Czy po wgraniu lxde Ubuntu nadal będzie LTSem?

(Adrian2) #1

Witam. Waham się pomiędzy Lubuntu a Ubuntu +lxde. Lxde 12.04 nie jest LTSem. Czy wygrywając Ubuntu 12.04 i instalujac w nim lxde Ubuntu nadal będzie wspierany jako lts? Pytam ponieważ podobno nie ma żadnych różnic między tymi dwoma rozwiązaniami, ale jednak ta jedna rzecz mnie zastanawia, a zależy mi na dłuższym wsparciu.

(Xanthia) #2

Nie będzie wsparcia dla LXDE po tym terminie. Specjalnie tym bym się nie przejmowała. Zresztą jeszcze nie zdarzyło mi się używać jednej wersji systemu dłużej niż rok.

(Frankfurterium) #3

LXDE i inne środowiska do gołego Ubuntu instalujesz na zasadzie zwykłych pakietów z oryginalnych repozytoriów, więc nie powinno być problemu.

(Chillout) #4

Ale Ty to nie każdy.

(Marcin86s) #5

Ciekawi mnie sąd ten szał na LTS? To opcja raczej dla firm, a nie użytkowników domowych... :stuck_out_tongue:

(Chillout) #6

Używam ubuntu od wersji 9.04 i lts są stabilnymi wydaniami, a w reszcie zawsze się coś sypało. Razem 9 wersji:)

To rozumiem nie interesuje Ciebie stabilność w windows? Zwykły użytkownik jej nie potrzebuje?

Więc korzystaj z wersji rozwojowych windowsa, to wtedy zobaczysz jak brak stabilności wpływa na pracę na komputerze.

(Marcin86s) #7

Proszę nie opowiadaj głupot, wersje nie LTS też mają status stabilnej...

(Adrian2) #8

Bardziej chodziło mi o wsparcie systemu, a nie środowiska :wink:

Myślałem właśnie podobnie, dzięki :slight_smile:

Bo są tacy, którzy chcą systemu używać, a nie instalować go co parę miesięcy. Poza tym z opinii internautów ( :stuck_out_tongue: ) wynika, iż LTSy mimo wszystko są bardziej stabilne, niż te pośrednie "stabilne" wydania, które wcale takie złe nie są.

Czyli mam rozumieć, że dla mnie opcja Ubuntu+LXDE będzie lepsza i to wydłużone wsparcie LTS dalej bedzie funkcjonowało?

(Chillout) #9

Mają status stabilnej wersji, ale niestety tak nie działają.

3 lata używam ubuntu i instalowałem każdą wersję zaczynając od 9.04. Więc mogę się trochę orientować w temacie. :slight_smile:

(Mentoss47) #10

LXDE to tylko środowisko, możesz przecież zainstalować też zwykłe Ubuntu i doinstalować LXDE. To w żaden sposób nie skróci ani nie zerwie wsparcia technicznego czy też kilkuletnich aktualizacji.

(-Łukasz-) #11

Wydania LTS zwykle są lepiej dopracowane, ale mniej jest w nich nowości. Każdy użytkownik musi sam zdecydować co liczy się dla niego najbardziej.