Czy po odinstalowaniu sterowników i restarcie laptopa same się zainstalują?

Tak jak w temacie, jak np. odinstalowałabym sterownik Realtek High Definition Audio Driver to po restarcie laptopa sam się zainstaluje? Czy będę musiała go sama instalować?

Nie napisałaś jaki system masz (Windows 7, 8.1, 10, Linux), tyle że najpewniej jednak będziesz musiała instalować ręcznie: Realtek High Definition Audio Codecs R2.79

Witam. powinien zainstalować podstawowe sterowniki ale warto zainstalować odpowiednie sterowniki podaj  dokładny model laptopa

Mam problem z zacinającymi się filmami i opóźnionym głosem dlatego szukam różnych rozwiązań. Acer Aspire One D257 - 1Dws.

Windows 7 Starter

Model: AOD257

Procesor: Intel® Atom™ CPU N435 @ 1.33GHz 1.33 GHz

Zainstalowania pamięć ram: 2,00 GB

Typ systemu: 32-bitowy system operacyjny 

Proponuję pobrać i zainstalować jakiś odtwarzacz korzystający z własnego zestawu kodeków np. VLC media player jeśli na nim filmy nie będą się zacinać to winny należy szukać po stronie kodeków. Nie pozotaje nic innego jak wywalenie wszystkich i zainstalowanie sprawdzonego zestawu np. K-Lite Codec Pack

 

…i tak na marginesie. Chyba nie próbujesz na tym sprzęcie oglądać filmów w wysokiej jakości?

Zainstalowałam VLC i dalej to samo. No nie, chodzi mi o normalne oglądanie filmów.

Sprzęt masz bardzo słaby jak na dzisiejsze czasy. Sprawdź użycie procesora podczas odtwarzania filmów w menadzerze zadań. 

Mam wejść w aplikacje czy procesy?

Zakładka wydajność. 

:confused:

12.png

CPU masz 100 %, czyli mogą być zacięcia.

 

Laptop do neta i jako maszyna do pisania.

Edit:

Może go jeszcze przeskanuj na obecność szkodników? jak coś, to dział Bezpieczeństwo.

A w spoczynku jak to wygląda? 

Sterowniki wszystkie zainstalowane? Sprawdź w menadzerze urządzeń czy nie ma pytajników przy jakimkolwiek z podzespołów. 

Przy 100 procent obciążenia procesora nie dziwne że filmy zacinają, a przy takiej ilości pamięci RAM strony internetowe wolno działają. Na pewno nie jest to komputer do codziennego użytku. 

O to chodziło? :v

fgh.png

Ile lat ma ten laptop?

 

Te modele miały problem z chłodzeniem i też taki efekt może być?

 

Programy Core Temp i GPU-Z i wklej screny temperatur.

 

Jak by były z tymi problemy, to użyj najnowszej Aida64.

Kupowałam go na Olx, Pani mówiła, że ma go 2 miesiące od kupienia. 

Mam zainstalować Core Temp i GPU-Z tak?

 

No to NIC nie wiemy, to modele gdzieś z 2011 roku?

 

Jakąś informację może dać smart dysku i ilość godzin pracy? o ile nie był wymieniany. Ale sprawdź i podaj co napisano.

 

Edit:

 

No raczej tak, bo jakoś te temperatury trzeba sprawdzić.

 

W menadżeże OK.

 

I podaj identyczny scan użycia CPU, ale jak komputer chodzi luzem - tylko pracuje antywirus w tle.

ghj.png

Nie chce się coś włączyć. 

gpu.png

 

cpu.png

Czyli CPU temperatura OK, ale to bez obciążenia.

 

To samo zrób jak np: włączysz film, jaka wtedy jest temperatura.

 

No i tu masz CPU jednordzeniowy i mogą być problemy z wydajnością.

 

 

 

bn.png

A jak mam to sprawdzić?

Czyli na luzie użycie CPU wygląda na OK.

 

GPU-Z widać nie odczytuje, ewentualnie Aida 64 i tu również będziesz miała podany smart dysku lub program HD Tune i opcja health.

 

Pod obciążeniem temperatura CPU może być.

 

I chyba problemem będzie tu słaby jednordzeniowy CPU???

 

Jaki masz antywirus zainstalowany?