Czy po "load default settings" bios pracuje dobrze

Witam. wgrałem w biosie ustawiena podstawowe. czy na tych ustawieniach wszystko bedzie pracowało poprawnie czy może warto kilka rzeczy zmienic.

typ - Award Modular

Bios version -FF

typ Biosu award - Award modular Bios v6 00PG

producent - Phoenix Technologies Ltd.

płyta gł gigabytega-945gzm-s2

To zależy jakich zmian potrzebujesz, napisz co zamieżałbyś uzyskać zmieniając config BIOSu.

Jak sama nazwa mówi, bios pracuję optymalnie. Wszystko będzie działać, przynajmniej powinno. Jedynie co możesz zmienić, to konfiguracja priorytetowa urządzeń. Chodzi o to, co startuje pierwsze(HDD,FDD, CD-ROM, itp).

Pierdoły… default settings to nazwijmy to bezpieczne ustawienie na którym płyta i podzespoły będa działać stabilnie i zazwyczaj na deklarowanych ustawieniach ale NIE OPTYMALNIE, bo właśnie na default settings większość opcji optymalizacyjnych będzie wyłączona. Poradników na necie jest sporo, wystarczy poczytać i dopóki trzymasz łapy daleko od napięć i taktowania FSB nic się nie będzie działo złego.

masz rację witek-pl. Trochę to źle nazwałem. Ale tak czy inaczej wszystko będzie pracowało poprawnie. Skoro kolega nie sprecyzował o co dokładnie chodzi, to możemy rozmawiać tylko ogólnikowo.

generalnie czytam o biosie od dawna, sprawnnie umiem zmienic taktowanie, bootownie itp nie jestem zielony ale i zaden ze mnie fachowiec . jesli na ustawieniach fabryczych nic nie trace to ok ale fora mówią tym ze “delikatne zmiany” pomagają czasem sporo stad mój post