągnięcie softa wymaga 5h pracy…

Simlock jest nakładany przez operatora, raz go ściągniesz i masz spokój.

Aktualizacja oprogramowania nie przywraca simlocka. Wgrywasz soft od producenta telefonu.

I po co ściągałęś simlocka?! Trzeba było wymienić softa, jak zmienisz softa to już po simlocku (oczywiście jak masz nieoryginalny soft) :mrgreen:

k-9 to zależy czy zdjęli Ci smoka czy tylko wgrali patcha ( co w nowszych modelach SE jest częściej spotykane a zarazem tańsze) jeżeli wgrali Ci patcha to po zmianie softu smok powróci.

Dokładnie. Dlatego simlocka w tym telefonie powinno się zdejmować kodem. I chyba jednak nie trwa to 5 godzin…

ja mam db2020 a na tej wersji softu nie ma patcha… przynajmniej tak mi się wydaje

aaaa kod to raczej drożej kosztuje, bo ja za ściągnięcie simlocka zapłaciłem 80 zł

Czy jest jakiś sposób aby sprawdzić czym to było ściągane?? i mieć pewność na 100% że po wgraniu softa simlock nie powróci??

Jedyny przypadek jaki znam to przy aktualizacji Iphona simlock wraca!

dobra napisałem e-maila gościowi z moim problemem. Mam nadzieje że odpisze po świętach, bo mi się nie chce jechać na 2 końec LBN…

Nie ma takiego programu bo większości użytkownikom nie jest to potrzebne do informacji. Jest to nowy telefon(nie dawno wydany) nie polecam bawić się w zmiana softa ponieważ posiada on najaktualniejszego.

Pozdrawiam :smiley: