Czy po "load default settings" bios pracuje dobrze

(Crx113) #1

Witam. wgrałem w biosie ustawiena podstawowe. czy na tych ustawieniach wszystko bedzie pracowało poprawnie czy może warto kilka rzeczy zmienic.

typ - Award Modular

Bios version -FF

typ Biosu award - Award modular Bios v6 00PG

producent - Phoenix Technologies Ltd.

płyta gł gigabytega-945gzm-s2

(system) #2

To zależy jakich zmian potrzebujesz, napisz co zamieżałbyś uzyskać zmieniając config BIOSu.

(Lufcik) #3

Jak sama nazwa mówi, bios pracuję optymalnie. Wszystko będzie działać, przynajmniej powinno. Jedynie co możesz zmienić, to konfiguracja priorytetowa urządzeń. Chodzi o to, co startuje pierwsze(HDD,FDD, CD-ROM, itp).

(witek-pl) #4

Pierdoły... default settings to nazwijmy to bezpieczne ustawienie na którym płyta i podzespoły będa działać stabilnie i zazwyczaj na deklarowanych ustawieniach ale NIE OPTYMALNIE, bo właśnie na default settings większość opcji optymalizacyjnych będzie wyłączona. Poradników na necie jest sporo, wystarczy poczytać i dopóki trzymasz łapy daleko od napięć i taktowania FSB nic się nie będzie działo złego.

(Lufcik) #5

masz rację witek-pl. Trochę to źle nazwałem. Ale tak czy inaczej wszystko będzie pracowało poprawnie. Skoro kolega nie sprecyzował o co dokładnie chodzi, to możemy rozmawiać tylko ogólnikowo.

(Crx113) #6

generalnie czytam o biosie od dawna, sprawnnie umiem zmienic taktowanie, bootownie itp nie jestem zielony ale i zaden ze mnie fachowiec . jesli na ustawieniach fabryczych nic nie trace to ok ale fora mówią tym ze "delikatne zmiany" pomagają czasem sporo stad mój post