Czy po dokupieniu RAMU kosci mogą się "gryźć"?

Witam,

Już niedługo może w maju, może w czerwcu, mam zamiar dokupić sobie jeszcze 2gb pamięci ram, tej samej firmy i specyfikacji co w podpisie… tylko że po prostu 2x1gb dual channel. Moje pytanie brzmi czy te pamięci będą lub mogą sie gryźć lub nie chcieć ze sobą współpracować?? Zależy mi na 3gb, żeby mieć spokój na przyszłość, potem ewentualnie jeszcze nowa karta graficzna… :stuck_out_tongue: . Proszę o odpowiedzi. :slight_smile:

wszystko będzie git, pamięci będą pracować na drugim kanale dual channel

nie powinny sie gryźć nawet jeśli kupisz innej firmy oraz gdy będą miały inne częstotliwości niż twoje obecne

Właśnie zawsze trzeba dobierać według parametrów,potem mogą zacząć się cuda z obniżaniem częstotliwości pracy modułów,zawieszenia się komputera,praca modułów zwalnia do najwolniejszego z nich

ok dzięki. :wink: a waszym zdaniem moje pamięci i ogólnie firma GEIL są dobre??

są lepsze… geile nie są dobre… ale lepsze od noname i goodram standard…

polecam GoodRAM PRO900 2x1gb albo Patriot LLK 2x1gb

PS. 3gb nie wykorzystasz… nawet na viście i grając…u mnie ciężko zapełnić całe 2gb…

Geil jak i Kingston był dobry za czasów DDR i SDRAM, teraz już te firmy takich dobrych ramów nie robią.

aha kurde … to ja nie wiem, czemu mi wujek złożył na geilach kompa… jak kasa była na lepsze bo zostało… Myślałem że jak na ten przedział cenowy są one bardzo dobre :stuck_out_tongue:

każdy ma inne zdanie na temat części komputerowych które są dobre a które złe, każdy by inaczej kompa złożył

jakieś na pewno miał powody aby złożyć z takich pamięci

wg.mnie dobrej jakości biorąc stosunek ceny do jakości

a według mnie warto dopłacić i brać coś lepszego… po co kupować szorta skoro można mieć coś dużo lepszego?

Szrota? hah… nie no dobrze że chociaż są taktowane ‘’ 800 mhz ‘’ a nie z 533 :stuck_out_tongue:

ale mi chodzi o ich podkręcanie… przy 2.5V kręcą się jak GoodRAM PRO900 przy 1.9V…

Ahaaa… A co sie dzieje gdy jest wyższe napięcie, więcej bierze z zasilacza? czy że możliwość spalenia? :stuck_out_tongue:

więcej wydziela ciepła i więcej bierze prądu… GoodRAM PRO900 przy 2.1V i 5-5-5-15 wyciąga 1200MHz a przy tych samych ustawieniach 930MHz (chodzi mi o geile black dragon… a te zwykłe są jeszcze słabsze :wink: )

OK :slight_smile: , ale chodziło mi o odpowiedź, więc ciesze sie ze nie będą sie gryźć :P.