Czy po instalacji widnowsa usuną się programy z 2 partycji

Siemka, czy po formacie C gdzie jest tylko windows usuną się wszystkie pliki z dysku d też tam gdzie są programy zainstalowane czy nie? i czy będzie trzeba znowu je instalować? Skoro będzie format C a dysk d zostanie nie naruszony? Bo d dodaj/ usuń nic nie będzie tam. Zależy mi na szybkiej odpowiedzi.

Nie, ale niektóre mogą niedziałać

wszystkie dane na dyskach, których nie sformatujesz zostaną.

Niestety jeśli masz jakieś programy na D to mogę nie działać, gdyż nie zostały zainstalowane w nowym windowsie. Same pliki będą nienaruszone.

Hej myślę że jak zrobisz tylko format partycji C to powinny zostać programy na partycji D :-k Tylko nie jestem pewien na 100% :slight_smile:

Złączono Posta : 22.10.2006 (Nie) 14:11

Mimo to bym zaryzykował :wink:

dane na nieformatowanej partycji zostaną, programy mogą przestać działać :?

a jak byscie podzielili 74 Gb?

4 max 6gb na system i sterowniki a reszte zależy do Ciebie, np. 2x 30 rprgramy, gry, filmy, i 2x5gb na instalki programów i np. zdjęcia, dokumenty .

jeliśli np na komputerze z systemem XP ma być np więcej kont niż tylko jedno, to 6GB będzie za mało, ja bym dał na system 10GB.

Po formacie partycji systemowej programy z nienaruszonej partycji powinny działać ale nie jest to regułą.

Np. Total Commander działa bez problemu

C: 6GB do 10GB - System > sterowniki, małe programiki.

D: Reszta , utwórz sobie główne katalogi, ale też i Program Files i tu instalujesz duże programy.

ja proponuje 10gb na system bo czasami jak instalujesz jakas gre/demo to musi byc na c (systemowej), wiec lepiej dla bezpieczenstwa zrobic 10gb

aha wez zainstaluj wina i wszystkie programy jakie potrzebujesz i czesto uzywasz np: total commander/fre commande, winrar, winzip, msoffice/openoffice, winamp/foobar200, kodeki, stery, playery… i zrob sobie ghosta i jak ci winda siadzie to masz system w 5min

pozdrawiam

To najmniejszy problem gorzej jak dyks siądzie przez te czeste formaty ;/

Złączono Posta : 22.10.2006 (Nie) 19:55

trzeba wkońcu o ten system zadbać i nie instalować programów od **** a później co miesiąc format :frowning: dziś straciłem 5 godzin na instalacje wszystkiego :frowning: Postanowiłem że sprubuję dotrwac z tym systemem od stycznia 2007 roku. Wstyd mi :oops:

dlatego mowie ze ghost/acronis jest dobry 5min i masz najwazniejsze progsy, a gry zainstalowane na innej partycji i tak powinny dzialac w wiekszosci

ja nie wiem co ludzie maja z tymi formatami i jak slysze: “musze formata strzelic, bo mi win wolno chodzi albo 3 miesiace juz nie robilem” to juz nawet nie wiem co mam powiedziec

jak nie chcesz ghosta to zainstaluj sobie 2 windy, 1 do testowania progsow, a druga ta z waznymi danymi i sprawdzonym softwarem

Ja osobiście proponowałbym połączyć oba rozwiązania: dwa Windowsy na osobnych partycjach plus obrazy robione Ghostem.

Dwie Windy równocześnie - przy czym jedna niezaśmiecona - to gwarancja, że nie będzie kłopotów z pracą.

nawski hehe widze ze nie jestem jedyny :slight_smile:

No tak niby dobre rozwiązanie ale dwa razy więcej roboty 2 razy instalować system+ aktualizacje+ stery. To na to trzeba 3 godziny :stuck_out_tongue: zanim się z neta ściągną :stuck_out_tongue: ale pomyślę nad taką opcją

no wlasnie nie zainstaluj raz i pozniej ghostem/acronisem przenies na druga partycje tego samego wina

Aha ok. Tylko że on jest płatny chyba :frowning:

no tak oba sa platne niestety :(, a darmowej alternatywy jeszcze nie znalazlem, jak znajde dam znac

Złączono Posta : 23.10.2006 (Pon) 16:30

wlasnie cos znalazlem:

http://partitionlogic.org.uk/about/index.html

http://www.xxcopy.com/index.htm

http://www.runtime.org/dixml.htm

moze sie przyda