Czy po liceum o profilu wojskowym można dostać się do policj

Sorki, że koniec bez znaku zapytania itd ale nie starczyło miejsca :]

Wracając do pytania, czy po Liceum Ogólnokształcącym o profilu wojskowym można się dostać do Policji?. Tylko chodzi mi o legalne dostanie się do Policji a nie przez “Układy”. Bo czytając niektóre tematy, okazuję się, że w liceum o profilu Policyjnym uczą również kodeksu karnego a w Szkole wojskowej nie.

I jeszcze takie 1 pytanie. Czy nawet jeśli bym poszedł na profil policyjny i dostałbym się do policji to na czym tak dokładnie polega praca drogówki i prewencji. Czy to jest coś więcej oprócz tylko patroli?.

Pozdrawiam.

Jak po każdym innym liceum , z tego co wiem to taka szkoła żadnych bonusów przy rekrutacji Ci nie daje…

prewencja to generalnie praca w terenie nawet AT podchodzi pod prewencje

Aha, czyli teoretycznie, po każdym liceum mogę próbować się dostać do liceum, a po prostu, że wybrałem liceum o wyznaczonym profilu, to po prostu dlatego, że jest to moje zainteresowanie?

Osobiście życzę Ci powodzenia po samym liceum w policji. Nie wiem, czy słyszałeś, jakie w tym roku były kolejki do agend rekrutacyjnych policji w pomorskim i kujawsko-pomorskim. Komendant wojewódzki zezwolił nawet na przyjmowanie wniosków o przyjęcie w komendach powiatowych. A i tak tylko koło 250-300 osób się dostało chyba.

antiferno - z tym “AT podchodzi pod prewencję” to trochę za bardzo wybiegłeś do przodu - AT to pododdziały specjalne policji, wzywane do konkretnych przypadków, zawsze uzbrojone w broń palną z ostrą amunicją i przede wszystkim nieujawniające twarzy dla bezpieczeństwa ich i ich rodzin, w przeciwieństwie do prewencji czystej, która często jest “uzbrojona” w pałkę tylko, i to też różnie, czy gumową białą, czy tonfę (czarna pałka, w gumie zatopiony jest stalowy pręt, wymaga zezwolenia na broń) i chodzi jak gdyby nigdy nic. Do tego prewencja jest też wysyłana na mecze jako “białe kaski”.

A praca w drogówce to w sumie w dużej części siedzenie z “suszarką”, ewentualnie na komendzie.

Polecam Ci ogólnie ukończenie jakichś studiów - kierunki premiowane dodatkowymi punktami są wyszczególnione na stronie głównej policji, jak dobrze pamiętam jest tam prawo, informatyka, administracja, ekonomia. Nie wiem, czy coś jeszcze. Ogólnie za samo wyższe też są dodatkowe punkty, ale te kierunki mają kilka więcej.

dokładnie, po uczelni wyższej automatycznie jesteś wyżej w szczeblu rekrutacyjnym od ludzi po liceum :wink:

gumy są też czarne :slight_smile:

tylko w przypadkach kiedy jadą na imprezy masowe (mecze)

](*,) może nie wypowiadaj się z taką pewnością w tematach w których nie jesteś zbyt zorientowany :wink:

ps. http://i47.tinypic.com/sq75ec.jpg :smiley:

Dodane 31.05.2012 (Cz) 18:20

hmmm z ta prewencja mogłem się zapędzić bo ostatnio widziałem AT sokistów i mieli naszywki cośtam prewencji :stuck_out_tongue:

a jeszcze dla kulki :

Szczegółowe informacje na temat ścieżki awansu policjantów zawiera Ustawa z dnia 6 kwietnia 1990 r. o Policji.

W policji można należeć do różnych pionów: oddziałów prewencji, antyterrorystycznych, do policji kryminalnej (np. stanowiska dochodzeniowo-śledcze, operacyjno-rozpoznawcze, techniczno-kryminalistyczne czy techniczno-operacyjne), policji ruchu drogowego lub policji specjalistycznej (np. wodnej, kolejowej czy gospodarczej).

Pytanie czy koledze marzy się pierdzenie w stołek czy łapanie bandziorów :wink:

Tak się składa, że moja rodzicielka pracowała jako naczelnik logistyki w SOK, i takie pałki zamawiała do kilku jednostek, więc chyba wie, co to jest ;-). Może po prostu inny typ brała, ale, że jest tam stal, to jestem 100% pewny, bo i pracownicy to potwierdzali.

SOK też ma swoje jednostki “specjalne”, coś jak AT w policji, ale przyznam, że raz ich tylko widziałem albo dwa.

Zamawiała tonfy firmy maskpol, dokładnie takie same;)