Czy po usunięciu konta Steam będzie można przywrócić kopie zapasową gier?


(Janek Chodzenski) #1

Mam Pytanie, czy gdy usunę konto na Steam, będę mógł załadować kopie zapasowe gier?


(rgabrysiak) #2

Konta Steam nie usuniesz.


(silvver) #3

 

Nieprawda - można usunąć. Trzeba napisać ticket do supportu steama. 

Poprawka https://support.steampowered.com/kb_article.php?ref=1558-QYAX-1965  w oficjalnym FAQ napisali, że nie można usunąć :smiley: Chociaż podobno w liencji jest “You may cancel your Account at any time.”

 

Możesz za to zrobić tak jak tutaj podają: https://www.reddit.com/r/StopGaming/comments/2t384s/how_to_get_rid_of_your_steam_account_in_60_mins/

założyć mejla tam - który zostanie usunięty w ciągu 60min, a w tym czasie w koncie steam przestawić na niego email oraz zmienić hasło (i potem je zapomnieć)

 

Po usunięcie swojego konta, nawet jak posiadasz kopie zapasowe (zrobione przez steama) nie będziesz ich mógł odpalić. Nawet na innym koncie steam (kolegi, lub jak założysz nowe) to ich nie włączysz, bo do tego konta steam nie będzie przypisana licencja.


(lordjahu) #4

 

 

 

Po pierwsze tak - możesz usunąć konto. W tym celu piszesz do supportu Steam - https://support.steampowered.com/kb_article.php?ref=4650-SDKC-0716 z prośbą o usunęcie / zamknięcie konta. W tym celu musisz udowodnić że to ty jesteś jego właścicielem - jak się to odbywa masz po w/w linkiem.

 

Druga sprawa to kopie zapasowe. Oczywiście że będziesz mógł je załadować, ale tylko w przypadku gdy w bibliotece gier - u Ciebie (nowe konto) lub u kolegi gra której kopię bezpieczeństwa wykonałeś - się znajduje. Inaczej kopia taka zostanie grą bez autoryzacji. A jak wiadomo takiego programu bez konta nie usuniesz.