Czy po odinstalowaniu sterowników i restarcie laptopa same się zainstalują?

(system) #1

Tak jak w temacie, jak np. odinstalowałabym sterownik Realtek High Definition Audio Driver to po restarcie laptopa sam się zainstaluje? Czy będę musiała go sama instalować?

(p19koz) #2

Nie napisałaś jaki system masz (Windows 7, 8.1, 10, Linux), tyle że najpewniej jednak będziesz musiała instalować ręcznie: Realtek High Definition Audio Codecs R2.79

(tosiekbu) #3

Witam. powinien zainstalować podstawowe sterowniki ale warto zainstalować odpowiednie sterowniki podaj  dokładny model laptopa

(system) #4

Mam problem z zacinającymi się filmami i opóźnionym głosem dlatego szukam różnych rozwiązań. Acer Aspire One D257 - 1Dws.

Windows 7 Starter

Model: AOD257

Procesor: Intel® Atom™ CPU N435 @ 1.33GHz 1.33 GHz

Zainstalowania pamięć ram: 2,00 GB

Typ systemu: 32-bitowy system operacyjny 

(p19koz) #5

Proponuję pobrać i zainstalować jakiś odtwarzacz korzystający z własnego zestawu kodeków np. VLC media player jeśli na nim filmy nie będą się zacinać to winny należy szukać po stronie kodeków. Nie pozotaje nic innego jak wywalenie wszystkich i zainstalowanie sprawdzonego zestawu np. K-Lite Codec Pack

…i tak na marginesie. Chyba nie próbujesz na tym sprzęcie oglądać filmów w wysokiej jakości?

(system) #6

Zainstalowałam VLC i dalej to samo. No nie, chodzi mi o normalne oglądanie filmów.

(Longhorn2009) #7

Sprzęt masz bardzo słaby jak na dzisiejsze czasy. Sprawdź użycie procesora podczas odtwarzania filmów w menadzerze zadań. 

(system) #8

Mam wejść w aplikacje czy procesy?

(Longhorn2009) #9

Zakładka wydajność. 

(system) #10

:confused:

12.png

(JNJN) #11

CPU masz 100 %, czyli mogą być zacięcia.

Laptop do neta i jako maszyna do pisania.

Edit:

Może go jeszcze przeskanuj na obecność szkodników? jak coś, to dział Bezpieczeństwo.

(Longhorn2009) #12

A w spoczynku jak to wygląda? 

Sterowniki wszystkie zainstalowane? Sprawdź w menadzerze urządzeń czy nie ma pytajników przy jakimkolwiek z podzespołów. 

Przy 100 procent obciążenia procesora nie dziwne że filmy zacinają, a przy takiej ilości pamięci RAM strony internetowe wolno działają. Na pewno nie jest to komputer do codziennego użytku. 

(system) #13

O to chodziło? :v

fgh.png

(JNJN) #14

Ile lat ma ten laptop?

Te modele miały problem z chłodzeniem i też taki efekt może być?

Programy Core Temp i GPU-Z i wklej screny temperatur.

Jak by były z tymi problemy, to użyj najnowszej Aida64.

(system) #15

Kupowałam go na Olx, Pani mówiła, że ma go 2 miesiące od kupienia. 

Mam zainstalować Core Temp i GPU-Z tak?

(JNJN) #16

No to NIC nie wiemy, to modele gdzieś z 2011 roku?

Jakąś informację może dać smart dysku i ilość godzin pracy? o ile nie był wymieniany. Ale sprawdź i podaj co napisano.

Edit:

No raczej tak, bo jakoś te temperatury trzeba sprawdzić.

W menadżeże OK.

I podaj identyczny scan użycia CPU, ale jak komputer chodzi luzem - tylko pracuje antywirus w tle.

(system) #17

ghj.png

Nie chce się coś włączyć. 

gpu.png

cpu.png

(JNJN) #18

Czyli CPU temperatura OK, ale to bez obciążenia.

To samo zrób jak np: włączysz film, jaka wtedy jest temperatura.

No i tu masz CPU jednordzeniowy i mogą być problemy z wydajnością.

(system) #19

bn.png

A jak mam to sprawdzić?

(JNJN) #20

Czyli na luzie użycie CPU wygląda na OK.

GPU-Z widać nie odczytuje, ewentualnie Aida 64 i tu również będziesz miała podany smart dysku lub program HD Tune i opcja health.

Pod obciążeniem temperatura CPU może być.

I chyba problemem będzie tu słaby jednordzeniowy CPU???

Jaki masz antywirus zainstalowany?