Czy po liceum dostanę się na studia informatyczne?


(Technolakers) #1

Cześć,

w tym roku poszedłem do liceum na profil ogólny (rozszerzona geografia, angielski i biologia) czy mam szanse po tej szkole dostać się na studia informatyczne np. AGH?

Pozdrawiam


(kokoxD) #2

Nie wiem czy masz szanse ale odradzam staranie się w ogóle, ja myślałem że wiem dużo o informatyce poszedłem na technikum informatyczne i się okazało że wiem mało prawie nic. Dodam że nawet nie ucząc się informatyki możesz zdawać z niej maturę dlatego szanse chyba masz, ale nie widzę tego.


(dragonn) #3

Dostać się - jak najbardziej tak, zależy od wyników z matury, powinien sobie raczej zapytać czy dasz radę zostać :smiley: . Matura z informatyki jest ci na pewno do tego nie potrzebna (w Polsce i tak mało kto ją zdaję). Na pierwszym semestrze na pewno będzie przesiew i przez to trzeba przejść, dostanie się to pestka z porównaniem co cię później czeka.


(Technolakers) #4

Dzięki za odpowiedzi Panowie :wink:


(fiesta) #5

Po każdej szkole zakończonej maturą możesz się dostać na studia informatyczne. A to czy się dostaniesz, zależy w głównej mierze od Ciebie. :slight_smile:


(PLI52KA) #6

Na moim roku (Informatyka - Uniwersytet) dostać się mógł każdy. Niektórzy mieli z matmy na maturze nie wiele więcej niż 30 % i się dostali. Po pierwszym roku z przesiewki zostało już tylko ok. 75%.


(Kpc21) #7

Jak chcesz się udać na studia informatyczne, najlepiej zdawaj maturę z matematyki i fizyki. Ewentualnie zamiast fizyki może być informatyka, ale nie każda uczelnia ją uznaje, poza tym wiedza z fizyki - z tego co mi wiadomo (sam będę dopiero miał okazję się przekonać) - przyda ci się na studiach.


(Technolakers) #8

Jeszcze raz dzięki za bardzo pomocne odpowiedzi :wink: